چهارشنبه, 8 آذر 1402 2023,November

بیمه

وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟ در کدام بانک جهت دریافت وام و تسهیلات سپرده گذاری کنیم؟ با مقایسه این دو طرح تسهیلاتی برنده اصلی طرح نگین امید بانک سپه است . علت آن هم پایین بودن کارمزد 2 درصدی تسهیلات نسبت به کارمزد 4 درصدی طرح سپاس سپهر بانک صادرات و نیز وجود آپش بازپرداخت 60 ماه اقساط بانک سپه در مقایسه با حداکثر بازپرداخت 36 ماهه در طرح بانک صادرات است.
کدام وام بهتر است ؟ وام 300 میلیونی طرح مهربانی بانک ملی یا200 میلیونی طرح رشد بانک ملت؟
کدام وام بهتر است ؟ وام طرح مهربانی بانک ملی یا طرح رشد بانک ملت؟/ پول خود را در کدام بانک سپرده کنیم ؟ طرح وام 300 میلیونی بانک ملی را بگیریم و یا وام 200 میلیونی بانک ملت را دریافت کنیم؟ مزایای طرح رشد بانک ملت : 1- پرداخت تسهیلات تا سقف 15 میلیارد ریال به افراد دارای مجوز کسب و کار 2- امکان سپرده گذاری در حساب کوتاه مدت و دریافت سود (5 درصد) مزایای طرح مهربانی بانک ملی : 1-نرخ پایین تسهیلات ( 4 درصد ) 2-امکان دریافت وام با خواب یک ماهه سرمایه 3-دریافت فقط 1 ضامن برای دریافت وام
اعتبار بیمه این افراد ۴ سال تمدید شد
مدیر کل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ادامه داد: شاغلان و بازنشستگان نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان ندارند و تمدید اعتبار به صورت برخط انجام می‌شود. همچنین برای تسهیل خدمات بیمه‌شدگان نیز اعتبار بیمه سایر افراد هم ۴ ماهه تمدید می‌شود و این تمدید اعتبار نیز نیاز به مراجعه حضوری ندارد.
مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با ۳ روش
همان طور که می‌دانید استعلام سوابق بیمه یک امر مهم تلقی می‌شود، چرا که این سوابق بیمه هستند که برای بازنشستگی و بیمه بیکاری و… اهمیت دارند.
رانندگان تاکسی‌های اینترنتی بیمه می‌شوند + جزئیات
طبق این مصوبه، ارائه دهندگان خدمات حمل‌ونقل بار و مسافر که از طریق سکو (پلتفرم)های مجازی به فعالیت مشغول بوده و بیمه بازنشستگی ندارند، مجاز به بیمه نمودن خود نزد سازمان تأمین اجتماعی هستند.
شرط بهره مندی کارفرمایان از مزایای تامین اجتماعی مشخص شد
نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند (ث) اصلاحی ماده 29 این لایحه با 191 رأی موافق، 1 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند. حسین نوش آبادی در مخالفت با این بند گفت: در این بند تعارض منافع وجود دارد، قانون کارفرمایان حدوداً 50 سال پیش تدوین شده است و امروز درست نیست به آن بند و تبصره اضافه کنیم. بنده با کلیات این بند مخالفم.
مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با ۳ روش غیر حضوری
استعلام سوابق بیمه یک امر مهم تلقی می‌شود، چرا که این سوابق بیمه هستند که برای بازنشستگی و بیمه بیکاری و… اهمیت دارند. همچنین در مواردی بعضی ادارت و بانک ها ممکن است استعلام بیمه شما را جهت افتتاح حساب جاری و .. مطالبه کنند. در ادامه سریع‌ترین و راحت ترین روش برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی آمده است: روش های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و به وسیله موبایل
این خدمات و تجهیزات هم مشمول بیمه شد
مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: در هفته دیابت ۴ قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت، از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود. این بیماری خیلی زود شما را می‌کشد | افزایش بروز در جوانان ؛ علت چیست؟ وی ادامه داد: علاوه بر آن خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه‌ای است.
کارگران ساختمانی برای بیمه ثبت‌نام کنند
سامانه بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی جهت گذراندن مراحل فرایند شناسایی و تأیید شعب تأمین اجتماعی فعالیت مجدد خود را از سر گرفت.
