یکشنبه, 13 اسفند 1402 2024,March

سهام عدالت

سود سهام عدالت تا هفته پایانی اسفند پرداخت می‌شود
همچنین اطلاع‌رسانی در خصوص زمان و نحوه واریز سود سهام عدالت نیز تنها از طریق سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به نشانی www.sahamedalat.ir و سایت سازمان خصوصی سازی به نشانی www.ipo.ir انجام خواهد شد.
 فرصت دریافت سود سهام عدالت متوفیان تمدید شد
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمدید یک هفته‌ای برای دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال ۱۴۰۲ خبر داد
مبلغ واریز سود سهام عدالت در مرحله دوم تغییر می کند؟
سود سهام عدالتی که مرحله اول آن آذر پرداخت شد؛ سودی که با توجه به تنوع پرتفوی افراد مبلغ واریزی آن برای مشمولان متفاوت بود و بنابر اعلام مسئولان سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سهامدارانی که در سبد سهام خود مبلغ ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومانی داشتند، به ترتیب ۶۲۶، ۶۸۱ و ۷۳۶ هزار تومان سود دریافت کردند و سهامدارانی که سبد سهام یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۳۸۵ تومان سود به حساب آن‌ها واریز شد.
هشدار به سهام داران عدالت / مراقب این کلاهبرداری باشید
به گفته مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور سهام عدالت، مرحله دوم سود سهام عدالت بر اساس اعلام وزیر اقتصاد در روزهای پایانی سال پرداخت می‌شود
سامانه میراث سهام عدالت بازگشایی شد
براساس آخرین اطلاعات شرکت سپرده گذاری مرکزی، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می تواند با مراجعه به ۶ هزار شعبه دفاتر شرکت های کارگزاری و یا بانک های منتخب (بانک ملی ایران، ملت، پارسیان و تجارت) فرایند انتقال سهام را انجام دهد.
منتظر ۳ واریزی تا قبل از شب عید باشید!
سود مرحله دوم سهام عدالت تنها واریزی مهم روزهای آخر سال نیست و دقیقا مثل بهمن‌ماه و طبق ترتیب و توالی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشخص کرده، از بیستم اسفند شاهد واریز یارانه جدید نقدی و معیشتی خواهیم بود. عیدی کارگران برخلاف عیدی کارمندان دولت تاریخ دقیقی برای واریز ندارد اما معمولا کارفرماها تا قبل از پایان سال رقمی که به‌عنوان کف و سقف عیدی کارگران مشخص می‌شود را پرداخت می‌کنند.
اطلاعیه سپرده‌گذاری مرکزی برای وراث متوفیان سهام عدالت
در حال حاضر تا اطلاع ثانوی فقط برای متوفیان با تاریخ فوت پیش از ۳۱ تیر ۱۳۹۹ که سهام عدالت غیرمستقیم داشتند، امکان تشکیل پرونده تقسیم سهام عدالت در دفاتر شرکت های کارگزاری و بانک‌های منتخب وجود دارد.
مبلغ سود سهام عدالت در اسفند ماه مشخص شد
به گفته وزیر اقتصاد سود سهام عدالت که قرار است ۲۵ اسفند واریز شود حدود۳۰ درصد کمتر از مبلغ پرداختی در آذر ماه است.
به حساب این افراد یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان واریز می‌شود
وزیر اقتصاد از واریز دومین مرحله سود سهام عدالت تا ۲۵ اسفندماه خبر داد.
آخرین مهلت وراث جهت تعیین‌تکلیف سهام عدالت متوفیان اعلام شد
انتقال سهام عدالت به وراث نه دادگاه می خواهد نه مراجعه حضوری به سازمان بورس؛ طبق اعلام سازمان بورس، کافی است یکی از وراث در سامانه میراث ثبت نام کند تا اصل سهام و سود آن بر اساس گواهی انحصار وراثت تقسیم شود.
