شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

قیمت دلار

صعودقیمت دلار جهانی
رزش دلار آمریکا در برابر اکثر همتایان جهانی خود افزایش یافت، پس از آن که آخرین داده‌های شغلی ظاهرا باعث شد تا معامله‌گران بر این باور باشند که فدرال رزرو باید سیاست‌های پولی بیشتری را برای خنک کردن بازار کار و کاهش تورم اعمال کند.
آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا از فردا
محمدرضا فرزین - رئیس کل بانک مرکزی - در گفت‌وگوی تلویزیونی اخیر خود در این زمینه گفته بود که بازار مبادله ارز و طلا تا دو هفته دیگر راه‌اندازی خواهد شد و در سامانه‌ای که تحت عنوان ناخدا طراحی شده، اگر کسی بیماری در خارج از کشور دارد یا شرکت هواپیمایی و آژانس گردشگری به ارز نیاز دارد، در بازار مبادله ارز و طلا و البته تحت نظارت در قالب سامانه ناخدا نیازش تامین خواهد شد.
کدام ارز جانشین دلار خواهد بود؟
کردیت سوئیس خاطرنشان کرد: در عین حال، «شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بانک‌های مرکزی بزرگ احتمالا برای محدود کردن ریسک تحریم‌ها در حال تنوع بخشیدن به دلار آمریکا هستند».
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
امروز قیمت دلار کاهشی بود و به ۴۳,۱۶۲ (چهل و سه هزار و یکصد و شصت و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۸ درصدی داشته است. قیمت طلا و سکه اما بالا رفت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۲/ صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۳۰۱,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و سیصد و یک هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۲۴ درصدی داشته است. قیمت دلار و طلا هم صعود کرد.
بی‌دلیل از خرید و فروش ارز خودداری نکنید
با توجه به اینکه طرح رتبه‌بندی شرکت‌های صرافی در دستور کار این بانک قرار دارد، حجم معاملات و حضور موثر در بازار ارز از مولفه‌های مهم این طرح محسوب شده و منجر به افزایش رتبه کمی و کیفی صرافی می‌گردد؛ که در ادامه صرافی‌های برتر مشمول مشوق‌های ویژه خواهند شد.
قیمت طلا،  دلار، سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۷۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۳میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
چرا برخی صرافی‌ها ۵هزار یورو را به مردم نمی‌فروشند؟
صرافها می‌گویند ممنوع شدن معاملات ارز صادراتی در صرافی‌ها از دیگر مشکلاتشان برای فروش ارز به مردم است چرا که ایراد وارد به خرید و فروش ارز صادراتی در صرافی‌ها قیمت کم آن بود ولی حالا که قیمت‌ها به بازار آزاد نزدیک شده است صرافی‌ها هم می‌توانند امکان معاملات ارز صادراتی را داشته باشند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۰/ صعود  قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۳۹۷,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و سیصد و نود و هفت هزار) تومان رسید که رشد ۰.۴۲ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم صعودی بود.
سود 30 میلیون تومانی خرید ارز با کارت ملی از صرافی ها و بانک ها +مراحل
با خرید 5000 یورو ارز دولتی از صرافی های مجاز و بانک های منتخب سودی معادل 30 میلیون تومان نصیب خریدار می شود. دریافت این نوع ارز با کارت ملی و شماره موبایل به نام شخص خریدار است . علاوه بر صرافی های مجاز 5 بانک ملت ٬ ملی ٬ صادرات و سپه هم در شعب منتخب خود این از را به فروش می رسانند.
لیست شعب منتخب بانک ملی برای خرید ارز سهمیه‌ای
روابط عمومی بانک ملی ایران اعلام کرد: در راستای تسهیل تأمین تقاضای ارز، به‌صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶)»، شعب منتخب بانک‌ملی ایران با شرایط اعلامی از سوی بانک مرکزی نسبت به فروش ارز به صورت اسکناس اقدام می‌کنند.
امکان تغییر ارز درخواستی برای تجار
در بخش درخواست خرید ارز چنانچه نوع ارز تخصیص یافته، درهم امارات باشد امکان ثبت درخواست خرید ارز با هر نوع ارزی مقدور است و چنانچه نوع ارز تخصیص درهم امارات نباشد، امکان ثبت درخواست به هر ارزی به غیر از درهم امارات وجود دارد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۸/ کاهش قیمت طلا
امروز قیمت طلا در حالی ریزش داشت که قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۸۰۱,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و هشتصد و یک هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۱.۸۶ درصدی داشته است.
نرخ دلار در صرافی‌های بانکی ثابت و یورو افزایش یافت
نرخ خرید هر اسکناس یورو ۳۳ هزار و ۱۵۴ تومان و نرخ فروش آن ۳۳ هزار و ۴۵۵ تومان اعلام شد. همچنین در سامانه معاملات امروز، حواله دلار به قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته و حواله یورو ۳۱ هزار و ۶۵ تومان معامله شد.