شرایط دریافت بیمه بیکاری
بانک اول - از آنجا که بسیاری از کسب و کار‌ها به دلیل ورشکستگی و یا تعطیلی شغل و یا کمبود درآمد مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند، دانستن شرایط و نحوه استفاده از بیمه بیکاری می‌تواند برای خیلی از کارگران که در این گیرودار، شغل خود را از دست می‌دهند راهگشا باشد.
بیمه شدن کارگر از روز اول کار الزامی است
بانک اول - نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه بیمه شدن کارگر از روز اول کار الزامی است گفت: حتی در دورانی که کارفرما مدت زمان آزمایشی برای آغاز کار را در نظر می گیرد، کارگر باید حقوق و مزایا و بیمه داشته باشد.
ماجرای قسط بندی بیمه شخص ثالث ایران خودرو چه بود ؟
بانک اول - خرید نقدی خودروی صفر از محصولات ایران خودرو و الزامی بودن بیمه ثالث گلایه شهروند خبرنگار ما را در پی داشت که این موضوع رسیدگی شد.
اجرای بیمه تکمیلی برای روستاییان آغاز شد
بانک اول - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: برای بیمه تکمیلی روستاییان با برخی شرکت‌های بیمه مذاکره کردیم و به عنوان اجرای آزمایشی در سه استان روستاییان بیمه تکمیلی می‌شوند.
نحوه انتقال سوابق بیمه و بازنشستگی مشخص شد
بانک اول - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ۴ «طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوقهای بازنشستگی» ساز و کار پرداخت وجوه حق بیمه یا کسور بازنشستگی را تعیین کردند.
جزئیات خرید بیمه خدمت سربازی /آیا می‌توان بیمه سربازی را به صورت قسطی خرید؟
بانک اول - سازمان تامین اجتماعی امکانی را فراهم کرده است تا تمام افرادی که دوران خدمت سربازی را انجام داده‌اند، با خرید بیمه سربازی خود به صورت آنلاین، مدت سربازی را به سنوات سابقه بیمه خود اضافه کنند.
 امکان پرداخت حق‌بیمه ادوار گذشته برای زنان خانه‌دار وجود دارد؟
بانک اول - مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: امکان پرداخت حق بیمه ادوار گذشته در طرح بیمه زنان خانه‌دار وجود ندارد.
خبر خوب درباره بیمه معلمان
بانک اول - وزیر آموزش و پرورش با در خصوص نیاز جامعه معلمین به بیمارستان، گفت: تأسیس بیمارستان فرهنگیان در توانایی وزارت آموزش و پروش نیست، اما در تلاش‌ها برای ارتقاء بیمه معلمان ادامه دارد.
آخرین جزئیات درباره طرح مشوق بیمه ای
بانک اول - برابر آمارها بیش از ۱۹ هزار نفر از متقاضیان کار واحد شرایط در طرح مشوق بیمه‌ای ثبت نام کرده و بیش از ۶۳۵۰ کارفرما از مزایای طرح برخوردار شدند.
 همه چیز درباره بیمه زنان سرپرست خانوار
بانک اول - مدیر امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی توضیحات مبسوطی درباره بیمه زنان سرپرست خانوار و نحوه و شرایط بازنشستگی آنان ارائه کرد.
 آیا بازپرداخت حق بیمه زنان خانه‌دار امکانپذر است؟
بانک اول - «بیمه زنان خانه‌دار» ذیل طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، امکان دریافت مستمری بازنشستگی و ازکارافتادگی را برای زنان غیرشاغل فراهم می‌آورد، اما آیا در صورت انصراف از این طرح، امکان دریافت مبالغ پرداختی به سازمان تأمین‌ اجتماعی وجود دارد؟
بیمه چقدر از هزینه های درمان ناباروری را پرداخت می کنند؟
بانک اول - ​زوجین نابارور آرزو دارند مثل سایر زوجین که صاحب فرزند می شوند، طعم شیرین بچه دار شدن را بچشند. اما، با مشکلی به نام هزینه های درمان ناباروری مواجه می شوند.
