شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

قیمت طلا

مرکز مبادله ارز و طلا به جای بازار متشکل
بر این اساس شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اصلاح مقررات مورد اشاره به منظور ساماندهی و توسعه بازار در حوزه ارز و طلا، مرکز مبادله ارز و طلای ایران را تاسیس کرد تا معاملات ارز (اعم از اسکناس و حواله) و طلا به تشخیص رئیس کل بانک مرکزی در بسترهای الکترونیکی مورد معامله و تسویه قرار گیرد.
پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده/ طلا بخریم یا نه؟
این کارشناس طلا و سکه در پاسخ که آیا الان زمان مناسبی برای خرید طلاست یا نه، گفت: اتفاقات غیرقابل پیش بینی یا تحولات غیرقابل پیش بینی در دست کسی نیست که بتوانیم تاثیر آن‌ها را بر بازار ببینیم، اما جدا از این مسائل، روند بازار طلا و سکه در کوتاه مدت قابل رصد است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
امروز قیمت دلار کاهشی بود و به ۴۳,۱۶۲ (چهل و سه هزار و یکصد و شصت و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۸ درصدی داشته است. قیمت طلا و سکه اما بالا رفت.
یک تغییر در معاملات ربع سکه بورسی
متقاضیان توجه داشته باشند که در این دور قیمت توسط بانک مرکزی تعیین نمی‌شود و اگر یک متقاضی قیمت ربع سکه را بالاتر از قیمتی که تعیین شده ثبت کند کالا را با آن قیمت خواهد خرید.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۲/ صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۳۰۱,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و سیصد و یک هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۲۴ درصدی داشته است. قیمت دلار و طلا هم صعود کرد.
قیمت طلا،  دلار، سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۷۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۳میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده سکه طلا بانک آینده
فرآیند نحوه انتقال دارایی به کلیه شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز معاملات گواهی سپرده مالایی ابلاغ شده است در صورت عدم تمایل به انتقال دارایی به نماد جدید، مشتریان باید جهت فرآیند تحویل به خزانه مراجعه و دارایی خود را تحویل بگیرند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۰/ صعود  قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۳۹۷,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و سیصد و نود و هفت هزار) تومان رسید که رشد ۰.۴۲ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم صعودی بود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۸/ کاهش قیمت طلا
امروز قیمت طلا در حالی ریزش داشت که قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۸۰۱,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و هشتصد و یک هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۱.۸۶ درصدی داشته است.
طلای آب شده بخریم یا خیر؟
از گذشته تا کنون خرید طلا برای ایرانی‌ها راهی ایمن برای سرمایه‌گذاری بوده است
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۶/ صعود قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی سیر صعودی داشت و به ۲۳,۵۹۸,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و پانصد و نود و هشت هزار) تومان رسید که افزایش ۲.۰۹ درصدی داشته است. قیمت طلا هم بالا رفت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۵| شیب نزولی قیمت‌ها
در آغاز امروز قیمت سکه امامی روند نزولی داشت و به ۲۳,۳۹۶,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و سیصد و نود و شش هزار) تومان رسید که کاهش ۰.۰۲ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم پایین آمد.
افت ۱.۵ میلیون تومانی قیمت سکه/ سکه در آستانه بازگشت به کانال ۲۲ میلیون تومان
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۶۰۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خریدوفروش شد؛ همچنین امروز نیم‌سکه ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع‌ سکه ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی پنج میلیون تومان قیمت خورد.
 طلا بخریم یا منتظر بمانیم؟
با توجه به نوسانات داغ بازار طلا، سوال بسیاری این است که آیا در حال حاضر طلا بخریم یا منتظر بمانیم؟ و قیمت طلا و سکه در آینده به چه سمت و سویی می‌رود؟
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۳/ کاهش قیمت ها
امروز قیمت طلا و دلار ریزش داشت، قیمت سکه امامی هم پایین آمد و به ۲۴,۷۹۸,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و هفتصد و نود و هشت هزار) تومان رسید که افت ۱.۴۴ درصدی داشته است.
طلا و سکه باز هم رکورد زد/ سکه 25 میلیون تومان!
امروز قیمت طلا و سکه به دلیل نوسانات بازار ارز و خبرهای سیاسی،اقتصادی در سطح دنیا و همچنین افزایش تقاضا برای خرید سکه روند صعودی به خود گرفت. وی معتقد است در حال حاضر نقدینگی و سپرده ها به سمت بازار ارز و طلا رفته است و افزایش تقاضا برای خرید یکی از عوامل بالا رفتن قیمتها شده است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۲/ افزایش قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی در بازار بالا رفت و به ۲۴,۷۵۴,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و هفتصد و پنجاه و چهار هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۲ درصدی داشته است. قیمت طلا هم صعودی بود.