عرضه ارز تا سقف ۵ هزار یورو از شنبه در پنج بانک دولتی
از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸، علاوه بر صرافی‌های مجاز، شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت، سپه و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در سقف معادل ۵۰۰۰ یورو اقدام خواهند کرد.
نحوه خرید ارز در سامانه جامع تجارت تغییر کرد
همچنین در اواخر دی ماه اعلام شده بود، شرکت‌های صرافی موظفند تامین و پرداخت ارز برای گواهی‌های ثبت آماری را صرفا بر حسب ارز مندرج در گواهی‌های مذکور انجام دهند. تامین و پرداخت ارز به ارزی غیر از ارز مندرج در گواهی ثبت آماری، مصداق تخلف بوده و در صورت مشاهده، اقدامات نظارتی این بانک در خصوص صرافی اعمال خواهد شد."
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۶/ صعود قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی سیر صعودی داشت و به ۲۳,۵۹۸,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و پانصد و نود و هشت هزار) تومان رسید که افزایش ۲.۰۹ درصدی داشته است. قیمت طلا هم بالا رفت.
چگونه از سامانه ناخدا ارز دولتی بخریم؟
اگر جزو آن دسته افرادی هستید که مشمول گرفتن ارز در سامانه تعیین شده‌اید، امکان گرفتن ارز تا 5 هزار دلار را دارید.
کاهش قیمت دلار در صرافی‌ها
طبق اعلام بانک مرکزی، از روز 1401/11/04 کلیه صرافی‌ها مجازند نسبت به فروش ارز به‌صورت اسکناس با نرخ منتشرشده تحت عنوان "آخرین نرخ صرافی‌ها" در سایت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران به‌آدرس www.ice.ir اقدام نمایند.
شرایط خرید ۵۰۰۰ یورو با کارت ملی چگونه است؟
قیمت فروش ۵۰۰۰ یورو مورد نظر بر مبنای نرخ سامانه بازار متشکل ارزی است. روش کشف قیمت یورو نیز در قالب ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های متفاوت و بر اساس معاملات صورت گرفته در بازار متشکل خواهد بود.
نسخه رئیسی برای دلار
رئیس جمهور درجلسه هیئت دولت از مسئولان دستگاه های اجرایی خواست به بانک مرکزی کمک کنند تا سیاست‌های خود را برای مدیریت بازار ارز به شکل موفق اجرا و اعمال کند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۵| شیب نزولی قیمت‌ها
در آغاز امروز قیمت سکه امامی روند نزولی داشت و به ۲۳,۳۹۶,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و سیصد و نود و شش هزار) تومان رسید که کاهش ۰.۰۲ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم پایین آمد.
 تفاوت قیمت دلار سهمیه‌ای و آزاد/ چرا دلار توافقی حذف شد؟
همزمان با حذف ارز توافقی، روز سه‌شنبه چهارم بهمن قیمت دلار سهمیه‌ای برای اولین بار در محدوده ۴۲ هزار آفتابی شد.
امکان ثبت درخواست واردات با دلار دوباره فراهم شد
امکان انتخاب نوع ارز دلار در درخواست تخصیص ارز 1401/11/03 برقرار شده است.
زمان فروش فوق العاده سایپا تغییر کرد
فروش دو خودروی شاهین دستی و کوییک R پلاس اتوماتیک به ساعت 18 امروز سه‌شنبه ۴ بهمن موکول شد.
شیوه جدید اعلام قیمت روزانه دلار / نرخ ارز صرافی ها در کانال ۴۲ هزار تومان
در حال حاضر آخرین نرخ دلار صرافی ها در سایت بازار متشکل ارز ایران 42 هزار و 748 تومان اعلام شده است.
چگونه با کارت ملی دلار سهمیه ای بخریم ؟
نرخ فروش ارز با کارت ملی توسط نهاد خاصی تعیین نمی‌شود. بلکه در هر صرافی و در هر روز ممکن است متفاوت باشد
این افراد اجازه خرید سهمیه پنج هزار یورویی ندارند + قیمت و شرایط
اشخاصی که در سال جاری از سهمیه خرید ۲۰۰۰ دلاری (یا معادل آن) از صرافی‌ها استفاده کرده‌اند، فعلا نمی‌توانند براساس بخشنامه جدید از سهمیه ۵۰۰۰ یورویی استفاده کنند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۳/ کاهش قیمت ها
امروز قیمت طلا و دلار ریزش داشت، قیمت سکه امامی هم پایین آمد و به ۲۴,۷۹۸,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و هفتصد و نود و هشت هزار) تومان رسید که افت ۱.۴۴ درصدی داشته است.
سود خرید دلار با کارت ملی چقدر شد؟ + جزئیات
بانک مرکزی سقف فروش ارز را از ۲هزار به ۵هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها افزایش داد. اختلاف قیمت دلار آزاد و توافقی چه سودی از آن خریداران می‌کند؟
بخشنامه ۸ بندی ارزی بانک مرکزی/ خرید ارز صادراتی توسط صرافی ها ممنوع شد
براساس بخشنامه‌ای که روز گذشته بانک مرکزی به شبکه صرافی‌ها ابلاغ کرده، سقف وضعیت باز ارزی اسکناس (خرید اسکناس - فروش اسکناس) صرافی ها در هر روز معادل 30,000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها تعیین شده است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۲/ افزایش قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی در بازار بالا رفت و به ۲۴,۷۵۴,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و هفتصد و پنجاه و چهار هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۲ درصدی داشته است. قیمت طلا هم صعودی بود.
