شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

طرح های ویژه تسهیلاتی و وام

پرداخت وام بلاعوض مسکن به خانوارهای کم‌درآمد
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مجلس درخواست کرده تا به برخی خانواده‌های کم‌درآمد و محروم علاوه بر وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت با نرخ سود ۵ درصد، مبالغی هم به صورت بلاعوض پرداخت شود.
شرایط وام 100 میلیون تومانی  خود اشتغالی  +مدت زمان بازپرداخت
وام خوداشتغالی ویژه افرادی است که بیکار بوده و قصد راه‌اندازی یک شغل خانگی یا یک کسب و کار جدید دارند
تغییر نرخ سود بانکی شامل تسهیلات قرض الحسنه نمی‌شود
معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به تغییر نرخ سود بانکی گفت: در تسهیلات قرض الحسنه هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود ولی سود سرمایه در گردش و سایر تسهیلاتی که بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار قبلا ۱۸ درصد بوده به ۲۳ درصد تغییر کرده است.
نرخ سود این سپرده بانکی 5 درصد کاهش یافت و نصف شد / نرخ  سود کدام وام ها تغییر نکرد ؟
نرخ سود سپرده بانکی کوتاه مدت 50 درصد کاهش یافت و از 10 درصد به 5 درصد رسید/ در حالی که نرخ سود وام و تسهیلات تا 23 درصد افزایش یافته است نرخ سود وام های قرض الحسنه تغییر نکرده و 4 درصد است
نرخ سود وام و تسهیلات به 23 درصد و نرخ سود سپرده ها به 22.5 درصد افزایش یافت
نرخ سود وام و تسهیلات بانکی با 5 درصد افزایش از 18 درصد به 23 درصد افزایش یافت . همچنین نرخ سود سپرده های بانکی تا 2205 درصد افزایش یافته است . ولی نرخ سود سپرده کوتاه مدت با 5 درصد کاهش از 10 درصد به 5 درصد رسیده است.
وام با سود زیر 10 درصد به متقاضیان کارآفرین
پرداخت وام کم بهتره به متقاضیان کار آفرین با سود زیر 10 درصد در صندوق کرآفرینی امید در سراسر کشور
 وام ۴۰۰ میلیون تومانی ازدواج به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
مبلغ وام ازدواج در قانون بودجه ۱۴۰۲ اعلام نشده بود. اما حالا رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس از عدد احتمالی وام ازدواج رونمایی کرده است.
شرایط دریافت وام 30 میلیون تومانی سفر
وام ۳۰ میلیون تومانی سفر به سرپرستان خانوار با نرخ 4 درصد تعلق می گیرد.
 وام ازدواج سال آینده 170 میلیون تومان شد
عضو هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: وام ازدواج در لایحه بودجه سال 1402 برای هریک از زوجین 170 میلیون تومان شد.
ارائه تسهیلات به کارکنان سازمان‌ها با نرخ سود صفر درصد
بانک گردشگری به منظور ارائه خدمات به کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها اقدام به طراحی "زی کارت"، کارت تسهیلات بدون سود کرده است.
سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوج‌های تهرانی ۴۸۰ میلیون تومان
زوج‌های تهرانی می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان از تسهیلات خرید مسکن برای خرید خانه استفاده کنند.
جزئیات وام 5 میلیارد تومانی بانک سپه + مبلغ اقساط
با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 18 میلیون و 761 هزار و 978 تومان است. کل سود تسهیلات، 1 میلیارد و 507 میلیون و 431 هزار و 196 تومان و مجموع رقم وام و سود آن 6 میلیارد و 507 میلیون و 531 هزار و 196 تومان خواهد بود.
وام 200 میلیون تومانی بانک گردشگری با سود 2 درصد
 در طرح پارسا بانک گردشگری می‌توانید با ایجاد میانگین حساب ۴-۱۲ ماه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۲و ۴ درصد دریافت کنید.
شرایط وام 300 میلیون تومانی بانک کشاورزی با سود 10 درصد
در وام طرح مهر ماندگار کشاورزی شما می‌توانید با افتتاح حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان تا ۳۲۵ برابر سپرده خود تسهیلات با سود ۱۰، ۱۲ و ۱۴ درصد دریافت کنید.
جزئیات وام ازدواج، سن بازنشستگی و حقوق ایثارگران در لایحه بودجه 1402
بر اساس ماده واحده لایحه بودجه سال آینده کل منابع و مصارف بودجه کشور به بیش از ۵ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان می‌رسد.
پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به مشاغل خرد زنان روستایی
با توجه به توان اقتصادی و بازپرداختی زنان روستایی و ظرفیت کار در روستا قصد نداریم با پرداخت تسهیلات کلان، آنها را مقروض کنیم، از این رو سقف معینی برای تزریق به صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری در نظر گرفته‌ایم.
