ﺳﻪشنبه, 9 خرداد 1402 2023,May

سهام عدالت

فرایند واریز سود سهام عدالت  تغییر کرد/ زمان واریز سود
حداکثر زمان واریز سود نقدی شرکت‌های بورسی به چهار ماه کاهش یافت؛ اتفاقی که قطعا باعث می‌شود زمان واریز سود سهام عدالت زودتر صورت بگیرد و احتمالا نحوه واریز نیز متفاوت خواهد شد.
 زمان پرداخت سود سهام عدالت مشخص شد
پس از برگزاری مجامع مجامع شرکت‌های پذیرنده، سود سهام عدالت پرداخت می شود.
خبر مهم درباره سهام عدالت /نحوه مدیریت سهام عدالت تغییر می کند
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد : شورای عالی بورس مرجع نهایی تصمیم گیری در خصوص سهام عدالت است و هیچ‌کس نظر شخصی خود را در این خصوص اتخاذ نمی کند.
ارزش سهام عدالت امروز 2 خرداد 1402 چقدر شد؟+جدول
بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار بورس از طریق نمادهای اخابر،فملی،فولاد،میدکو،ومعادن،وکغدیر،فارس صورت گرفت و شاخص های خاور،دی،آریا،فرابورس،غصینو،تجلی و زاگرس بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند. اغلب نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با افزایش قیمت مواجه شدند.
آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت
سهامداران می‌توانند با استفاده از نام کاربری با کد ملی آزادسازی سهام عدالت را انجام دهند، هر روز سبد دارایی سهام عدالت تغییر کرده و افرادی که قصد فروش فوری را ندارند می‌توانند با صبر کردن عایدی بیشتری در ماه‌های آینده داشته باشند.
 خبر مهم رئیس سازمان بورس درباره سهام عدالت
در سازمان بورس، در حال جمع بندی این پرونده هستیم تا بتوانیم به فرمولی برسیم که منافع کل دارندگان سهام عدالت را تامین کند و سعی می‌کنیم که امسال مجامع شرکت‌های سهام عدالت در استان‌ها برگزار شود.
مخالفت دولت با واگذاری سهام ۳ شرکت بزرگ به جاماندگان سهام عدالت
رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان این که برای اختصاص سهام عدالت به جاماندگان ابتدا باید تامین اعتبار سهام ارزنده وجود داشته باشد گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری با تخصیص سهام شرکت های مس، فولاد و پتروشیمی خلیج فارس مخالف کرده است.
جزئیات معافیت مالیاتی واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش
معافیت مالیاتی واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی موضوع تصویب‌نامه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی وزارت امور اقتصادی و دارایی از سوی رئیس سازمان امور مالیاتی ابلاغ شد.
معافیت مالیاتی واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه‌ای، معافیت مالیاتی واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی موضوع تصویب‏نامه شورای عالی اجرای سیاست‌‏های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
خبر جدید از پرداخت سود سهام عدالت
لازم به ذکر است که سازمان بورس در روزهای پایانی فروردین ماه در ابلاغیه‌ای اعلام کرد: با اصلاح اساسنامه ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس، حداکثر زمان واریز سود نقدی شرکت‌های بورسی پس از تصمیم مجمع عمومی به چهار ماه کاهش یافت.
جزئیات واگذاری اقساطی سهام عدالت به ۳ دهک جدید
تصویبنامه شورای عالی اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی درخصوص نحوه واگذاری سهام عدالت جدید از سوی وزیر اقتصاد ابلاغ شد.
نوزادان متولد ۱۴۰۱ صندوق قابل معامله در بورس می‌گیرند، نه سهام عدالت!
تخصیص سهام به نوزادان در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب مهر ماه 1400 مجلس، به نوزادان تعلق خواهد گرفت و از امروز امکان ثبت‌نام آن در درگاه ملی خدمات دولت هوشمند برای والدین نوزادان فراهم شده است.
خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت / ارزش سهام شما افزایش یافت !
افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، چون بهزیستی و کمیته امداد در اولویت قرار دارند و تلاش داریم امسال برای این گروه از افراد سهام عدالت را واگذار کنیم.افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، چون بهزیستی و کمیته امداد در اولویت قرار دارند و تلاش داریم امسال برای این گروه از افراد سهام عدالت را واگذار کنیم.
امسال سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی واگذار می‌شود
هر حق و تکلیفی که برای مردم و کسب و کارها در مقررات مصوب هر دستگاهی انجام خواهد شد 15 روز بعد از درج در تارنمای معاونت حقوقی ریاست جمهوری لازم الاجرا خواهد بود و مردم باید مراعات کنند؛ به این ترتیب امکان بخشنامه ها و آئین نامه های مکرر که پیش بینی پذیری را از تولید کنندگان و فعال کنندگان و صادر کنندگان بگیرد از28 اردیبهشت 1402 سلب خواهد شد.
این گروه سهام عدالت می گیرند
وزیر اقتصاد و امور دارایی تاکید کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مستحق‌ترین گروه برای دریافت سهام عدالت هستند و دولت تلاش خواهد کرد جاماندگان در این بخش تا پایان سال سهام عدالت دریافت کنند.
ارزش سهام عدالت صعود کرد
ارزش روز سهام عدالت در تاریخ ۲۹ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ به عدد ۱۱ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۵۰۶ تومان بوده که نسبت به چند ماه پیش افزایش قابل توجهی داشته است.
پرداخت دو مرحله‌ای سود سهام عدالت
: سرمایه‌گذاری غیرمستقیم از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز پیگیری و در مجموع 90 مجوز فعالیت برای صندوق‌های جدید صادر شد، این صندوق‌های جدید شامل صندوق‌های سهامی، اهرمی و صندوق‌های بخشی و تضمین اصل سرمایه و املاک و مستغلات بودند که در صدد هستیم در سال جاری اقدام به توسعه همه این صندوق‌ها کنیم.
سهام عدالت برای 3.5 میلیون نفر تایید شد
اکنون شرایط ریسکی و مخاطره آمیزی در بازار سرمایه و بورس وجود ندارد و به عبارتی بورس حباب ندارد.
تاریخ واریز سود سهام عدالت برای جاماندگان چه زمانی است؟
150هزار نفر از دارندگان سهام عدالت نتوانستند سود خود را دریافت کنند. حالا مدیر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرده که جاماندگان اطلاعات خود را تکمیل کنند تا سود سهام عدالت به حساب آن‌ها واریز شود. اما آیا تاریخ واریز سود سهام عدالت مشخص است؟
ارزش واقعی سهام عدالت چقدر است؟
ارزش واقعی سهام عدالت پس از آزادسازی فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشت؛ به طوریکه هم ۲۰ میلیون تومان را به خود دید هم ۹ میلیون تومان.
سهامدارانی که سود مرحله دوم سهام عدالت خود را نگرفتند، به این سامانه ها مراجعه کنند
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: ۱۵۰ هزار سهامدار عدالت به دلیل مشکل شماره شبای معتبر بانکی نتوانستند سود مرحله دوم عملکرد ۱۴۰۰ را دریافت کنند.
مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان
گرچه در قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت مکلف به شناسایی جاماندگان سه دهک کم درآمد جامعه شد و در این زمینه جامعه آماری ۳.۵ میلیون نفری هم از سوی سازمان خصوصی سازی در خرداد سال قبل شناسایی و اعلام شد، در نهایت در اواخر اسفند گذشته اعلا شد که معاون حقوقی رئیس جمهور با دادن سهام عدالت به این افراد مخالفت کرد.
 تصمیم جدید برای انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث
سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث که در سال گذشته اخباری زیادی مبنی بر زمان راه اندازی آن نقل قول شد، در آخرین وعده‌ها بنا بود از شهریور ۱۴۰۱ به سمت اجرایی شدن حرکت کند.