بازار «مبادله ارز و طلا» نیمه اول بهمن افتتاح می‌شود
فرزین با بیان اینکه بانک مرکزی به دنبال تامین نیازهای ارزی اقشار جامعه است، اظهار کرد: از این‌رو بانک مرکزی بازار مبادله ارز و طلا را در نیمه اول بهمن ماه افتتاح خواهد کرد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۱/ صعود  قیمت‌ها
امروز در بازار قیمت دلار روند افزایشی را دنبال کرد و به ۳۹,۵۲۷ (سی و نه هزار و پانصد و بیست و هفت ) تومان رسید که رشد ۱.۱۹ درصدی داشته است. قیمت سکه و طلا هم بالا رفت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۹/صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی بر مدار رشد حرکت کرد و به ۲۳,۲۰۵,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و دویست و پنج هزار) تومان رسید که افزایش ۲.۶۲ درصدی داشت. قیمت طلا هم بالا رفت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۸/ افزایش قیمت‌ها
امروز در بازار قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۲,۵۰۵,۰۰۰ (بیست و دو میلیون و پانصد و پنج هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل افزایش ۱.۸ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم صعود کرد.
پیش بینی جدید قیمت دلار
امروز قیمت دلار به سقف ۲۰ روز گذشته رسید. رکورد جدید صادرات نفت ایران مهم‌ترین سیگنال کاهشی دلار و قطعی گاز صنایع و نگرانی‌های بودجه‌ای مهم‌ترین محرک‌های رشد آن ارزیابی می‌شوند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۷/  صعود قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۱,۹۰۲,۰۰۰ (بیست و یک میلیون و نهصد و دو هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۲.۶۳ درصدی داشته است. قیمت طلا هم افزایش یافت.
صعود قیمت طلا در هفته پیش رو
اگرچه قیمت طلا در هفته آینده جا برای افزایش قیمت دارد اما برخی از تحلیلگران گفته‌اند که سرمایه‌گذاران باید در این سطوح احتیاط کنند. در حالی که بسیاری از تحلیلگران به شدت نسبت به طلا در کوتاه‌مدت امیدوار هستند، آنها گفته‌اند که سرمایه‌گذاران باید به دنبال خرید این فلز گرانبها با کاهش قیمت باشند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۵/ افزایش قیمت ها
امروز قیمت دلار در مقایسه با روز گذشته تغییری نداشت و ۳۸,۶۶۷ (سی و هشت هزار و ششصد و شصت و هفت ) تومان معامله شد. قیمت طلا و سکه اما روند صعودی را تجربه کرد.
ریزش قیمت ربع سکه با فرمان بورس؟ /پیشروی قیمت دلار و طلا
نرخ حواله درهم نیز امروز در یک محدوده خاص معامله شد و از زمان شروع به کار بازار امروز تا نیمه ظهر بر روی یک قیمت ثابت مانده بود. معامله گران می گفتند بازار دبی به شدت ساکت است و معامله ای به آن صورت انجام نمی شود. مجموع این عوامل باعث شده بود بازیگران ارزی تهران هم بی رمق شوند . حجم خرید و فروش ها قابل توجه نباشد . 
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۴/ افزایش قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی رشد داشت و به ۲۱,۴۹۵,۰۰۰ (بیست و یک میلیون و چهارصد و نود و پنج هزار) تومان رسید که افزایش ۱.۱۵ درصدی داشته است. قیمت طلا هم بالا رفت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۲/  افزایش قیمت‌ها
در آغاز امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۱,۲۰۳,۰۰۰ (بیست و یک میلیون و دویست و سه هزار) تومان رسید که افزایش ۰.۴۹ درصدی داشته است. قیمت طلا هم صعودی است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۱|/ افزایش  قیمت دلار و طلا
بازار امروز شاهد روند رو به رشد قیمت طلا و دلار نسبت به روز گذشته است.
اطلاعیه کانون صرافان درخصوص تفاوت نرخ ارز توافقی و خدماتی
نرخ فروش در شبکه صرافان تحت نظارت بانک مرکزی و کانون صرافان است. در چند روز گذشته انتشار اخباری با عنوان اعلام نرخ دلار توافقی که بر اساس نرخ دلار خدماتی صورت گرفته بود، شائبه‌هایی در خصوص گران‌فروشی ارز توافقی در صرافی‌ها برای هموطنان ایجاد کرده بود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۰| طلا گران شد
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و ریزش قیمت دلار است.
قیمت طلا عقب نشست
قیمت دلار هرات در شروع معاملات نقدی امروز دوشنبه ۱۹ دی ماه در مقایسه با روز گذشته ۱۵۰ تومان بالاتر معامله شد.