شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

یارانه

یارانه جدید  ۲۲ بهمن برای چه کسانی واریز می شود؟
یارانه جدید به مناسبت 22 بهمن برای برخی از افراد واریز می‌شود.
نحوه خرید ۱۰ قلم کالای اساسی در کالابرگ الکترونیکی
مردم می‌توانند یا کالابرگ‌ الکترونیکی را انتخاب کنند یا یارانه نقدی را و قیمت‌ها براساس نرخ شهریور سال ۱۴۰۰ است. دولت بنا دارد برای کالاهای اساسی از ارز نیمایی استفاده کند و افزایش قیمت در این زمینه معنا ندارد.
خارج نشین‌ها هم یارانه می‌گیرند + جزئیات
مدیر کل اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه در مورد هزینه‌های دی ماه هدفمندسازی گفت: ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است که ۳۰ همت بابت پرداخت نقدی بوده است. ۴ همت به کمیته امداد، ۳ همت به حوزه بهداشت و ۷ همت مربوط به شرکت‌های مشمول بوده است.
خبر مهم وزیر کار درباره قطع یارانه نقدی
مرتضوی گفت: مردم می‌توانند کالابرگ‌ الکترونیکی انتخاب کنند یا یارانه نقدی و قیمت هم براساس شهریور سال ۱۴۰۰ است. دولت بنایش بر این است برای کالاهای اساسی از ارز نیمایی استفاده کند و افزایش قیمت در این زمینه معنا ندارد.
عیدی ماه رجب دولت به این یارانه‌بگیران / منتظر باشید !
مبلغ مستمری فوق‌العاده برای خانوار تک نفره 550 هزار تومان، خانوار 2 نفره به 780 هزار تومان، خانوار سه نفره یک میلیون و 90 هزار تومان، خانوار چهار نفره یک میلیون و 400 هزار تومان و برای خانوار پنج نفره و بالاتر یک میلیون و 720 هزار تومان پرداخت شده است.
 با اعتبار یارانه ماه بعدتان خرید کنید
مردم می‌توانند کالاهای اساسی را با اعتبار یارانه یک ماه زودتر خریداری کنند.
کالابرگ کی در سراسر کشور اجرا می شود؟ /  زمان واریز یارانه بهمن ماه اعلام شد
کلیه پیامک هایی که برای افراد مبنی بر قطع یارانه نقدی یا رویت دهک‌بندی ارسال می شود، کلاهبرداری و به قصد خالی کردن حساب یارانه بگیران است چرا که سازمان هدفمندی هیچ گونه پیامکی ارسال نمی کند.
نحوه خرید با کالابرگ الکترونیک در فروشگاه‌ ها اعلام شد
هادی زمان‌ثانی در مورد جزئیات اجرای طرح کالا برگ الکترونیک اظهار کرد: این طرح بر اساس تکلیف جزء یک بند «س» تبصره یک قانون بودجه ۱۴۰۱ که دولت را مکلف به اجرای طرح کالا برگ الکترونیک کرده بود، ابتدا به صورت آزمایشی اجرا می‌شود که از سه‌شنبه ۲۷ دی‌ سال جاری در هرمزگان آغاز شده است.
 مشاهده میزان اعتبار و اقلام کالایی مصوب طرح کالابرگ الکترونیکی + کد دستوری
در این طرح اعتبار روی کدملی افراد درنظر گرفته شده است. به عبارتی افراد می‌توانند با همه کارت‌های بانکی که متعلق به سرپرست خانوار است از اعتبارشان در فروشگاه‌های مجاز استفاده کنند.
جزئیات قیمت و سرانه ۱۰ قلم خوراکی در طرح کالابرگ الکترونیکی + جدول
 طرح کالابرگ الکترونیکی مشمول 10 گروه کالایی (شیر، پنیر، ماست، روغن، برنج، مرغ، تخم‌مرغ، ماکارانی، قند و شکر) می‌شود.
این خانوارها یارانه اضافه می گیرند+جزییات
به دنبال این هستیم یارانه الگوی کشت به کشاورزان داده شود و چنانچه موفق شویم در بودجه ۱۴۰۲ آن را بگنجانیم قطعا این اتفاق خواهد افتاد.
جزییات طرح کالابرگ الکترونیکی  اعلام شد/کالا برگ جایگزین یارانه می شود؟
اگر استقبال مردم از این طرح گسترده باشد حتماً این طرح جایگزین یارانه نقدی می‌شود.
تصمیم نهایی دولت درباره یارانه ۴۰۰ و ۵۰۰ هزار تومانی در سال آینده
اولین یارانه زمستان ۱۴۰۰ دیشب واریز و قابل برداشت شد. این یارانه فقط چند ساعت قبل از بودجه‌ای واریز شد که امروز به مجلس می‌رود و تکلیف یارانه‌ها را در سال آینده مشخص خواهد کرد.
یارانه دی ماه 1401 امشب واریز ‌می‌شود
ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند.
مبلغ  یارانه نقدی در سال 1402 مشخص شد
در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، میزان یارانه نقدی برای سال آینده مشخص شد
 پیشنهاد دولت برای افزایش ۱۰ درصدی یارانه‌ها
پیش‌بینی شده است که 10 درصد بر میزان یارانه‌ها به نسبت سال جاری اضافه شود
میزان یارانه و حداقل حقوق در بودجه ۱۴۰۲ مشخص شد
اطلاعات رسیده از کلیات لایحه بودجه نشان می‌دهد دولت برای حمایت از معیشت مردم در سال آینده برنامه‌هایی جدی در نظر گرفته است.
