شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

سهام عدالت

آخرین خبرها از اختصاص سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی
وزیر اقتصاد از اختصاص سهام عدالت به تمامی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی تا پایان سال خبر داد.
اعطای سهام عدالت به جاماندگان در چه مرحله‌ای است؟
خانم راضیه ذوالنوریان، مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی در رابطه با مشمولان دریافت سهام عدالت مطرح کرد: در ارتباط با کسانی که جا مانده سهام عدالت هستند، به استناد مصوبه‌ای که هیات دولت تصویب کرد، شرایط برای ما فراهم شد که در راستای اجرای قانون بودجه ۱۴۰۱، کسانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کل کشور، سه دهک اول درآمدی جامعه و ایثارگران هستند، سهام دار سهام عدالت شوند.
 اختصاص سهام عدالت به 3 گروه جدید
وزیر اقتصاد از اختصاص سهام عدالت به 3 گروه جدید خبر داد و اعلام کرد مصوبه دولت انجام شده، به زودی با تایید مجلس آن را هم نهایی می کنیم
ارزش سهام عدالت به بالای ۱۰ میلیون تومان رسید / سهام عدالت را می توان فروخت؟
ارزش سهام عدالت تحت تاثیر روند صعودی بازار سرمایه در هفته‌های اخیر افزایشی شده است و ارزش واقعی این سهام با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومانی به بیش از ۱۱ تومان رسیده است.
ارزش سبد سهام عدالت در ۲۶ دی 1401
دوشنبه (۲۶ دی) در ابتدای بازار شاخص کل بورس با رشد ۵ هزار و ۹۵۱ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۶۴۹ هزار و ۶۶۶ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با اُفت ۸ هزار و ۳۶۶ واحدی در تراز یک میلیون و ۶۴۳ هزار و ۷۲۱ واحدی ایستاد.
ارزش سهام عدالت در 24 دی 1401
ارزش روز سهام عدالت یک میلیون تومانی هم با افزایش 1.7 درصدی به 29 میلیون و 174 هزار تومان رسید.
جزئیات پرداخت مرحله دوم سودسهام عدالت‌
به گفته سخنگوی کانون سهامداران عدالت‌ سود شرکت‌ها در حال جمع‌آوری برای پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت است.
 زمان واریز  مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد
سخنگوی کانون سهام دامداران عدالت از زمان پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت خبر داد
ارزش  سبد سهام عدالت در ۱۹ دی 1401
وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.
کلاهبرداری سایبری با ارسال پیامک جاماندگان سهام عدالت
سودجویان فضای مجازی با مناسب دیدن شرایط، نسبت به اغفال کاربران فضای مجازی دست به کار شده و با سوء استفاده از شرایط موجود از عدم آگاهی شهروندان بهره برداری لازم را برای مقاصد شوم خود می‌برند.
وضعیت سبد سهام عدالت در ۱۷ دی
شنبه (۱۷ دی) در ابتدای بازار شاخص کل بورس با رشد ۵ هزار و ۲۷۲ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۸۴ هزار و ۳۹۱ واحدی قرار گرفت.. در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۱۸ هزار و ۹۳۹ واحدی در تراز یک میلیون و ۵۹۸ هزار و ۶۰ واحدی ایستاد.
مشمولان دریافت سهام عدالت چه کسانی هستند؟ / ماجرای کلاهبرداری از طریق سهام عدالت چه بود؟
به گفته مسئولان یکی از دلایل گرفتار شدن افراد در تور سودجویان، عدم اطلاعات کافی و پیگیری اخبار از مراجع غیر رسمی است بنابراین می‌طلبد مردم توجه بیشتری به این نکات داشته باشند.
ارزش سبد سهام عدالت در ۱۲ دی
دوشنبه (۱۲ دی) در ابتدای بازار شاخص کل بورس با رشد ۴ هزار و ۸۸۳ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۶۹ هزار و ۲۵۰ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۲۸ هزار و ۹۰۹ واحدی در تراز یک میلیون و ۵۹۳ هزار و ۲۷۵ واحدی ایستاد.
خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت چیست
این مقام مسوُول با بیان اینکه ۸۰ درصد مردم دارای برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی هستند و سود واریزی این مرحله ۶۰۰ هزارتومان است، گفت: افرادی که مشمول نهاد‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هستند دارای برگه سهام عدالت یک میلیون تومان است که سود واریزی ۱میلیون ۱۲۸هزار تومان بوده است.
سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی کی واریز می شود؟
مجید عشقی گفت: در خصوص واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت سعی می‌شود با قسط بعدی سود سهام عدالت که پرداخت خواهد شد، سود این شرکت‌ها جمع بندی و واریز شود.
اختصاص سهام عدالت به جاماندگان منتفی شد
سخنگوی کانون سهام عدالت کشور گفت: هیچ مرجعی برای ثبت نام سهام عدالت به صورت حضوری و غیرحضوری وجاهت قانونی ندارد.