پیش‌بینی افزایش قیمت جهانی طلا به ۲۱۰۰ دلار در سال ۲۰۲۳
سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند کاهش ارزش دلار، تورم و سایر سیاست‌های پولی دولت فدرال آمریکا قیمت نقره را ۵۰ درصد در سال جاری میلادی افزایش داده و به ۳۸ دلار در هر اونس برساند. انتظار می‌رود قیمت طلا هم تا رکورد ۲۱۰۰ دلار در هر اونس بالا رود.
بازار «مبادله ارز و طلا» نیمه اول بهمن افتتاح می‌شود
فرزین با بیان اینکه بانک مرکزی به دنبال تامین نیازهای ارزی اقشار جامعه است، اظهار کرد: از این‌رو بانک مرکزی بازار مبادله ارز و طلا را در نیمه اول بهمن ماه افتتاح خواهد کرد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۱/ صعود  قیمت‌ها
امروز در بازار قیمت دلار روند افزایشی را دنبال کرد و به ۳۹,۵۲۷ (سی و نه هزار و پانصد و بیست و هفت ) تومان رسید که رشد ۱.۱۹ درصدی داشته است. قیمت سکه و طلا هم بالا رفت.
کامبک قیمت طلا /پیش بینی رشد اقتصادی در ماه های آینده
گزارشی از فدرال رزرو ، همچنین رشد اقتصادی کمی را در ماه های آینده پیش بینی می کند، حتی با کاهش فشار قیمت ها. تورم قیمت تولیدکننده در ماه دسامبر کمتر از حد انتظار افزایش یافت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۹/صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی بر مدار رشد حرکت کرد و به ۲۳,۲۰۵,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و دویست و پنج هزار) تومان رسید که افزایش ۲.۶۲ درصدی داشت. قیمت طلا هم بالا رفت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۸/ افزایش قیمت‌ها
امروز در بازار قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۲,۵۰۵,۰۰۰ (بیست و دو میلیون و پانصد و پنج هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل افزایش ۱.۸ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم صعود کرد.
نحوه تحویل سکه بورسی
همچنین خریدارن باید توجه داشته باشند که در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع آزادی ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است و مبالغ دیگری با این عنوان از افراد اخذ نخواهد شد. اما این افراد در زمان تحویل سکه از خزانه باید هزینه انبارداری و مالیات بر ارزش افزوده هزینه انبارداری، جمعا به میزان ۱۰۹۰ ریال به ازای هر قطعه سکه در هر روز را پرداخت کنند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۷/  صعود قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۱,۹۰۲,۰۰۰ (بیست و یک میلیون و نهصد و دو هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۲.۶۳ درصدی داشته است. قیمت طلا هم افزایش یافت.
افزایش قیمت طلا و سکه در ایران
در معاملات امروز قیمت طلا و سکه روند صعودی به خود گرفت به طوری که قیمت سکه طرح جدید با 270 تومان افزایش ،سکه طرح قدیم با 100 هزار تومان افزایش،نیم سکه با 150 هزار تومان افزایش ،قیمت ربع سکه با 200 هزار تومان افزایش،هر گرم طلای 18 عیار نیز با 12 هزار تومان افزایش و هر مثقال طلا با 70 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته داد و ستد می شود.
صعود قیمت طلا در هفته پیش رو
اگرچه قیمت طلا در هفته آینده جا برای افزایش قیمت دارد اما برخی از تحلیلگران گفته‌اند که سرمایه‌گذاران باید در این سطوح احتیاط کنند. در حالی که بسیاری از تحلیلگران به شدت نسبت به طلا در کوتاه‌مدت امیدوار هستند، آنها گفته‌اند که سرمایه‌گذاران باید به دنبال خرید این فلز گرانبها با کاهش قیمت باشند.
نکات طلایی هنگام خرید سکه
به گفته کشتی آرای کارشناس ارشد طلا و جواهر، تشخیص سکه اصل از تقلبی، بدون بسته بندی آسان‌تر است، اما با این وجود اگر افراد خواهان خرید سکه بسته بندی هستند باید سکه را از جایی بخرند که اسم و آدرس واحد روی سکه ثبت شده باشد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۵/ افزایش قیمت ها
امروز قیمت دلار در مقایسه با روز گذشته تغییری نداشت و ۳۸,۶۶۷ (سی و هشت هزار و ششصد و شصت و هفت ) تومان معامله شد. قیمت طلا و سکه اما روند صعودی را تجربه کرد.