زمان دقیق واریز مرحله دوم سود سهام عدالت توسط وزیر اقتصاد اعلام شد + جزئیات
سید احسان خاندوزی با اشاره به تلاش‌های دولت در سال‌ 1401 برای پرداخت به موقع سود سهام عدالت، گفت: همواره تلاش کردیم که سود سهام عدالت را زودتر از دولت‌های قبل پرداخت کنیم و انشالله مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفندماه پرداخت می‌شود. مرحله اول سود سهام عدالت در هفته پایانی آذرماه 1402 به حساب سهامداران واریز شد. افرادی که سهام 532 هزار تومانی دارند سود 736 هزار تومانی در این مرحله دریافت کردند. برای افراد دارای سهام یک میلیون تومانی نیز در این مرحله 1 میلیون و 385 هزار تومان سود واریز شد.
لطفا شماره شبای خود را هر چه زودتر وارد کنید!
برای فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث چه مدارکی لازم است؟ تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت (با این توضیح که رسید متقاضی کارت ملی و یا گواهی شماره ملی ممهور به مهر سازمان ثبت احوال می‌تواند جایگزین کارت ملی باشد)
خبر خوش درباره واریز سود سهام عدالت + جزییات
وی در رابطه با واریز سود سهام عدالت متوفیان به وراث هم اظهار داشت: اگر وراث سجامی بوده و شماره شبای معتبر بانکی داشته باشند، سود آن‌ها همزمان با مرحله دوم پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ١٤٠١ به حساب این افراد واریز می‌شود.
راهنمای انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث + مدارک لازم
وراث متوفیان سهام عدالت برای دریافت سود خود تا قبل از پایان سال، فقط 3 روز دیگر یعنی تا 10اسفند فرصت دارند تا نسبت به انتقال اصل و سود سهام عدالت متوفی اقدام کنند؛ در غیراین صورت، سود سهام آنها جزو مطالبات منظور شده و تا دوره بعدی واریز سود سهام عدالت به حسابشان واریز نخواهد شد.
روزهای پایانی دریافت سود سهام عدالت متوفیان + لینک ثبت‌نام
وراث متوفیان سهام عدالت بعد از مراجعه به درگاه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس «ddn.csdiran.ir» و مشخص شدن زمان تشکیل پرونده برای آغاز فرایند انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث می‌بایست به بانک‌های «ملی، ملت، پارسیان و تجارت» و کارگزاری‌های منتخب مراجعه کنند.
وراث بخوانند / خبر مهم درباره سهام عدالت متوفیان
وراث متوفیان سهام عدالت از طریق شعب ۴ بانک و دفاتر ۴۴ کارگزاری منتخب در سراسر کشور می توانند انتقال سریع و رایگان اصل و سود سهام عدالت متوفیان را تا قبل از روز ۱۰ اسفند ماه سال جاری انجام دهند تا سود این سهام را تا پایان امسال دریافت کنند.
خبر جدید درباره زمان دریافت سود سهام عدالت متوفیان + اسناد و مدارک مورد نیاز
: آذرماه امسال حدود ۱۰۰ هزار نفر نتوانستند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند.
دلایل تاخیر در پرداخت سود سهام عدالت/ تا پایان اسفند سود در حسابتان خواهد بود
مرحله نخست واریز سود سهام عدالت در آذرماه انجام شد و سود مرحله دوم در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ به حساب صاحبان سهام عدالت واریز خواهد شد. سعید واشقانی فراهانی، رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدمات سازمان بورس گفت: تمام تلاش سازمان بورس بر این است تا سود سهام عدالت را به موقع پرداخت کند؛ اما بعضی از شرکت‌ها بدقولی کرده و وجوه مرتبط با سهام عدالت را واریز نکردند که همین موضوع باعث تاخیر در واریز مرحله دوم سود شده است.
خبر مهم از سهام عدالت / این افراد شماره شبا اعلام کنند
بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، متاسفانه همچنان یک میلیون نفر سهامدار سهام عدالت شماره شبای معتبر خود را در سامانه سجام ثبت نکرده اند.