این افراد سهام عدالت 10 میلیون تومانی می گیرند + جزئیات
بر اساس این مصوبه، حداکثر ارزش سهام قابل واگذاری به هر یک از مشمولان سهام عدالت جدید، موضوع تصمیم مورخ ۱۶ اسفند شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی معادل حداکثر صد میلیون ریال تعیین می شود.
خبر خوب برای وراث سهام عدالت / تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان در یکی دو ماه آینده انجام می شود
حدود سه میلیون نفر از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت طی سال‌های قبل فوت شده‌اند و سهام عدالت آن‌ها که یکی از دارایی فرد محسوب می‌شود باید به وراث این افراد منتقل شود. فرایندی که هرچند در سخن ساده است اما به دلیل تعداد بالای فوت شدگان، قوانین مربوط به نقل‌وانتقال ارث، مراحل مختلف انتقال و... همواره چالش‌های زیادی داشتهاست که مانع تحقق ان شده‌اند.
اعلام مخالفت وزارت اقتصاد با تخصیص سهام عدالت به جاماندگان
این درحالی است که پیش از این اعلام شده بود که طبق تصویب‌نامه هیات وزیران سهام شرکت‌هایی از جمله بانک صاردات، بانک ملت، بانک تجارت، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای جاماندگان سهام عدالت در نظر گرفته شده است.
سهام عدالت متوفیان چه زمانی تعیین تکلیف می شود؟
حدود ۳ میلیون نفر از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت طی سال‌های قبل فوت شده‌اند و سهام عدالت آن‌ها که یکی از دارایی‌های فرد محسوب می‌شود باید به وراث این افراد منتقل شود.
اختصاص سهام عدالت به جاماندگان ابلاغ شد/واگذاری سهم دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات
بر اساس این مصوبه، حداکثر ارزش سهام قابل واگذاری به هر یک از مشمولان سهام عدالت جدید، موضوع تصمیم مورخ ۱۶ اسفند شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی معادل حداکثر یک میلیون ریال تعیین می شود.
تخصیص سهام عدالت به جاماندگان منتفی شد
رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که تخصیص سهام عدالت به جاماندگان این سهام به دلیل تصویب نشدن پرتفویی که برای جاماندگان در نظر گرفته شده بود منتفی شد.
اگر سود سهام عدالت نگرفتید با این شماره تماس بگیرید
براین اساس از کل مبلغ واریز شده توسط شرکت مذکور، مبلغ ۲۵۵ هزار تومان برای سهامداران یک میلیون تومانی و مبلغ ۱۳۵ هزار تومان برای سهامداران ۵۳۲ هزار تومانی، مربوط به سود واریز شده توسط سازمان خصوصی‌سازی است. واریز سودی که حدود ۴۸ ساعت زمان خواهد برد.
سهامدارانی که سود سهام عدالت نگرفتند جهت دریافت سود خود این با این شماره تماس بگیرند
مشمولانی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکردند چه کنند؟ واریز مرحله دوم سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۴۰۰ شرکت‌ها از دیروز آغاز شد. سود سهام عدالتی که به گفته مسئولان، بد عهدی برخی از شرکت‌ها سبب شد در دو مرحله واریز شود. مرحله اول واریز سود ۳۰ آذر بود افرادی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده بنا بر اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی با مرکز تماس سپرده‌گذاری مرکزی با شماره ۱۵۶۹ تماس گرفته یا به سامانه سهام عدالت و سامانه ذی‌نفعان مراجعه کنند.
اعلام جزییات پرداختی مرحله دوم سود سهام عدالت/ سهامداران چقدر دریافت می‌کنند؟
باغستانی درباره نحوه پرداخت سود شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت نیز بیان کرد: سازمان خصوصی سازی روز چهارشنبه سود عملکرد شرکت‌های غیر بورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی (قبل از ۱۳۹۹) را به حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کرد تا بتوانیم این سودها را هم‌زمان با مرحله دوم پرداخت کنیم.