ریزش قیمت ربع سکه با فرمان بورس؟ /پیشروی قیمت دلار و طلا
نرخ حواله درهم نیز امروز در یک محدوده خاص معامله شد و از زمان شروع به کار بازار امروز تا نیمه ظهر بر روی یک قیمت ثابت مانده بود. معامله گران می گفتند بازار دبی به شدت ساکت است و معامله ای به آن صورت انجام نمی شود. مجموع این عوامل باعث شده بود بازیگران ارزی تهران هم بی رمق شوند . حجم خرید و فروش ها قابل توجه نباشد . 
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۴/ افزایش قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی رشد داشت و به ۲۱,۴۹۵,۰۰۰ (بیست و یک میلیون و چهارصد و نود و پنج هزار) تومان رسید که افزایش ۱.۱۵ درصدی داشته است. قیمت طلا هم بالا رفت.
ماندگاری قیمت سکه در کانال ۲۱ میلیون تومانی
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته ۲۰ میلیون تومان خریدوفروش شد همچنین امروز نیم‌سکه ۱۲ میلیون تومان، ربع‌ سکه هشت میلیون تومان و سکه یک گرمی چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۲/  افزایش قیمت‌ها
در آغاز امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۱,۲۰۳,۰۰۰ (بیست و یک میلیون و دویست و سه هزار) تومان رسید که افزایش ۰.۴۹ درصدی داشته است. قیمت طلا هم صعودی است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۱|/ افزایش  قیمت دلار و طلا
بازار امروز شاهد روند رو به رشد قیمت طلا و دلار نسبت به روز گذشته است.
خرید ربع سکه از طریق کد بورسی سهام امکان پذیر است
آقای خشیار دادمنش با اشاره به عرضه ۵۰۰ هزار سکه طلای ربع بهار آزادی در روز شنبه ۲۴ دی گفت: بنا است این سکه‌ها در بخش بورس کالا عرضه شود، اما مانند خرید خودرو نیاز به دریافت کد بورس کالایی نیست و تمام افرادی که کد بورسی دارند می‌توانند این سکه‌ها را خریداری کنند بنا بر اطلاعیه منتشر شده مکانیزم عرضه این سکه‌ها حراج ناپیوسته بوده و این یعنی بازار و معاملات ثانویه نخواهد داشت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۰/۲۰| طلا گران شد
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و ریزش قیمت دلار است.
قیمت طلا عقب نشست
قیمت دلار هرات در شروع معاملات نقدی امروز دوشنبه ۱۹ دی ماه در مقایسه با روز گذشته ۱۵۰ تومان بالاتر معامله شد.
عرضه ۵۰۰ هزار سکه طلای ربع بهار آزادی در بورس به مناسبت روز زن + جزییات
براساس این اطلاعیه، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی را خریداری کنند. بر پایه این اطلاعیه، تمامی متقاضیان خرید ربع سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت کرده و قیمت سکه عرضه شده براین اساس، کشف می شود. همچنین جزییات بیشتر عرضه مذکور از طریق صدور اطلاعیه از سوی شرکت بورس کالای ایران اعلام خواهد شد.
قیمت طلا، دلار، سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۸۹۹ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
سکه وارد کانال 21 میلیونی شد
بذرافشان گفت:در هفته گذشته اونس جهانی 18 دلار افزایش داشته و از طرفی نوسان نرخ ارز هم باعث شد قیمت طلا و سکه با نوسان داد و ستد شود به طوری که امروز قیمت انواع سکه با افزایش همراه شد در حالیکه هرمثقال طلای آب شده با 70 هزار تومان کاهش و هر گرم طلای 18 عیار با 13 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته داد و ستد می شود.
قیمت طلا، دلار، سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۰/۱۸
امروز در بازار آزادقیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۹۰۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
امروز در بازار آزاد لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۸۲۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۰ میلیون تومان است.
توصیه مهم رئیس اتحادیه طلا و جواهر به مردم
رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره و سکه تهران گفت: در حال حاضر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه کاهش خوبی داشته است و مردم دیگر نگران افزایش یا کاهش زیاد نباشند.
قیمت طلا، دلار، سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۸۰۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.
طلای جهانی در سال ۲۰۲۳ چه می کند؟
تحلیلگران اظهار کردند که قیمت طلای جهانی در بیشتر سال ۲۰۲۳ حدود ۱۸۰۰ دلار در هر اونس معامله خواهد شد.
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۰/۱۴
امروز قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۸۰۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.
ریزش قیمت طلا و سکه در ایران
در حال حاضر قیمتها به ثبات خوبی رسیده و هموطنان می توانند به راحتی مبادلات خود را در رابطه با مصنوعات طلا و سکه انجام دهند.