اطلاعات وام بازنشستگان تامین اجتماعی
در روزهای سپری شده از دی ماه، در برخی استان‌ها وام ضروری دوازده میلیون تومانی به بازنشستگان کارگری پرداخت شده است
دریافت وام 300 میلیون تومانی بانک ایران زمین تا 3 برابر موجودی به همه اقشار
بانک ایران زمین در راستای مشتری مداری و رفاه حال مشتریان، اهدای تسهیلات به مشتریان خود با نام "انتخاب پلاس" معادل ۳ برابر میانگین موجودی سپرده را آغاز کرد.
شرایط وام 100 میلیون تومانی بانک آینده + مبلغ اقساط
این طرح از وام‌هایی است که بصورت اینترنتی پرداخت می‌شود. اگر دارای حساب نزد بانک آینده نیستید می‌توانید بصورت آنلاین افتتاح حساب کنید.
 زمان واریز نوبت پنجم وام ضروری بازنشستگان اعلام شد
زمان واریز وام 15 میلیون تومانی بازنشستگان اعلام شد
شروط دریافت وام مسکن خانه اولی ها
اولین شرط برای ثبت نام خانه اولی ها این است که ثبت نام کننده و افراد تحت تکفل او در 5 سال گذشته، زمين مسكونی يا واحد مسكونی را تحت مالکیت خود نداشته باشند
وام مسکن ۷۰۰ میلیون  تومان می‌شود؟
درحالی دولت افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن را مصوب کرده که انتظار می‌رود سقف وام مسکن به دلیل بی‌اثر شدن آن در بازار مسکن افزایش یابد.
آغاز پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با شرایط جدید
با توجه به ابلاغیه بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با شرایط جدید در دستور کار شعب بانک مسکن سراسر کشور قرار گرفت.
 احتمال افزایش وام ودیعه مسکن متاهلی
رئیس صندوق رفاه دانشجویان از احتمال افزایش وام ودیعه مسکن متاهلی دانشجویان خبر داد.
شرایط دریافت وام 10 میلیونی بانک رفاه کارگران
مستمری بگیران تامین اجتماعی که مشتری بانک رفاه هستند، امکان درخواست وام قرض الحسنه 10 میلیونی طرح «امید رفاه» را خواهند داشت.
مزیت نسخه جدید سامانه سمات؛ اطلاعات با کیفیت و روایی بالا
با توجه به اینکه اطلاعات تسهیلات و تعهدات موجود در سامانه متمرکز الکترونیکی تسهیلات و تعهدات (سمات) به عنوان جامع‌ترین بانک اطلاعاتی تسهیلات و تعهدات در سطح ملی است؛ لذا گزارش‌های مأخوذه از سامانه مذکور به ویژه گزارش تسهیلات پرداختی و گزارش مانده مطالبات مربوطه به جهت کاربرد آن در تصمیم‌گیری‌های کلان اقتصادی و هدایت منابع بانکی بر اساس سیاست‌های اقتصادی از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و ضروری است این اطلاعات از کیفیت و روایی لازم برخوردار باشد.
شرایط دریافت وام تعمیر مسکن/ دریافت وام 200 میلیونی تعمیر مسکن در دو بانک
در این گزارش، شرایط دریافت وام تعمیر مسکن در دو بانک اقتصاد نوین و رفاه گارگران بررسی و مقایسه شده‌اند.
شرایط وام 100 میلیون تومانی بانک مهر ایران با سود 4 درصد
طرح حمایت فرد حقیقی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای آن دسته از مشتریانی است که خواستار استفاده از تسهیلات قرض الحسنه این بانک در کوتاه ترین زمان ممکن هستند.
پرداخت وام 150 میلیون تومانی به این افراد
شرایط دریافت وام ۱۵۰ میلیونی اعلام شد. این وام تنها به برخی از افراد پرداخت می‌شود.
وام 2 میلیاردی بانک شهر به چه افرادی تعلق می گیرد؟
پزشکان عمومی، دندانپزشکان، دامپزشکان، متخصص و فوق تخصص‌ها و تمامی افراد فعال در حوزه سلامت و بهداشت که مشتری بانک شهر هستند، با طرح «سلامت شهر» امکان دریافت وام 2 میلیارد تومانی را خواهند داشت.
صدور مجوز پرداخت تسهیلات به ۳۰ طرح اشتغال خانگی
مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، از صدور مجوز اعطای تسهیلات پشتیبان به 30 طرح مشاغل خانگی خبر داده و می گوید: با اعطای این تسهیلات، بستر اشتغال برای 286 نفر فراهم خواهد شد و کسب کارهای و خانگی که عمدتا در حوزه مسایل فرهنگی فعالیت می‌کنند با این تسهیلات سطح تولیدات خود را افزایش داده و حتی صادرات خواهند داشت.
پرداخت این نوع وام بانکی ممنوع است؟
معاون نظارت بانک مرکزی تقاضا برای وام را زیاد ارزیابی کرد و گفت: در این زمینه منابع بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات محدود است و تحت فشار تسهیلات تکلیفی قرار دارند.