مدیریت سهام عدالت به مردم واگذار شد
بر اساس این گزارش، بر مبنای ماده ۸۹ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت، مجمع عمومی عادی باید سالی یک بار در موقعی که در اساسنامه پیش‌بینی شده است برای رسیدگی به ترازنامه و حساب سود و زیان سال مالی قبل و صورت دارایی و مطالبات و دیون شرکت و صورتحساب دوره و عملکرد سالیانه شرکت و رسیدگی به گزارش مدیران و بازرس یا بازرسان و سایر امور مربوط به حساب‌های سال مالی تشکیل شود.
روش دریافت سود سهام عدالت سال‌های گذشته + جزییات
در صورتی که متوفی مشمول طرح سهام عدالت بوده و تاریخ فوت ایشان قبل از 1399/05/01 و سهام عدالت ایشان از نوع غیر مستقیم باشد، پس از فراخوانی که به صورت مرحله بندی که جلوتر به آن اشاره شده است، وراث می‌توانند مراحل انتقال سهام را از طریق کارگزاری طی کنند.
خبر فوری درباره ضرب‌العجل برای دریافت سود سهام عدالت
بنابراین گزارش، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می‌تواند با مراجعه به ۶۰۰۰ شعبه دفاتر شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های منتخب (ملی، ملت، پارسیان و تجارت) فرایند انتقال سهام را انجام دهد. اشخاص دارای سجام بورس بعد از ورود به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir می‌توانند از طریق گزینه «امور سهام عدالت متوفی» با ورود کد ملی و تاریخ تولد افراد متوفی اقدام به استعلام وضعیت سهام عدالت آنان کنند.
شارژ حساب دارندگان سهام عدالت در ماه رمضان + جزییات
سال گذشته میزان سودی که در مرحله دوم برای دارندگان سهام عدالت واریز شد حدود ۱۷ درصد نسبت به سود مرحله نخست افزایش پیدا کرد که اگر روال سال جاری نیز همین باشد، سود دریافتی مرحله دوم حداقل ۱۰۰ هزار تومان نسبت به سود مرحله نخست بیشتر خواهد بود.
روش ثبت یا تغییر شماره شبا سهام عدالت
یکی از رایج‌ترین مشکلات مردم در نگرفتن سود سهام عدالت، اشتباه وارد کردن شماره شبا در سامانه سهام عدالت برای گرفتن سود است.
ثبت نام جاماندگان سهام عدالت با کد ملی به راحتی
ثبت نام در سامانه به منزله تخصیص سهام عدالت نیست. پس از بررسی اطلاعات، در صورت واجد شرایط بودن، سهام عدالت به متقاضیان تخصیص داده خواهد شد. زمان واریز سود سهام عدالت برای جاماندگان متعاقباً اعلام خواهد شد. ثبت نام جاماندگان سهام عدالت گامی مهم در جهت عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت در ایران است. با تخصیص سهام عدالت به این افراد، آنها نیز می‌توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند. علاوه بر سامانه سهام عدالت، افراد می‌توانند از طریق سامانه‌های زیر نیز نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند:
فوری؛ واریز دو سود سهام عدالت در اسفند ۱۴۰۲
در کنار سود مرحله دوم که تمامی دارندگان سهام عدالت آن را دریافت می‌کنند، برخی از صاحبان سهام ممکن است در ماه آینده سورپرایز شوند زیرا به تازگی اعلام شده است اگر فرآیند تقسیم سود سهام عدالت وراث حداکثر تا ۱۰ اسفند ماه به پایان برسد، سود سهام عدالت امسال و سال‌های گذشته به حساب وراث پرداخت خواهد شد.
وراث سهام عدالت آگاه باشند/ ۱۰ اسفند، فرصت تازه برای دریافت سود متوفیان
حسنلو با بیان این که توصیه ما به وراث این است که تشکیل پرونده و اقدام برای تقسیم ارث را به روزهای پایانی سال موکول نکنند، گفت: در پایان سال فرآیند توزیع سود سهام عدالت را خواهیم داشت، اگر فرآیند تقسیم سود سهام عدالت متوفیان حداکثر تا ۱۰ اسفند ماه به پایان برسد، سود سود سهام عدالت امسال و سال‌های گذشته به حساب آنها پرداخت خواهد شد.