 آغاز واریز سود سهام عدالت از امروز، از ۶۱۳ هزار تا ۱ میلیون و ۳۶۵ هزار تومان
رئیس سازمان بورس گفت: واریز سود سهام عدالت از امروز پنجشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز می شود.
جزئیات واریز مرحله دوم سود سهام عدالت  اعلام شد
سود عملکرد شرکت‌های غیربورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰و نیز باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی(قبل از ۱۳۹۹)، به حساب سهامداران سهام عدالت واریز می‌شود.
مراقب کلاهبرداری سایبری دریافت سود سهام عدالت باشید
بر اساس اطلاعیه سمات، مجرمان سایبری با طراحی پلتفرم مجرمانه در قالب استفاده از نام و نشان سامانه سهام عدالت و ارسال پیامک مبنی بر واریز مبالغ مختلف به حساب‌های مالی هموطنان مشروط به مراجعه لینک یا پیوند درج شده در پیامک، گوشی تلفن همراه فریب‌خوردگان را به صفحات جعلی پرداخت موسوم به فیشینگ هدایت می‌کنند.
 این مبلغ به سود سهام عدالت اضافه شد
به طور کلی سود شرکت‌های غیربورسی ۶۷۰۰ میلیارد تومان است که اگر بر کل تعداد سهام‌داران تقسیم شود (۴۹ میلیون نفر) برای هر فرد حدود ۱۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان واریز خواهد شد. البته این میزان بسته به سهام اولیه هر مشمول کم یا زیاد می‌شود.
سهامدارانی که تاکنون سود سهام عدالت نگرفتند بخوانند
شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: سهامدارانی که تاکنون سود خود را دریافت نکردند تا آخر هفته فرصت دارند تا با ثبت نام در سجام سود دوره‌های گذشته را هم دریافت کنند.
میزان واریزی سود سهام عدالت در مرحله دوم چقدر است؟ / برای این گروه از مشمولان سود واریز نمی شود
دومین مرحله سود سهام عدالت اوایل هفته آینده واریز خواهد شد و بنابر اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی سهامدارانی که سجامی نیستند می‌توانند تا آخر هفته ثبت‌نام کرده و کل سودهای دوره قبل را دریافت کنند.
سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی با بورسی پرداخت می شود
آقای عشقی در پاسخ به سوال زمان واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی گفت: آن هم با همین سود‌ها پرداخت خواهد شد.
واریز سود سهام عدالت از شنبه
عشقی گفت:پس از انجام محاسبات پرداخت‌ها از روز شنبه آغاز می‌شود و تلاش ما بر این است که تا پایان سال پرداخت سود سهام‌عدالت تکمیل شود.
زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا پایان اسفند جاری خبر داد.
وضعیت سبد سهام عدالت در ۲۰ اسفند
وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.
خبر جدید برای وراث سهام عدالت
وراث باید گواهی انحصار ورثه را ارائه کنند تا انتقال بر اساس سهمی که مشخص شده صورت بگیرد. در سامانه درصد هر وارث مشخص می‌شود و انتقال قهری به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد. ساختار اواخر تغییر پیدا کرده و زیرساخت فنی آن درحال آماده شدن است.
تخصیص ۱۰ میلیون تومان سهام عدالت برای ۳،۵ میلیون نفر
شورای‌عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی چگونگی اختصاص ۱۰ میلیون تومان سهام عدالت برای سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سه دهک اول ایثارگران را تعیین و تصویب کرد.
آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت تشریح شد
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت را تشریح کرد.
سود سهام عدالت  تا پایان سال واریز می شود؟
وزیر اقتصاد آخرین خبر از سهام عدالت برای جاماندگان و واریز سود امسال را تشریح کرد
پذیرش حساب یارانه یا سهام عدالت برای ضمانت پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری
نمایندگان مردم در خانه ملت مقرر کردند تا متقاضیان تسهیلات ازدواج و فرزندآوری بتوانند از حساب یارانه یا سهام عدالت خود به عنوان تضمین پرداخت این تسهیلات استفاده کنند.