چهارشنبه, 8 آذر 1402 2023,November

یارانه

وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟ در کدام بانک جهت دریافت وام و تسهیلات سپرده گذاری کنیم؟ با مقایسه این دو طرح تسهیلاتی برنده اصلی طرح نگین امید بانک سپه است . علت آن هم پایین بودن کارمزد 2 درصدی تسهیلات نسبت به کارمزد 4 درصدی طرح سپاس سپهر بانک صادرات و نیز وجود آپش بازپرداخت 60 ماه اقساط بانک سپه در مقایسه با حداکثر بازپرداخت 36 ماهه در طرح بانک صادرات است.
مشمولان کمک هزینه ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی مشخص شدند
مبلغ یک میلیون تومان به ازای هر فرزند بین دهک ۱ تا ۵ و دهک‌های ۶ تا ۷ مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به اضافه مبلغ یارانه واریز خواهد شد، اما فقط برای استفاده و خرید مواد درنظر گرفته برای کودک است.
کدام وام بهتر است ؟ وام 300 میلیونی طرح مهربانی بانک ملی یا200 میلیونی طرح رشد بانک ملت؟
کدام وام بهتر است ؟ وام طرح مهربانی بانک ملی یا طرح رشد بانک ملت؟/ پول خود را در کدام بانک سپرده کنیم ؟ طرح وام 300 میلیونی بانک ملی را بگیریم و یا وام 200 میلیونی بانک ملت را دریافت کنیم؟ مزایای طرح رشد بانک ملت : 1- پرداخت تسهیلات تا سقف 15 میلیارد ریال به افراد دارای مجوز کسب و کار 2- امکان سپرده گذاری در حساب کوتاه مدت و دریافت سود (5 درصد) مزایای طرح مهربانی بانک ملی : 1-نرخ پایین تسهیلات ( 4 درصد ) 2-امکان دریافت وام با خواب یک ماهه سرمایه 3-دریافت فقط 1 ضامن برای دریافت وام
شرایط دریافت یارانه دستمزد اعلام شد + لینک ثبت‌نام
بسیاری از کارشناسان معتقدند یارانه دستمزد نه یک طرح بلکه ابزاری تشویقی برای جلب و جذب نیروهای کار جدید توسط کارفرمایان بخش خصوصی در استان‌های کم برخوردار است که با توجه به شرایط امروز بازار کار عملیاتی شدن آن نیاز اشتغال بسیاری از جوانان و فارغ التحصیلان جویای کار و بنگاه‌ها را برطرف می‌کند
برای این افراد یارانه ۴ میلیونی واریز می‌شود
سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای نشست، گفت: طرح حمایت از مادران باردار و شیرده دهک اول در راستای ایجاد عدالت اجتماعی بوده که در گام نخست برای ۸ استان کم برخوردار از امروز آغاز می‌شود.
 یارانه دارو در سال آینده چگونه پرداخت می‌شود؟
مصارف موضوع این تبصره شامل یارانه دارو، شیرخشک و ملزومات مصرفی پزشکی، یارانه نقدی، معیشتی و کالابرگ الکترونیک، کمک به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، یارانه نان و هزینه‌های سرمایه‌گذاری و کمک به شرکت‌های نفت و گاز، مصارف صرفه‌جویی و سایر مصارف ضروری در چارچوب این قانون تخصیص می‌یابد.
خبر فوری درباره حذف و افزایش یارانه‌ها
یارانه نقدی-معیشتی و مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و یارانه داروی موضوع این تبصره مستقیماً به ذینفع نهایی (حسب مورد سرپرستان خانوارها و داروخانه‌ها) پرداخت می‌شود.
جایگاه یارانه بگیران در صدک بندی چگونه تغییر می کند؟ / قطع یارانه این صدک ها
علیرضا عسگریان، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه صدک بندی جامعه انجام شده است، وقوع تغییرات بین صدک‌ها در مقایسه با دهک‌بندی فعلی را منوط به اعمال داده‌های درآمدی خانوارها نیمه دوم سال جاری دانسته است.
