شنبه, 12 آذر 1401 2022,December

مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا ...

یارانه

چه کسانی مشمول یارانه دوم دولت هستند؟
بانک اول - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: همه مددجویان سازمان بهزیستی کشور مشمول یارانه دوم دولت هستند و اگر کسی مشمول نشده می تواند از طریق سامانه‌ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است، اعتراض کند.
 اگر تاکنون یارانه نگرفته اید در این سامانه ثبت نام کنید
بانک اول - سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه گفت: تااواخر شهریور مجموعه یارانه بگیران ۷۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۳۸۹ نفر هستند، افرادی که تا سال ۱۴۰۱ یارانه نگرفتند، می توانند همچنان ثبت نام کنند.
جزییات پرداخت یارانه به افراد جامانده اعلام شد
بانک اول - در پی اعتراض برخی جاماندگان از یارانه نقدی کمک معیشتی و بررسی اعتراض آنها، سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد که حدود دو میلیون نفر از افراد حذف شده به جمع یارانه‌بگیران اضافه شدند و پرونده دیگر سرپرستان خانوار حذف شده نیز در حال بررسی است.
 چرا یارانه مهرماه برای همه یکسان واریز نشد؟
بانک اول - برخی از یارانه‌بگیران، این ماه یارانه کمتر از متناسب با دهک خود دریافت کردند و برخی نیز بیشتر. اما چرا میزان یارانه نقدی مهرماه تغییر کرد؟
یارانه نقدی مهرماه امشب قابل برداشت است/ واریز یارانه به متقاضیان جدید
بانک اول - سازمان هدفمندی یارانه‌‌ها اعلام کرد: یارانه مرحله ۱۴۰ امشب از ساعت ۲۴ قابل برداشت است و افرادی که قبلاً ثبت‌نام کردند یا نسبت به بازبینی دهک‌بندی وزارت رفاه درخواست داده بودند، یارانه این‌مرحله به‌همراه معوقات قبل را دریافت می‌کنند.
پرداخت یارانه‌ به‌صورت نقدی ادامه دارد
بانک اول - طبق اعلام سخنگوی دولت، پرداخت یارانه ها به‌صورت نقدی ادامه خواهد داشت.
 استعلام یارانه معیشتی چگونه است؟ /چگونه باید در سامانه استعلام یارانه معیشتی ثبت‌نام کرد؟
بانک اول - در تغییرات جدید به حساب یک‌سری از دهک‌های کم‌درآمد جامعه ماهانه کمک‌هزینه‌ای باعنوان یارانه معیشتی واریز می‌شود. ایرانی‌هایی که توانایی مالی دارند، مشمول این کمک هزینه نمی‌شوند. اما اگر کسی به حذف خود از این گروه معترض است، با ثبت‌نام در سامانه استعلام یارانه معیشتی می‌تواند وضعیت درخواست خود را پیگیری کند.
زمان واریز یارانه نقدی  مهرماه + مبلغ
بانک اول - زمان واریز یارانه‌های نقدی که ماهانه به حساب پرداخت می‌شود برای مهر ماه 1401 اعلام شد.
نحوه دریافت یارانه دستمزد
بانک اول - طبق طرح یارانه دستمزد، کارفرمایانی که نیروی کار شغل اولی و زیر ۳۵ سال استخدام می‌کنند از یارانه برخوردا می‌شوند. این طرح مورد حمایت شش هزار کارفرما قرار گرفت.
یارانه مهرماه  به صورت نقدی واریز می‌شود؟
بانک اول - در حالی این شائبه از سوی برخی از کارشناسان مطرح می‌شود که احتمالا اجرای طرح کالابرگ منتفی خواهد بود که وزیر اقتصاد اعلام کرد: این طرح لغو نشده و همچنان در دستورکار قرار دارد.
جزئیات پرداخت "یارانه کشت" به کشاورزان اعلام شد
بانک اول - مسئولان در وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت یارانه کشت به کشاورزان گندمکار خبر داده‌اند. نایب رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران ایران، به تشریح جزئیات پرداخت یارانه کشت به کشاورزان پرداخت.
یارانه دستمزد چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟
بانک اول - جامعه هدف یارانه دستمزد، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال هستند.
یارانه مهرماه کالایی است یا نقدی؟
بانک اول - بیش از ۳ماه است که قرار شده تا یارانه ماه بعد در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها کالایی شود؛ در واقع قرار بود یارانه تیرماه کالایی باشد؛ اما حالا مهر آمده و نه زیر ساختی فراهم شده و نه اثری از فراهم شدن زیرساخت‌ها دیده می‌شود؛
خبر خوش برای این دهک یارانه بگیر | واریز میلیون و سیصد و بیست هزار تومان به سرپرستان خانوار امشب
بانک اول - یارانه معیشتی مستمری بگیران سازمان بهزیستی امروز ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ به حساب شان واریز و قابل برداشت شد.
ترکیه به مسافران ایرانی یارانه می‌دهد؟ / بازار داغ سفر به ترکیه
بانک اول - ​با نزدیک شدن روزهای پایانی تابستان، بلیت پروازهای ترکیه هنوز به کمتر از ۱۰ میلیون تومان نرسیده است. آژانس‌داران ایرانی می‌گویند بازار سفر ایرانی‌ها به ترکیه همچنان داغ است. هزینه سفر ترکیه بارها با سفر به مقاصد زیارتی مقایسه شده و حتی اظهارنظرهایی درباره اختصاص یارانه از سوی ترکیه به پروازهای مسیر ایران، مطرح شده است.