سود سهام عدالت متوفیان اسفند ماه واریز می‌شود
بر اساس این گزارش، با راه‌اندازی سامانه «میراث» در 15 آبان ماه سال جاری از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه که با حضور مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس رونمایی شد، انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث تسهیل شد.
این افراد ۴میلیون تومان از دولت دریافت خواهند کرد
در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت، دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود دریافت کردند.
شرط پرداخت سود سهام عدالت متوفیان اعلام شد
معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره فراِیند تقسیم سود سهام عدالت متوفیان توضیحاتی را ارائه داد.
سود مرحله دوم سهام عدالت کی پرداخت می‌شود؟
سال گذشته در مرحله نخست سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان داشتند به ترتیب ۵۱۰، ۵۵۵ و ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت کردند.
خبر خوش برای متقاضیان نهضت ملی مسکن
۳۲۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن که در دوره وزارت محمد اسلامی آغاز شد امروز حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
برای ثبت یا تغییر شماره شبا سهام عدالت باید چه کنیم؟
یکی از رایج‌ترین مشکلات مردم در نگرفتن سود سهام عدالت، اشتباه وارد کردن شماره شبا در سامانه سهام عدالت برای گرفتن سود است. اما چاره چیست؟ آیا می‌توان به راحتی شماره شبای سهام عدالت را تغییر داد؟
قیمت سهام عدالت چقدر است؟
اگرچه دولت سیزدهم در افزایش سود سهام عدالت عملکرد قابل قبولی داشته و سود آن را از حدود ۷۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تا یک میلیون و۲۰۰ هزار تومان افزایش داده، انتظار می‌رود در پرداخت سهام به جاماندگان نیز اقدام مقتضی صورت گیرد. دولت می‌گوید منابع لازم برای تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را ندارد.
متقاضیان دریافت وام یارانه و سهام عدالت حتما بخوانند + جزییات
نمایندگان مجلس نیز اسفند سال گذشته در جریان بررسی بودجه بندی را تصویب کردند که بر اساس آن، متقاضیان تسهیلات ازدواج و فرزندآوری بتوانند از حساب یارانه یا سهام عدالت خود به عنوان تضمین پرداخت این تسهیلات استفاده کنند
فوری؛ ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر سهام عدالت می‌گیرند
در سال ۱۳۸۴ پس از تصویب و اجرایی شدن طرح سهام عدالت تعدادی از افراد به دلایل مختلف از ثبت نام و دریافت این سهام جا ماندند و پس از آن مدام اخبار مختلفی از اعطای سهام به جاماندگان در دولت‌های متخلف مخابره می‌شود. اعطای سهام عدالت به جاماندگان که حتی بند ج سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به واگذاری سهام به طبقات مختلف مردم اشاره دارد، اما تاکنون علیرغم تاکیدات چند مرتبه‌ای قانون همچنان در هاله‌ای از ابهام است!
افراد جدید می‌توانند برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کنند؟
دستیار ویژه رییس سازمان بورس در امور سهام عدالت در خصوص آخرین جزئیات اعطای سهام عدالت به جاماندگان توضیحاتی داد
خبر خوش برای سهامداران عدالت
بر این اساس، در این بازه زمانی، ۶ شرکت صنایع سرام آرا، شرکت گروه صنعتی سپاهان، پویا زرکان آق‌دره، بازرگانی و تولیدی مرجان کار، گروه دارویی برکت و موتوژن سود سنواتی ۷۳ هزار سهامدار را که شامل ۱۴۶ میلیارد و ۹۲۱ میلیون تومان است، با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان یعنی سجام واریز کردند.