فرمول جدید پرداخت یارانه‌ها اعلام شد؛ این افراد حذف شدند
در حالی که معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این اعلام کرده بود تا پایان آبان‌ماه دسته‌بندی درآمدی خانوارها از « دهک » به « صدک » تغییر و اینگونه احتمال اضافه، حذف و تغییر میزان «یارانه» خانوارها وجود دارد گفت که «صدک بندی صورت گرفته اما باید داده‌های نیمه دوم سال (داده‌های درآمدی خانوارها) را اعمال کنیم و در این صورت حتما بین دهک‌ها تغییراتی ایجاد می‌شود».
یارانه‌بگیران سال آینده اعلام شدند
بخش اول لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مشتمل بر هفت فصل شامل احکام سقف منابع، سقف درآمد و تراز عملیاتی سقف واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، سقف واگذاری دارایی‌های مالی، منابع هدفمندسازی یارانه‌ها و مفروضات پیش‌بینی منابع و مصارف بودجه، روز گذشته تقدیم مجلس شد.
تکلیف یارانه بنزین یکسره شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حکم لایحه برنامه هفتم توسعه درباره بهره‌مندی مساوی ایرانیان ساکن در کشور از یارانه حامل‌های انرژی مخالفت کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح روز سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ صحن مجلس در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی، درباره موارد ارجاعی به کمیسیون، پس از مخالفت با تصویب بند الف ماده ۳۱ این لایحه به شرح زیر به حذف آن رای دادند:
 یارانه این خانوارها در سال 1403 قطع می شود
در لایحه بودجه ۱۴۰۳ پیشنهاد شده که سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به حذف یارانه خانوارهای غیر مشمول حمایت دولت اقدام کند.
یارانه جدید یک میلیون تومانی برای فرزندان + جزییات
برخی از کودکان مشمول یارانه جدید ۶۰۰ تا یک میلیون تومانی شده‌اند.
کالابرگ الکترونیکی کدام کالاها را پوشش می دهد؟
با تصمیم مجلس و دولت قرار است چتر کالابرگ گسترده‌تر شود تا اکثریت مردم بتوانند کالاهای خوراکی خود را در قالب کالابرگ الکترونیک تهیه کنند.
پیامک افزایش یارانه به این خانوارها ارسال شد
عسگریان با اشاره به نحوه خرید این اقلام کالایی گفت: ۱۱ قلم اعلامی دارای بارکد هستند و به اقلامی که جدیداً اضافه گردید نیز بارکد منحصر به فرد درج شد و اگر افراد مشمول طرح به فروشگاه مراجعه کنند می‌توانند خرید را انجام دهند. وی راجع به لیست فروشگاه‌ها نیز گفت: این خانوارها برنامه کاربردی "شما" را نصب کنند، زیرا لیست اقلام و فروشگاه‌های دارای شرایط در این برنامه قابل مشاهده و بررسی است.
فوری؛ یارانه یک میلیونی کودکان در راه است
دولت سیزدهم در تازه‌ترین اقدام خود در راستای تحقق طرح راهبردی امنیت غذایی، افزایش رفاه زندگی مردم و خصوصا دهک‌های کم‌درآمد جامعه، طرحی را به مرحله اجرا رسانده که به واسطه آن، به خانوارهای دهک‌های ۱ تا ۷ که نمودارهای رشد کودکان آن‌ها دچار اختلال است، ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان اعتبار بیشتر برای خرید اقلام غذایی تعلق می‌گیرد.
تغییرات جدید یارانه / فقط مبلغ یارانه این خانوارها افزایش یافت
۱۱ قلم سبد کالایی که پیش از این شامل لبنیات، شیر، ماست، پنیر، تخم مرغ، پروتئین‌ها شامل گوشت مرغ و گوشت قرمز، حبوبات ، روغن شکر، قند و برنج می‌شد اکنون میوه‌جات نیز به این اقلام اضافه شده و شامل شیر/ ماست پاستوریزه، پنیر، گوشت گوساله، گوشت مرغ، تخم‌مرغ، برنج ایرانی، ماکارونی، روغن مایع، خرما، سیب، هویج، کدو سبز، پیاز، گوجه فرنگی، عدس و مغزدانه است.