شرایط دریافت وام 300 میلیون تومانی بانک رفاه چیست؟
بانک رفاه به آن دسته از مشتریانی که در یکی از شعب سپرده جاری، بدون دسته چک، داشته باشند تا 300 میلیون تومان وام پرداخت می‌کند. متقاضیان این تسهیلات باید ضامن رسمی داشته باشند. افرادی امکان دریافت این تسهیلات را دارند که شش تا 9 ماه ازمدت سپرده گذاری و خواب پول آن گذشته باشد. میزان سود این تسهیلات بین 1 تا 17 درصد بوده و براساس زمان سپرده گذاری تعیین می‌شود. حداکثر زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز 36 ماه اعلام شده است.
شرایط و قسط‌بندی وام ازدواج 1401 چگونه است؟
وام ازدواج در حال حاضر برای مردان بیشتر از ۲۵ سال و زنان بالاتر از ۲۳ سال، 120 میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته – 70 میلیون تومان – دوبرابر شده است.
پرداخت وام بانکی بر اساس میانگین حساب ممنوع است؟
بانک‌هایی که بخشی از مبلغ وام یا سپرده را بلوکه می‌کردند، به هیئت انتظامی بانک‌ها معرفی شدند و در صورتی که موارد دیگری از تخلف بانک‌ها مشاهده کردید، اعلام کنید تا مورد پیگیری قرار گیرد.
نحوه دریافت وام 2 میلیارد تومانی مسکن
وام مسکن 2 میلیارد تومانی، بیشترین وامی است که برای خرید خانه در شبکه بانکی پرداخت می‌شود. دریافت آن نیاز به سپرده گذاری دارد
مبلغ وام ازدواج و فرزندآوری ۱۴۰۲ تغییر می‌کند؟
علی صالح آبادی درباره تغییر رقم وام ازدواج و فرزندآوری در بودجه سال آینده، توضیحاتی داد
پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در سه‌ماهه پایانی سال
پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری بعد از تصویب مصوبه مزبور یعنی از تاریخ هشتم آذرماه قابل اعمال بوده است. بدیهی است با توجه به رفع ایرادات به عمل آمده و اعمال نقطه نظرات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شاهد پرداخت تسهیلات موصوف در سه ماه پایانی سال خواهیم بود. البته لازم به ذکر است متولی اصلی تسهیلات یاد شده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
شرایط دریافت وام 150 میلیونی با سود 4 درصد
دارندگان مجوز اشتغال خانگی می‌توانند از وام 150 میلیون تومانی با سود چهار درصد استفاده کنند. اما شرایط دریافت وام مشاغل خانگی چیست؟
نحوه  دریافت وام ۵۰۰ میلیون تومانی بانک ملت
بانک ملت تسهیلاتی را تحت عنوان شایان طراحی کرده است. در این طرح متقاضیان می‌توانند در قبال معدل یکی از انواع حساب‌های قرض‌الحسنه جاری عادی با/بدون دسته چک یا سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عادی خود اقدام به دریافت وام کنند.
کدام بانک‌ها وام ازدواج می‌دهند+ لینک ثبت نام
هریک از زوجین از زمان عقد به مدت یکسال فرصت دارند تا برای دریافت وام ازدواج خود ثبت نام کنند. زوجین برای گرفتن وام ازدواج بایستی به سامانه وام قرض الحسنه ازدواج در سایت بانک مرکزی به آدرس https://ve.cbi.ir/DefaultVE.aspx مراجعه و ثبت نام به عمل آورند که بعد از آن یک کد رهگیری ۱۰ رقمی در اختیارشان قرار می‌گیرد و باید حداکثر تا ۱۲ روز به بانک مراجعه کرده و پس از فراهم آوردن مدارک لازم وام خود را دریافت کنند.
وام قرض الحسنه 4 میلیاردی با سود 2 درصد + شرایط
افزایش سقف وام و تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی برای شغل های تک نفره 200 میلیون تومان و برای مشاغل چند نفره تا سقف 4/000/000/00 تومان افزایش یافته است . ایت تسهیلات با سود 4 درصد و به صورت بلند مدت پرداخت می شود.
شرایط دریافت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی مجددا تغییر کرد
بر اساس تصویب هیئت دولت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی به شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر هم تعلق می‌گیرد و علاوه بر مردان متأهل، مجرد‌ها نیز مشمول این تسهیلات می‌شوند
شرایط پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری به افراد دارای چک برگشتی
مجلس ساز و کار پرداخت تسهیلات قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به بدهکاران مالیاتی و افراد دارای چک برگشتی را تعیین کرد.
 شروط وام‌دهی بانک «ایران زمین»
بررسی‌ها از برخی شعب بانک ایران زمین نشان می‌دهد که این بانک با میانگین حساب وام می‌دهد. همچنین، شرط دیگر این بانک تسهیلات‌دهی سپرده‌گذاری است و این سپرده ضامن وام است
صفر تا صد دریافت وام با سند ملکی
وام با سند خانه جزء وام‌های بدون ضامن به حساب می‌آید. مبلغ وام با سند ملک از ۲۰ میلیون تومان تا ۲۰ میلیارد تومان متفاوت می‌باشد