جمعه, 11 آذر 1401 2022,December

مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا ...

پرداخت وام مسکن ۴۰۰ میلیون تومانی ایثارگران آغاز شد
بر اساس اعلام بانک مسکن سقف تسهیلات اعطایی ایثارگران به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر 400 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها 400 میلیون تومان، سایر شهرستان‌ها 300 میلیون تومان و در روستاها 250 میلیون تومان اعلام شده است.
نحوه دریافت وام مسکن 480 میلیون تومانی زوج ها و 280 میلیون تومانی مجردها
شرایط دریافت وام و تسهیلات خرید مسکن تا سقف 480/0000/000 تومان برای زوج ها و تا سقف 280/000/000 تومان مخصوص مجردها از طریق خرید اوراق تسه مسکن.
وام 200 میلیون تومانی مسکن با سود 5 درصد به شهرهای زیر 25 هزار نفر هم پرداخت می شود+ جزییات
وام مسکن روستایی از مبلغ 100 میلیون تومان به مبلغ 200 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.این تسهیلات با سفته و با ضمانت زنجیره ای متقاضیان پرداخت می شود سود این تسهیلات برای دریافت کنندگان 5 درصد است و دولت 13 درصد مابه التفاوت را به بانک ها پرداخت می کند. وام 200/000/000 تومانی مسکن علاوه بر روستاییان به ساکنان شهرهای زیر 25 هزار نفر هم پرداخت می شود.
عقب‏‏‌نشینی طراحان مسکن‌ میلیونی
بانک اول - یک سال پس از آغاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط دولت سیزدهم، تازه‌‌‌ترین اظهارنظرهای برخی طراحان پروژه مسکن‌‌‌سازی یک‌میلیونی حکایت از عقب‌‌‌نشینی آشکار آنها از این ایده دارد.
واگذاری  زمین و تسهیلات در ۹۰۰ شهر برای ساخت خانه‌های ویلایی به مردم
بانک اول - وزیر راه و شهرسازی گفت: در شهرهایی که کمبود زمین وجود ندارد واحدهای مسکونی به شکل ویلایی و در قطعات ۲۰۰ تا ۲۵۰ متر به مردم برای احداث مسکن واگذار می‌شود.
واگذاری زمین ویلایی به مردم در ۱۲ شهر جدید
بانک اول - معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای برنامه "مسکن تدریجی" برای دهک‌های هدف جامعه خبر داد و گفت:در ۱۲ شهر جدید زمین ویلایی برای ساخت مسکن به مردم واگذار می‌شود.
ستفاده از مصالح ساختمانی تولید داخل در پروژه‌های نهضت ملی مسکن
بانک اول - علیرضا جنتی گفت: در تمامی پروژه‌های نهضت ملی مسکن با توجه به افزایش کیفیت تولیدات، از تولیدات داخل استفاده می‌شود.
حق مسکن کارگران افزایش پیدا می کند؟
بانک اول - عضو کانون عالی شورا‌های اسلامی کار با بیان اینکه مبلغ حق مسکن کارگری با توجه به هزینه‌های اجاره بها رقم بالایی نیست، تصویب هرچه سریع‌تر مصوبه کمک هزینه مسکن کارگران در هیات دولت را خواستار شد.
خریداران زمین و خانه بخوانند | خداحافظی با زمین و خانه قولنامه‌ای
بانک اول - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اجرا طرح حدنگاری در اراضی ملی، کشاوری و منابع طبیعی گفت: تاکنون برای ۱۳۲ میلیون هکتار از اراضی ملی معادل ۹۸ درصد سند صادر شده است.
جزئیات نحوه واگذاری زمین به مردم برای ساخت واحدهای ویلایی
بانک اول - رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که برای ساخت خانه‌های ویلایی و تک‌واحدی به مردم زمین واگذار خواهد شد.
چراغ سبز برخی بانک‌ها به روستاییان
بانک اول - در شرایطی که هنوز اساسنامه صندوق ملی مسکن برای تامین منابع ساخت و ساز روستایی به تایید شورای نگهبان نرسیده، گزارش‌ها حاکی از آن است که در روزهای اخیر بعضی بانک‌ها پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی را آغاز کرده‌اند.
اوراق مسکن به زیر صد هزار تومن رسید
بانک اول - هزینه اوراق مسکن حدود دو هفته قبل و پس از مدت‌ها به زیر ۱۰۰ هزار تومان رسید، روندی که همچنان ادامه دارد و این اوراق در سال جاری با ۹۹ هزار تومان معامله می‌شود.
فراد برای جلوگیری از جریمه شدن خانه خالی در سامانه املاک ثبت نام کنند
بانک اول - وزیر راه و شهرسازی گفت: افراد برای جلوگیری از جریمه شدن خانه های خالی هر چه سریع نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سامانه املاک و اسکان اقدام کنند.
پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم سال
بانک اول - دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: تورم و افزایش قیمت در بازار مسکن برای نیم فصل دوم سال همچنان تداوم خواهد داشت.
کم درآمدها می توانند از اواخر آبان متری خانه خرید کنند
بانک اول - رئیس سازمان نوسازی شهر تهران درباره فروش متری مسکن در بورس کالا توضیحاتی ارائه داد.
ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران فروختن ملک
بانک اول - یک کارشناس حوزه مسکن با بیان اینکه پدیده دو و سه قولنامه‌ای در اطراف شهر تهران که تقاضای خرید مسکن افزایش یافته، بیشتر است، گفت: مشاوران املاک با انجام معاملات مکرر و با هدف کسب سودهای غیرمتعارف، در افزایش قیمت مسکن تاثیر گذاری بسیاری دارند.
متوسط قیمت خانه در تهران اعلام شد
بانک اول - در شهریور امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران، ۴۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ و ۳۶.۳ درصد افزایش یافته است.
پیش‌‌بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال/ کاهش جذابیت سرمایه‌گذاری در بخش مسکن
بانک اول - کارشناس اقتصاد مسکن با پیش‌بینی بازار مسکن و قیمت واحدهای مسکونی در نیمه دوم سال‌جاری گفت:‌ چند سالی است که سرمایه‌گذاری در بازار مسکن منفی است.
شهرداری موظف به تخفیف ۵۰ درصدی عوارض ساخت در بافت فرسوده است
بانک اول - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرداری‌ها موظف هستند حداقل تا ۵۰ درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت در محلات بافت فرسوده تخفیف بدهند.
تخصیص زمین جایگزین تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن می‌شود؟
بانک اول - در حالی که قرار بود دولت ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن را تا پایان شهریور به متقاضیان تحویل دهد، شاهد هستیم که تحویل زمین به افراد جای تحویل برخی واحدها را گرفته است.
سایت نهضت ملی مسکن به‌زودی بازگشایی می‌شود
بانک اول - مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: در حال پیگیری برای ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن هستیم که متقاضیان می‌توانند ویرایش شهر و ثبت نام داشته باشند.
تاسیس نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور
بانک اول - تمایز نخستین صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات که موافقت اصولی با تاسیس آن انجام شد، نسبت به صندوق زمین و ساختمان این است که صندوق املاک و مستغلات روی ملک در حال بهره‌برداری تاسیس می‌‌شود و سرمایه‌گذار علاوه بر بهره‌مندی از فرصت افزایش قیمت ملک، اجاره‌بها هم دریافت می‌کند.
خبر مهم برای معترضان به پیامک خانه خالی
بانک اول - مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: متقاضیانی که به پیامک خانه خالی اعتراض دارند می‌توانند به سامانه املاک، اسکان مراجعه و ثبت اعتراض کنند.
 قیمت واحدهای نهضت ملی بالا برود، دولت مابه‌ التفاوت را می‌پردازد
بانک اول - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت این واحدها نباید از مبلغی که برای دهک‌های کم درآمد در نظر گرفته شده بالاتر برود در غیر این صورت دولت مکلف است مازاد آن و مابه التفاوت‌ها را بپردازد.
هشدار در مورد کلاهبرداری جدید در بازار مسکن!
بانک اول - هنوز پروژه نهضت ملی مسکن در تهرانسر به اتمام نرسیده که یک عده دلال وارد بازار شده و به مردم می‌گویند یک پولی به ما بدهید تا این واحدها را برایتان بخریم!
متقاضیان نهضت ملی مسکن چهل میلیون تومان واریز کنید
بانک اول - متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان تهران که واجد شرایط شناخته شده و به آنها پیامک واریز وجه ارسال شده است، با مراجعه حضوری به بانک مسکن و اطمینان از اصالت پیامک نسبت به پرداخت ۴۰ میلیون تومان اقدام کنند.
زمین‌های واگذاری باید زیرساخت و امکانات داشته باشند
بانک اول - عضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازان درباره طرح واگذاری زمین ۲۰۰ متری به خانواده‌های دارای سه فرزند گفت: زمین باید زیرساخت و امکانات داشته باشد تا قابل سکونت باشد.
هشدار نسبت به خرید و فروش نهضت مسکن
بانک اول - اخیرا دیده شده برخی سوداگران با پوشش واسطه‌گری نهضت ملی مسکن اقدام به خرید و فروش این واحدها می‌کنند که مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران از شهروندان خواست تا فریب این تبلیغات را نخورند؛ چرا که نه تنها آپارتمان‌ها هنوز آماده نشده بلکه قابل خرید و فروش نیستند.
خانه‌های ویلایی با مسکن بافت‌های فرسوده تهاتر می‌شود
بانک اول - معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اولویت وزارت راه و شهرسازی برای ساخت خانه‌های یک طبقه در کشور گفت: شرایط نهضت ملی مسکن برای روستاییان تعدیل شد.
پیامک تکمیل آورده نهضت ملی مسکن به متقاضیان ارسال شده است
بانک اول - مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: پیامک تکمیل آورده برای متقاضیانی که تایید نهایی شده زمین آن‌ها ارسال شده است.
آیین‌نامه زمین ۲۰۰ متری به تصویب رسید
بانک اول - هیات وزیران آیین‌نامه اجرایی مربوط به تخصیص زمین و مسکن را پس از تولد فرزند سوم تصویب کرد.
تامین مسکن برای کارمندان دولت  + سند
بانک اول - معاون وزارت اقتصاد، با اشاره به تخصیص زمین به تعاونیهای مسکن جهت ساخت مسکن برای کارمندان فاقد مسکن، از دستگاهها خواست تا میزان زمین مورد نیاز را به قید فوریت اعلام کنند.