۱۴ نکته که باید درباره یارانه جدید بدانید /  جزئیات دریافت یارانه ویژه کودکان
دولت در طرح امنیت غذایی، به خانوارهای دارای نوزاد و کودک بین ۶ ماه تا ۶ سال که از نظر وزارت بهداشت نیازمند کمک غذایی تشخیص داده شده اند، یارانه ویژه ۶۰۰ هزار تا یک‌میلیون تومانی به صورت اعتبار خرید کالابرگ اعطا می‌کند.
خانوارهای فاقد خودرو بنزین یارانه‌ای می گیرند
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بخشی از بنزینی که دولت خودش آن را می‌فروشد، در قالب بنزین یارانه‌ای به سرپرست خانوارهای فاقد خودرو داده می‌شود.
افزایش 1 میلیون تومانی یارانه کالابرگ برای این خانواده ها + جزییات
معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه طرح افزایش کالابرگ الکترونیک برای امنیت غذایی کودکان خانوارهایی که توسط وزارت بهداشت شناسایی می شوند، از افزایش ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی ارزش کالابرگ الکترونیک برای ۱۲۰ هزار خانوار ویژه خرید از اقلام طرح کالابرگ الکترونیک خبر داد. بلاغ به صورت پیامکی است و خانوارها از این طریق می توانند مطلع شوند که واجد شرایط هستند و اگر برنامه کاربردی می توانند مشاهده کنند که واحد الشرایط هستند
مشکل پرداخت یارانه نقدی آبان حل شد
پیشتر حسینی سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها با اشاره به اینکه یارانه مرحله 153 سرپرستان خانوار عمده بانک‌ها واریز شده است گفته بود: در برخی از بانک‌ها به‌دلیل مشکلات فنی یارانه‌ها واریز نشده است که با برطرف شدن مشکل فنی تا پایان هفته واریز می‌شود.
چه اتفاقی برای یارانه نقدی افتاد؟ / اصل ماجرای اختلال در واریز یارانه نقدی
ساعت 12 شنبه‌شب، 20آبان، طبق روال معمول هر ماه، واریز یارانه نقدی خانوارها انجام شد؛ اما در کمال تعجب، برخی از یارانه‌بگیران این وجه را دریافت نکردند و موجی از شایعات در مورد تغییر قواعد پرداخت یارانه یا حتی حذف برخی یارانه‌بگیران به راه افتاد؛ اما اصل ماجرا چه بود؟
چرا یارانه نقدی من واریز نشده است؟
در این ماه یارانه نقدی به حساب برخی افراد واریز نشده است . بسیاری از کاربران با ارسال پیام به بانک اول پرسیدند : یارانه من کی واریز می شود ؟ و چرا یارانه من واریز نشده است؟
چه کسانی مشمول یارانه دوم دولت هستند؟
بانک اول - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: همه مددجویان سازمان بهزیستی کشور مشمول یارانه دوم دولت هستند و اگر کسی مشمول نشده می تواند از طریق سامانه‌ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است، اعتراض کند.
 اگر تاکنون یارانه نگرفته اید در این سامانه ثبت نام کنید
بانک اول - سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه گفت: تااواخر شهریور مجموعه یارانه بگیران ۷۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۳۸۹ نفر هستند، افرادی که تا سال ۱۴۰۱ یارانه نگرفتند، می توانند همچنان ثبت نام کنند.
جزییات پرداخت یارانه به افراد جامانده اعلام شد
بانک اول - در پی اعتراض برخی جاماندگان از یارانه نقدی کمک معیشتی و بررسی اعتراض آنها، سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد که حدود دو میلیون نفر از افراد حذف شده به جمع یارانه‌بگیران اضافه شدند و پرونده دیگر سرپرستان خانوار حذف شده نیز در حال بررسی است.