خبر فوری درباره انتقال سهام عدالت متوفیان
ورثه پس از ثبت نام در سامانه سجام، اصل و کپی مدارک شناسایی متوفی و تمام وراث تعیینی مندرج در گواهی حصر وراثت و در صورت وجود وصیت نامه متوفی را تهیه کرده و برای طی فرآیندهای لازم به سامانه میراث به آدرس https://www.csdiran.ir/pages?page=apps (درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه) مراجعه کنند. در این درگاه، وارد قسمت «امور سهام عدالت متوفیان» شده و اطلاعات لازم را وارد و از زمان تشکیل پرونده متوفی اطلاع حاصل کنند. ورثه همچنین در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه از قسمت دارایی سهام می توانند اطل
یارانه و سهام عدالت ضامن پرداخت وام شد
بانک مرکزی مکلف است ضمن اجرای تکالف منظور در راستای شفافیت و انضباط بخشی به استفاده از تسهیلات بانکی با اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به نحوی مدیریت کند که تعداد جوانان در صف وام ازدواج در پایان هر ماه کمتر از ۴۰ هزار نفر باشد.
راهنمای گام به گام انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث از طریق سامانه میراث در چهار بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
شرایط ثبت نام سهام عدالت با کد ملی
رئیس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌ها سهام عدالت هم‌چنین درباره اختصاص سهام عدالت به جاماندگان گفت: درحال‌حاضر جاماندگان سهام عدالت شامل سه گروه هستند. حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر برگه سهام با مهر شرکت‌های تعاونی در اختیار دارند. این افراد از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ در سهام عدالت عضویت داشتند اما متاسفانه به دلیل اختلالاتی که در سازمان خصوصی‌سازی وقت پیش آمد از سبد سهام عدالت خارج شدند که باید در اولویت تخصیص قرار گیرند.
نحوه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث
با راه‌اندازی سامانه میراث در ۱۵ آبان‌ماه سال‌جاری، انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث تسهیل شد. برای دریافت خدمات مرتبط با انتقال سهام عدالت متوفیان باید مراحلی طی شود که در زیر آمده است.
هشدار مهم به همه دارندگان سهام عدالت
تحقیقات پلیس فتای استان البرز برای شناسایی و دستگیری این باند با شکایت تعداد زیادی از مال‌باختگان که مدعی بودند به‌حساب بانکی‌شان دستبرد زده شده، آغاز شد. بررسی اظهارات این افراد نشان می‌داد که حساب بانکی همه آن‌ها به‌صورت اینترنتی خالی شده و تمامی مال‌باختگان، قربانی کلاهبرداران فیشینگی شده‌اند. تحقیقات نشان می‌داد که همه این افراد پس از دریافت یک پیامک آلوده به دام کلاهبرداران گرفتار شده‌اند. پیامک با عنوان «مشاهده سهام عدالت» یا «دریافت سود سهام عدالت» برای مال‌باختگان ارسال شده بود.
انتقال سهام عدالت در ۴ بانک رایگان شد + نحوه انتقال سهام
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث از طریق سامانه «میراث» در چهار بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
پرداخت مرحله‌ دوم سود سهام عدالت چه زمانی خواهد بود؟
دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: امسال نیز همانند سال گذشته سود سهام عدالت در دو مرحله پرداخت می‌شود که مرحله نخست آن تا پایان آذر پرداخت شد و برای مرحله دوم هم پیش بینی ما این است در اواخر سال پرداخت شود
خبر خوب برای کارگرانی که فاقد سهام عدالت هستند / نحوه تبدیل یارانه کالابرگ به یارانه نقدی
علی دانشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در خصوص کسانی که یارانه آنها به صورت کالا برگ است، گفت: کسانی که می‌خواهند یارانه کالابرگ به صورت نقدی تبدیل شود ۸ تا ۱۰ روز بعد از اینکه یارانه آنها واریز شد صبر کنند و از یارانه استفاده نکنند که یارانه کالابرگ آنها به صورت نقدی خواهد شد.