 جزئیات پرداخت یارانه به مسافران مترو
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت :یک مسافر مترو حدود ۱۸ هزار تومان به ازای هر سفر یارانه برایش پرداخت می‌شود. مترو با برق حرکت می‌کند اما دوچرخه که هزینه‌های بسیار کمی دارد هیچ حمایتی از آن نشده است. در مدل جدید، خرید خدمت به کسی که دوچرخه را تامین کرده پرداخت می‌شود و شهروند با هزینه کمتری پیمایش را می‌تواند انجام دهد. طرح را ارائه کردیم که باید در شورای اقتصاد به تصویب برسد و پشتوانه‌های حمایتی نقدی شکل بگیرد تا شاهد افزایش سهم دوچرخه در حمل و نقل عمومی باشیم.
سازمان هدفمندی یارانه پیامکی مبنی بر قطع یارانه ارسال نکرده است
سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه گفت: سازمان هدفمندی هیچ گونه پیامکی مبنی بر قطع یارانه خانوار ارسال نکرده است.
پیش بینی ۱۱ کالا برای اجرای طرح کالابرگ / جاماندگان یارانه امکان ثبت نام دارند؟
وزیر کار گفت: ۱۱ کالا برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی پیش‌بینی شده است. کسانی که تحت هر شرایطی یارانه خود را دریافت نکردند، می‌توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه و ثبت‌نام کنند.
امکان  خرید ۱۱ کالای اساسی با اعتبار فراهم شد / امکان برداشت پیش از موعد یارانه ها
سامانه‌ای تحت عنوان "شبکه ملی اعتبار" ایجاد شده است که بنا بر این شده به صورت نمونه در برخی استان‌ها یارانه مردم را زودتر از موعد به حساب آنها یا حساب پشتیبان واریز کنیم.
 علت کسر 100 هزار تومان از یارانه برخی افراد چیست؟
طبق روال هر ماه یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی 20 آذرماه به حساب سرپرستان 9 دهک درآمدی از خانوارها واریز شد. اما برخی از افرادی که ماه‌های گذشته 400 هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کردند، این ماه تنها 300 هزار تومان گرفته‌اند.
یارانه کدام خانوارها قطع شده است؟
سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه گفت: خانوارهایی که تا ماه پیش یارانه دریافت می کردند، همچنان مشمول یارانه هستند و یارانه هیچ خانواری قطع نشده است. تنها این احتمال وجود دارد که برخی افراد خانوار ازدواج کرده باشند که به سبب تغییر دهک بندی، یارانه آنها قطع شده است.
خبر خوب برای یارانه بگیران / اقساط وام کرونا تمام شد؟
نهمین مرحله از یارانه نقدی دولت رئیسی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما نکته مهم این است که همزمان با واریز این یارانه یکی از اقساط وام کرونا هم به پایان رسید.
یارانه کمک معیشتی آذر از ساعت ۲۴ امشب قابل برداشت است
خانم حسینی گفت: تا زمانی که به ستاد هدفمندی یارانه اعلام‌نشود که یارانه استانی کالابرگ باشد، پرداخت یارانه نقدی ادامه دارد. بنابر اعلام مسئولان وزارت رفاه قرار نیست که به همه افراد کالابرگ داده شود و این موضوع کاملا اختیاری است.
 یارانه آذرماه خریداران ارز حذف می شود؟
در حال حاضر به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها فردی برای حذف یارانه معرفی نشده است به این معنا که فردی نبوده که تا پیش از این یارانه دریافت می‌کرده اما یارانه او از این ماه قطع شود.
جزئیات تازه از طرح کالابرگ الکترونیک/ امکان برداشت نقدی موجودی اعتباری کالابرگ پایان هر ماه
اعتبار به‌صورت ماهیانه در حساب سرپرست خانوار ـ بر اساس کد ملی و نه صرفاً کارت واریز یارانه نقدی ـ شارژ خواهد شد.
یارانه دارو از طریق بیمه‌ها به بیماران تعلق می‌گیرد
هرگونه افزایش قیمت دارو متوجه بیمار نیست زیرا یارانه دارو به انتهای زنجیره منتقل شده و مابه‌التفاوت ارزی در اختیار بیمه ها قرار می گیرد، بیمار با ارائه نسخه پزشک مشمول یارانه دارو بوده و بدون تغییر پرداختی داروی خود را تهیه می کند.
پرداخت یارانه قطع نمی‌شود؛ کالابرگ اختیاری است
پرداخت یارانه آذرماه طبق روال ماه‌های گذشته ادامه دارد و در صورت اجرا شدن این طرح در ماه‌های آینده افراد می‌توانند به صورت اختیاری کالابرگ الکترونیکی را انتخاب کنند، در غیر این صورت پرداخت یارانه به صورت نقدی ادامه دارد.
مبلغ یارانه یلدایی امسال چقدر است ؟و به چه افرادی تعلق می گیرد؟
یارانه آذرماه آخرین یارانه نقدی است که مردم دریافت می‌کنند و بعد از این یارانه یلدایی، مردم سراسر کشور مجبور به دریافت کالابرگ هستند.