 اعلام جزییات درباره گروه جدید یارانه‌بگیران
بانک اول - 70هزار سرپرست خانواری که قبلا درخواست بازبینی داشتند این ماه به جمع یارانه بگیران افزوده شدند.
یارانه جاماندگان امشب واریز می شود؟
بانک اول - یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۳۹ مربوط به شهریورماه ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه واریز و از ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۰ شهریورماه قابل برداشت است.
یارانه نقدی شهریور ساعت ۲۴ امشب واریز می‌شود
بانک اول - یارانه‌ نقدی شهریور ماه ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
نحوه اصلاح اطلاعات ثبتی خانوار در سامانه اعتراض یارانه
بانک اول - اگرچه طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها از ۲۰ اردیبهشت ماه امسال از سوی دولت کلید خورد و تاکنون چند ماهی از زمان اجرایی شدن آن میگذرد و بر اساس رویه پیشین فردا ۲۰ شهریور، یارانه شهریورماه نیز باید واریز شود اما هنوز هستند عده ای که به نحوه دهک بندی یا اطلاعات مرتبط با خانوار خود معترضند.
واریز یارانه برای جاماندگان و ثبت نامی های جدید/نحوه اصلاح اطلاعات ثبتی خانوار
بانک اول - سرپرست پایگاه اطلاعات رفاهی ایرانیان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که ثبت‌نام افراد جامانده و انصرافی‌های قبل، توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و از طریق درگاه my.gov.ir صورت می‌پذیرد. پس از ثبت‌نام، اطلاعات خانوارهای ثبت‌نامی به پایگاه رفاه ایرانیان ارسال شده و در اولین دور بعدی واریز یارانه، مورد وسع سنجی فوری قرار می‌گیرند.
سامانه تلفنی پاسخگویی به سوالات یارانه‌ای قطع شد
بانک اول - سامانه تلفنی ۶۳۶۹ که همزمان با اجرای طرح «توزیع عادلانه یارانه‌ها» در راستای پاسخگویی به سوالات مردمی در اردیبهشت ماه امسال فعالیت خود را گسترش داد، اپراتورهایش معلولانی بودند که تا چندی پیش روزانه به بیش از ۳۵ تا ۴۰ هزار تماس مردمی پاسخ می‌دادند اما پیگیری‌های ایسنا حکایت از آن دارد که به دلیل بدهی ۵ میلیارد تومانی وزارت کار به موسسه رعد الغدیر و عدم پرداخت «حقوق» اپراتورها، فعالیت این سامانه متوقف شده و دیگر پاسخگوی سوالات هموطنان نیست.
این گروه از ثروتمندان یارانه می‌گیرند
بانک اول - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ما گزارشی در حال حاضر نداریم که بخواهند یارانه‌های آنها را به جهت اینکه در دهک ۱۰ قرار گرفته‌اند، قطع کرده باشند.
یارانه‌ شهریورماه  ۱۴۰۱ نقدی است؟
بانک اول - شهریور ماه امسال نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است و به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
 خبر خوش برای جاماندگان یارانه/معرفی مشمولین جدید+لینک ثبت‌نام
بانک اول - ثبت‌نام افراد جامانده از دریافت یارانه و انصرافی‌های قبل، توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها صورت می‌پذیرد.
 نحوه و روند دهک‌بندی درآمدی خانوار/اعلام مشمولان جدید یارانه
بانک اول - سرپرست پایگاه اطلاعات رفاهی ایرانیان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آخرین آمار از وضعیت یارانه نقدی، مشمولان جدید و جدیدترین سازوکارهای دهک بندی درآمدی خانوار را اعلام کرد.
افزایش یارانه  نقدی به کجا رسید؟
بانک اول - شهروندانی که نامشان در دهک اول تا نهم درآمدی قرار دارد باید دو هفته دیگر منتظر بمانند تا یارانه شهریور ماه خود را دریافت کنند. شمارش معکوس برای رسیدن به این موعد پرداخت درحالی است که در روزهای گذشته مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه از احتمال افزایش مبلغ یارانه‌ها خبر داده بود.
 مردم این ماه (شهریور) هم یارانه نقدی می‌گیرند
بانک اول - رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نظرسنجی‌های ما نشان می‌دهد که مردم بیشتر به یارانه نقدی علاقه‌مند هستند.
یارانه شهریور ماه چقدر است و کی واریز می شود؟
بانک اول - یارانه مرداد ماه مطابق معمول در روز بیستم به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما برای شهریور ماه ابهامات زیادی پیش روی یارانه نقدی خانوار‌ها قرار گرفته است. در گام اول برخی رسانه‌ها مدعی شده اند که احتمال افرایش یارانه‌های هر فرد وجود دارد.
میزان یارانه تغییر می کند
بانک اول - رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: قرار شد اگر قیمت‌ها بر اساس شهریور ۱۴۰۰ اصلاح نشود، میزان یارانه نقدی بر اساس قیمت جدید تنظیم شود و اکنون باید لایحه اصلاح یارانه را به مجلس ارائه کنیم.