 هجوم دوباره مردم به بورس/ ماجرا چه بود؟
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد؛ با عبور ثبت‌نام بیش از دو میلیون سهامدار در سجام، کل رکورد سال ۱۴۰۰ تنها در ۹ ماه در سال ۱۴۰۱ شکسته شد.
چرا سود سهام عدالت برای من واریز نشد؟ + نحوه پیگیری سود سهام عدالت
شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت از مهم‌ترین دلایلی است که باعث می‌شود سود به حساب سهامداران سهام عدالت واریز نشود.
ارزش روز سهام عدالت5 دی ماه/ سود سبد سهام چقدر شد؟
در سبد سهام عدالت، نمادهایی مانند شتران، شبندر، فارس، شگویا، شاوان و شبریز دیده می‌شود که در هفته‌های اخیر با تقاضا همراه بوده اند و اگر شاخص کل بتواند از سد مقاومت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بگذرد صاحبان سهام عدالت، سهامی به میزان ۱۰ میلیون تومان در آینده‌ای نزدیک را خواهند داشت.
مهلت قانونی واریز سود سهامداران تغییر می‌کند؟
جعفری هم‌چنین درخصوص عدم واریز به موقع سود سهامداران در مهلت ۸ ماهه به موضوع هزینه‌ بهره بالای این اقدام با توجه به وضعیت تورمی و نرخ بهره در ایران اشاره‌ای داشت و از اقدام مجلس درخصوص تغییر این بخش از قانون جامع تجارت خبر داد و گفت: ما تصمیم داشتیم با پیشنهاد به قانونگذار این مدت را از ۸ به ۳ ماه تغییر دهیم که متوجه شدیم خود مجلس در پیش‌نویس لایحه‌ای تصمیم دارد این مدت را به دو ماه کاهش دهد.
روش جدید کلاهبرداری از سهامداران عدالت
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در هشداری پیامکی به همه مشمولان سهام عدالت، آنان را از ارسال شماره حساب بانکی یا هر گونه اطلاعات فردی برای دریافت سود سهام عدالت برحذر دانست.
سهام عدالت را تا چه زمانی نمی توان فروخت؟
تعلیق نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تا فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.
سهامدارانی که تاکنون سود خود را دریافت نکرده‌اند با این شماره تماس بگیرند
شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت مهم‌ترین دلایلی است که باعث شد تا سود سهامداران به حساب آن‌ها واریز نشود.
تخصیص سهام عدالت به جاماندگان تا دو ماه آینده
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از اختصاص سهام عدالت به جاماندگان طی یک یا دو ماه آینده خبر داد و گفت: بر اساس قانون بودجه امسال هر یک از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی که فاقد سهام عدالت هستند، حدود ۱۰ میلیون تومان سهام می‌گیرند.
سهام عدالت فوت شدگان را منتقل کنیم؟
عضو شورای عالی بورس گفت: وراث باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند و در آنجا تقاضای دریافت سهام داشته باشند.
روش‌های استعلام سود سهام عدالت اعلام شد
روش‌های آگاهی از جزئیات واریز مرحله نخست سود سهام عدالت در سالجاری اعلام شد.
آیا سود سهام عدالت کم واریز شد ؟! / دلیل واریز مبالغ مختلف برای سهامداران چیست ؟!
بر این اساس اعداد اعلام شده برای آن گروهی است که در این مدت هیچ بخشی از سهام عدالت خود را نفروخته‌ و سبد سهام آنها بدون تغییر مانده باشد. اما اگر فردی بخشی از سهام عدالت خود را واگذار کرده باشد، قطعا سودی که دریافت می‌کند معادل این اعداد نیست و رقم کمتری برای وی واریز می‌شود.
مشاهده سود سهام عدالت چگونه امکان‌پذیر است؟ 
راهنمای مشاهده دارایی سهام عدالت با کد ملی، تبدیل شماره کارت به شبا، تغییر شماره تلفن و... برای مشمولان پرداخت سود سهام عدالت ۱۴۰۱
مراقب کلاهبرداری‌ها در زمینه سود سهام عدالت باشید
سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: سود سهام عدالت همیشه بر اساس اطلاعات سامانه سجام برای افراد واریز می‌شود و نیاز به مراجعه به هیچ سامانه و یا مکان خاصی نیست. هرگونه پیامک که حاوی لینکی مبنی بر دریافت سود سهام عدالت باشد کلاهبرداری است؛ بنابراین افراد هرگز اینگونه لینک‌ها را باز نکنند
چه کسانی منتظر واریز سود سهام  عدالت نباشند؟
اگرچه برخی از مردم می‌گویند ۲۹ آذرماه سود سهام عدالت خود را دریافت کرده‌اند، اما عده دیگری از سهامداران هنوز سودی دریافت نکرده‌اند. علت این ماجرا چیست؟ 
جزئیات واریز مرحله نخست سود سهام عدالت/ اطلاعات سهامداران در اختیار ۱۹ بانک قرار گرفت
باغستانی در مورد پرداخت مابقی سود سهام عدالت گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی رایزنی‌های خود را برای دریافت تمام سود مشمولان سهام عدالت انجام خواهند داد و امیدواریم بتوانیم در اواخر اسفندماه امسال باقیمانده سود این گروه از سهامداران را از طریق این شرکت پرداخت کنیم.