 چرا یارانه مهرماه برای همه یکسان واریز نشد؟
بانک اول - برخی از یارانه‌بگیران، این ماه یارانه کمتر از متناسب با دهک خود دریافت کردند و برخی نیز بیشتر. اما چرا میزان یارانه نقدی مهرماه تغییر کرد؟
یارانه نقدی مهرماه امشب قابل برداشت است/ واریز یارانه به متقاضیان جدید
بانک اول - سازمان هدفمندی یارانه‌‌ها اعلام کرد: یارانه مرحله ۱۴۰ امشب از ساعت ۲۴ قابل برداشت است و افرادی که قبلاً ثبت‌نام کردند یا نسبت به بازبینی دهک‌بندی وزارت رفاه درخواست داده بودند، یارانه این‌مرحله به‌همراه معوقات قبل را دریافت می‌کنند.
پرداخت یارانه‌ به‌صورت نقدی ادامه دارد
بانک اول - طبق اعلام سخنگوی دولت، پرداخت یارانه ها به‌صورت نقدی ادامه خواهد داشت.
 استعلام یارانه معیشتی چگونه است؟ /چگونه باید در سامانه استعلام یارانه معیشتی ثبت‌نام کرد؟
بانک اول - در تغییرات جدید به حساب یک‌سری از دهک‌های کم‌درآمد جامعه ماهانه کمک‌هزینه‌ای باعنوان یارانه معیشتی واریز می‌شود. ایرانی‌هایی که توانایی مالی دارند، مشمول این کمک هزینه نمی‌شوند. اما اگر کسی به حذف خود از این گروه معترض است، با ثبت‌نام در سامانه استعلام یارانه معیشتی می‌تواند وضعیت درخواست خود را پیگیری کند.
زمان واریز یارانه نقدی  مهرماه + مبلغ
بانک اول - زمان واریز یارانه‌های نقدی که ماهانه به حساب پرداخت می‌شود برای مهر ماه 1401 اعلام شد.
نحوه دریافت یارانه دستمزد
بانک اول - طبق طرح یارانه دستمزد، کارفرمایانی که نیروی کار شغل اولی و زیر ۳۵ سال استخدام می‌کنند از یارانه برخوردا می‌شوند. این طرح مورد حمایت شش هزار کارفرما قرار گرفت.
یارانه مهرماه  به صورت نقدی واریز می‌شود؟
بانک اول - در حالی این شائبه از سوی برخی از کارشناسان مطرح می‌شود که احتمالا اجرای طرح کالابرگ منتفی خواهد بود که وزیر اقتصاد اعلام کرد: این طرح لغو نشده و همچنان در دستورکار قرار دارد.
جزئیات پرداخت "یارانه کشت" به کشاورزان اعلام شد
بانک اول - مسئولان در وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت یارانه کشت به کشاورزان گندمکار خبر داده‌اند. نایب رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران ایران، به تشریح جزئیات پرداخت یارانه کشت به کشاورزان پرداخت.
یارانه دستمزد چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟
بانک اول - جامعه هدف یارانه دستمزد، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال هستند.
یارانه مهرماه کالایی است یا نقدی؟
بانک اول - بیش از ۳ماه است که قرار شده تا یارانه ماه بعد در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها کالایی شود؛ در واقع قرار بود یارانه تیرماه کالایی باشد؛ اما حالا مهر آمده و نه زیر ساختی فراهم شده و نه اثری از فراهم شدن زیرساخت‌ها دیده می‌شود؛
خبر خوش برای این دهک یارانه بگیر | واریز میلیون و سیصد و بیست هزار تومان به سرپرستان خانوار امشب
بانک اول - یارانه معیشتی مستمری بگیران سازمان بهزیستی امروز ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ به حساب شان واریز و قابل برداشت شد.
ترکیه به مسافران ایرانی یارانه می‌دهد؟ / بازار داغ سفر به ترکیه
بانک اول - ​با نزدیک شدن روزهای پایانی تابستان، بلیت پروازهای ترکیه هنوز به کمتر از ۱۰ میلیون تومان نرسیده است. آژانس‌داران ایرانی می‌گویند بازار سفر ایرانی‌ها به ترکیه همچنان داغ است. هزینه سفر ترکیه بارها با سفر به مقاصد زیارتی مقایسه شده و حتی اظهارنظرهایی درباره اختصاص یارانه از سوی ترکیه به پروازهای مسیر ایران، مطرح شده است.