آمار بنگاه‌های مشمول معافیت بیمه‌ای اعلام شد
بانک اول - آمار عملکرد اجرای طرح کارورزی در کشور از رشد تعداد داوطلبان متقاضی و افزایش تعداد بنگاه‌های پذیرنده خبر می‌دهد؛ به نحوی که تاکنون بیش از ۱۵۴ هزار نفر از فارغ التحصیلان و کارجویان در طرح ثبت‌نام کرده‌ و بیش ‌از ۱۱ هزار و ۲۰۰ بنگاه از معافیت بیمه‌ای برخوردار شده‌اند.
شرایط «بیمه دختران»  اعلام شد+ محدوده سنی و نرخ حق بیمه
بانک اول - زنان خانه دار و دختران مانند بسیاری از اقشار کشور می توانند تحت پوشش تامین اجتماعی قرار بگیرند و از خدمات تامین اجتماعی استفاده کنند.
 امکان بازنشستگی با 10 سال پرداخت بیمه
بانک اول - با استفاده از قانون نقل‌و‌انتقال سوابق بیمه‌ای تمام افراد دارای سابقه بیمه در هر صندوق با میزان ۱۰ سال پرداخت حق بیمه امکان بهره‌مندی از خدمات بازنشستگی هر صندوق بیمه‌ای را خواهند داشت.
بیمه سلامت ۹۵ درصد هزینه درمان ناباروری زوجین نیازمند را پرداخت می‌کند
بانک اول - معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه این سازمان ۹۰ درصد هزینه‌های ناباروری را پرداخت می‌کند، گفت: امروز هزینه پرداختی درمان ناباروری برای افراد کم برخوردار جامعه را به ۹۵ درصد رساندیم.
 حقوق بیمه بیکاری برای مجرد‌ها و متأهلین چه میزان است؟
بانک اول - حمایت سازمان تأمین‌اجتماعی از بیمه‌شدگان مشمول بیمه بیکاری، تنها منحصر به پرداخت مقرری بیکاری نیست بلکه مشمولان این قانون علاوه بر مقرری ماهیانه از خدمات درمانی هم استفاده می‌کنند و علاوه بر این، ایام بیکاری و دریافت مقرری نیز به عنوان سابقه بیمه‌پردازی برای آنان لحاظ می‌شود.
متقاضیان بیمه بیکاری بخوانند /چه طور بیمه بیکاری  دریافت کنیم؟
بانک اول - گاهی اوقات به خاطر شرایط اقتصادی، خیلی از کسب ‌و‌کارها به تعدیل نیرو روی می‌ آورند و افرادی بیکار می شوند. جالب است بدانید که اگر بیکاری فرد تعمدی نباشد در بسیاری از موارد مشمول خدمات بیمه بیکاری می شود.
اختصاصی/ پوشش بیمه شخص ثالث محدود به ایران است/ زائران زمینی اربعین الحاقیه بگیرند
بانک اول - مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی ضمن هشدار به زائران زمینی اربعین مبنی براینکه پوشش بیمه نامه شخص ثالث، محدود به قلمرو جغرافیایی ایران است، گفت: دارندگان خودروهایی که قصد عزیمت به عراق را دارند، الحاقیه دریافت کنند.
مراحل اعلام و درخواست مقرری بیمه بیکاری به‌صورت غیرحضوری انجام می‌شود
بانک اول - حمایت سازمان تأمین‌اجتماعی از بیمه‌شدگان مشمول بیمه بیکاری، تنها منحصر به پرداخت مقرری بیکاری نیست بلکه مشمولان این قانون علاوه بر مقرری ماهیانه از خدمات درمانی هم استفاده می‌کنند و علاوه بر این، ایام بیکاری و دریافت مقرری نیز به عنوان سابقه بیمه‌پردازی برای آنان لحاظ می‌شود.
بدون داشتن قرارداد می توان بیمه بیکاری گرفت؟
بانک اول - کارشناس روابط کار درباره اینکه آیا بدون داشتن قرارداد می توان بیمه بیکاری گرفت توضیحاتی را ارائه کرد.
ارائه خدمات درمانی رایگان به بیمه‌شدگان در ۴۰۳ بیمارستان و مرکز درمانی تأمین‌اجتماعی
بانک اول - مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: برقراری عدالت در دسترسی بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی به خدمات درمانی مورد نیاز از طریق توسعه ظرفیت مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی، افزایش کیفیت خدمات درمانی و ارتقای کارایی مراکز درمانی ملکی و همکاری و پیگیری در زمینه استقرار و توسعه کامل نسخه الکترونیک در مراکز ملکی این سازمان، از مهم‌ترین راهبردهای سازمان تأمین اجتماعی در بخش درمان مستقیم است.