واریز سود سهام عدالت از دقایقی قبل آغاز شد
خاندوزی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی خانوارها در سازمان بورس تصویب شد که براین اساس واریز سود سهام عدالت از ساعاتی پیش آغاز و تا فردا و پس فردا این واریزی ها ادامه خواهد داشت.
فردا اولین مرحله سود سهام عدالت واریز می شود + مبلغ واریزی
اولین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱، فردا چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۹/۳۰ واریز می شود‌
 واریز سود سهام عدالت همزمان با شب یلدا
احتمال واریز سود سهام در ۳۰ آذر (شب یلدا) وجود دارد.
ارزش سبد سهام عدالت در ۲۷ آذر
با اتمام بازار شاخص کل بورس با رشد ۳۰ هزار و ۳۰۸ واحدی در تراز یک میلیون و ۵۰۰ هزار و ۲۴۲ واحدی ایستاد.
چرا پرداخت سود سهام عدالت به تاخیر افتاد؟
قرار بود سود سهام عدالت تا پایان آذرماه واریز شود؛ اما پرداخت این سود به دی‌ماه موکول شده است. علت عدم پرداخت سود سهام عدالت چیست؟
10 میلیون تومان سهام عدالت چه زمانی به جاماندگان تخصیص خواهد یافت؟
مصوب شد به جاماندگان سهام عدالت معادل مبلغ 10 میلیون تومان از سهام بانک های ملت ,صادرات , تجارت و ... در سال جاری پرداخت شود.
جاماندگان سود سهام عدالت بخوانند /جاماندگان چگونه در لیست واریزی ها قرار بگیرند؟
سهامدارانی که تاکنون موفق به دریافت سود سهام عدالت در دو سال گذشته نشده‌اند می‌بایست نسبت به رفع اشکال شماره شبای نامعتبر خود اقدام کنند.
سود یک میلیون تومانی سهام عدالت به چه کسانی تعلق می گیرد؟
برای دارندگان سهام به ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومانی در مرحله اول ۵۰۰ هزار تومان سود در آخر آذر پرداخت می‌شود و در مرحله دوم در اسفند امسال یا اوایل فرردین سال آینده ۵۰۰ هزار تومان دیگر پرداخت می‌شود.
 تکلیف سهام عدالت جاماندگان چه شد؟
قرار است به ازای هر نفر از جاماندگان ۱۰ میلیون سهام عدالت تعلق گیرد که ۵ میلیون تومان از آن به شکل کمک بلاعوض دولتی خواهد بود و ۵ میلیون تومان از محل سود و درآمد آتی سهام عدالت طی ۱۰ سال آینده به صورت تقسیط دریافت می‌شود.
کدام شرکت‌ها سود سهام عدالت را پرداخت نکرده‌اند؟ + اسامی شرکت ها
آمارها نشان می‌دهد که از میان ۳۶ شرکت سهام عدالتی، ۳۰ شرکت سود خود را واریز نکرده‌اند.
 آخر آذر، زمان جدید واریز سود سهام عدالت اعلام شد
سود امسال سهام عدالت بیش از 2 برابر سود پرداختی سال گذشته است. بر همین اساس شورای عالی بورس تصمیم گرفت سود را در دو مرحله پرداخت کند که مرحله اول تا پایان آذر ماه و مرحله دوم پایان اسفند ماه خواهد بود.‌
ارزش سهام عدالت؛ ۲۱ آذر ۱۴۰۱
امروز دوشنبه سهام عدالت در حالی تغییر روند داد و مثبت شد که ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با افزایش ۲ درصدی به ۱۲ میلیون و ۸۵۹ هزار تومان رسید.
ساز و کار واریز سود سهام عدالت اعلام شد
براساس پیگیری‌های انجام شده تا پایان هفته به شرکت‌های سهام عدالت فرصت داده شده تا سود سهام عدالت را واریز کنند و سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نیز در این خصوص گفت: ساز و کارهای پرداخت آماده شده و تنها بحث وصول سود شرکت‌ها مطرح است.
واریز سود سهام عدالت مشروط شد
درحالی که قرار بود بخش نخست سود سهام عدالت تا پایان ماه جاری به حساب مشمولان واریز شود، آخرین اخبار از تعویق این فرایند حکایت دارد و زمان پرداخت آن مشروط به زمان پرداخت سود از سوی شرکت‌ها شده است.