اتصال بیمه‌های تکمیلی به طرح نسخه نویسی الکترونیک تا ۲ ماه آینده
بانک اول - رئیس کل بیمه مرکزی از اتصال بیمه تکمیلی بیمه‌های پایه بخصوص تأمین اجتماعی تا دو ماه آینده به طرح نسخه نویسی الکترونیک خبر داد.
قابلیت انتقال سوابق بیمه‌ای بین صندوق روستاییان و تامین اجتماعی
بانک اول - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خوزستان گفت: در استان خوزستان بیش از ۱۰۳ هزار نفر عضو صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند و بیش از ۸ هزار نفر مستمری بگیر داریم.
جزئیات پرداخت آنلاین خسارت تصادف زیر ۲۰ میلیون تومان
بانک اول - رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه طرح کروکی آنلاین مبنی بر پرداخت خسارت تصادف زیر ۲۰ میلیون تومان طی دو تا سه هفته آینده رونمایی می‌شود، گفت: حق بیمه اربعین را ثابت نگه داشتیم و نسبت به میزان دو سال قبل تغییری نکرده است.
رئیس‌کل بیمه مرکزی خبر داد:‌ پرداخت خسارت تصادفات زیر ۲۰ میلیون تومان بدون کروکی
بانک اول - رئیس کل بیمه مرکزی گفت: درهفته دولت از سامانه‌ پرداخت خسارت زیر ۲۰ میلیون تومان در تصادفات رانندگی بدون نیاز به کروکی رونمایی می‌شود و افراد با ارسال اطلاعات به سامانه و بدون مراجعه حضوری خسارت دریافت می‌کنند.
 جزئیات کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی اعلام شد| بیمه‌شده متقاضی نیازمند حداقل ۷۲۰ روز سابقه کار است
بانک اول - مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح جزئیات کمک هزینه ازدواج گفت: بیمه شده جهت دریافت این کمک هزینه باید ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل ۷۲۰ روز سابقه کار و پرداخت حق بیمه داشته باشد.
جریمه‌ فقدان بیمه‌نامه شخص ثالث از ۲۹ مرداد تا ۱۱ شهریور بخشیده شد
بانک اول - با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و در راستای توسعه فرهنگ بیمه و همچنین به مناسبت هفته دولت، صد درصد جرایم کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه‌نامه از تاریخ ۲۹ مرداد تا پایان روز ۱۱ شهریور ماه سال جاری به مدت ۲ هفته بخشیده می‌شود.
نحوه پوشش بیمه‌ تأمین‌اجتماعی برای ایرانیان خارج از کشور اعلام شد
بانک اول - مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه امکان بیمه‌پردازی برای همه ایرانیان خارج از کشور فراهم شده است، گفت: ایرانیان خارج از کشور چه شاغل یا غیرشاغل و چه در حال تحصیل باشند، می‌توانند تحت پوشش تأمین‌اجتماعی قرار گیرند
شرایط بیمه صندوق امانات بانک‌ها اعلام شد
بانک اول - طبق اعلام بیمه مرکزی، شرایط بیمه صندوق امانات اجاره‌ای بانکها فراهم شده و در صورت توافق بانک و شرکت بیمه، مشتری می‌تواند صندوق خود را تا سقف مورد نظر بیمه کرده و در زمان حادثه به همان میزان خسارت دریافت کند.
بازنشستگانی که کمتر از ۱۰سال حق بیمه دارند، حقوق می گیرند
بانک اول - درجلسه امروز مجلس مقرر شد که فرد بیمه شده بازنشسته کمتر از ۱۰ سال به نرخ روز از مزایای حقوق و یا مستمری بازنشستگی استفاده نمایند.
روش هوشمندانه برای جبران خسارت حوادث طبیعی مشخص شد
بانک اول - رئیس هیات عامل صندوق بیمه حوادث طبیعی گفت:صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان، بخشی از خسارات مالی ناشی از حوادث طبیعی به ساختمان‌های مسکونی دارای انشعاب قانونی برق را طبق سازوکار بیمه‌ای جبران می‌کند.