جمعه, 24 فروردین 1403 2024,April

قیمت طلا

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۲
تحلیلگران عقیده دارند عوامل معمول تاثیرگذار بر قیمت طلا تغییر کرده‌اند. تنش‌های ژئوپلیتیکی، خرید بالای طلا توسط بانک‌های مرکزی در بازارهای ظهور، بی‌ثباتی در بازار ارز چین و احتمال افزایش دوباره تورم در آمریکا در حال حاضر از عوامل اصلی افزایش قیمت طلا هستند.
طلا بخریم یا صندوق طلا؟/ کدام سودده است؟
جهش قیمت‌ها و رشد انتظارات تورمی طی ماه‌های اخیر سبب شد افراد به دنبال حفظ ارزش دارایی‌های خود باشند و برای سرمایه‌گذاری به تکاپو بیفتند. اما کدام بازار سود بهتری به بازیگران خود داده است؟ این بررسی مشخص کرد در روند صعودی طلا و دلار، صندوق‌های طلا بهترین گزینه خرید و همزمان پرریسک هستند.
همگام با افزایش انس جهانی طلا، قیمت سکه افزایش یافت
هر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز (سه شنبه) بازار طلای تهران با یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته (دوشنبه، ۲۰ فروردین) به ۴۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.
توصیه به سرمایه گذاران .طلا بخریم؟
همان‌طور که در نمودار پیداست، در لگ صعودی قیمت طلای ۱۸ عیار (از ۱۶ بهمن تا سقف)، بازدهی طلا از دلار بیشتر بوده است. اما نکته قابل توجه این است که بازدهی ۱۱ صندوق طلا در این مدت بیشتر از بازدهی طلای ۱۸ عیار بوده است. این موضوع بار دیگر شتاب صندوق‌های طلا را برای افزایش قیمت ثابت می‌کند.
زمان حراج جدید شمش طلا اعلام شد+ جزئیات
زمان جلسه حراج از ساعت 12:00 الی 16:00 است و وجه الضمان مبلغ 3 میلیارد و 500 میلیون ریال (3،500،000،000 ریال) به ازای هر قطعه شمش طلای استاندارد است. متقاضی خرید می‌تواند تا ساعت 24 روز شنبه مورخ 25 فروردین ماه 1403 مبلغ وجه الضمان را پرداخت کند. گفتنی است، مبلغ وجه الضمان باید به حساب واسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران، مشروط به تایید واریز وجه از سوی این مرکز واریز شود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳/ صعود قیمت طلا و سکه
، بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت ها نسبت به روز گذشته است.
سکه به کانال ۴۱ میلیونی سقوط کرد
یمت نیم‌ سکه در روز جاری با یک میلیون تومان افت به ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت ربع سکه با کاهش یک میلیون تومانی نسبت به دیروز ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳/   سکه کاهشی شد
بازار امروز شاهد شیب نزولی قیمت سکه و افزایش قیمت طلا نسبت به روز گذشته است.
عقب نشینی سکه به کانال ۴۲ میلیون تومان با ریزش ۱.۶ میلیون تومانی
قیمت نیم‌ سکه در روز جاری با ۹۰۰ هزار تومان افت به ۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید؛ همچنین قیمت ربع سکه با کاهش ۹۰۰ هزار تومانی نسبت به دیروز ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد
امروز چند کیلو طلا فروش رفت؟
طی جلسه معاملاتی امروز و در دو عرضه عمده و خرد، مجموعا 272 قطعه شمش طلای استاندارد از سوی صادرکنندگان عرضه شد.
توقف خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ ریزش شروع شد
این فعال بازار طلا و سکه با تأکید براینکه حباب انواع سکه امروز کاهش یافته است، تصریح کرد: حباب سکه به 7 میلیون و 800 هزار تومان کاهش یافته و پیش بینی می شود با توجه به ادامه حراج سکه و شمش طلا در روزهای آینده حباب سکه بیشتر تخلیه شود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ /شیب تند کاهش قیمت‌ها
بازار امروز شاهد شیب نزولی قیمت ها نسبت به روز گذشته است.
قیمت سکه و طلا کاهشی شد/ رکود تقاضا در بازار
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: البته تحلیل‌گران و اقتصاددانان در سطح جهانی پیش‌بینی می‌کردند که تا پایان سال ۲۰۲۴، اونس جهانی طلا به ۲۵۰۰ دلار هم خواهد رسید، اما زودتر از موعد این اتفاق افتاد. این جهش قیمت طلا در بازارهای جهانی به‌تبع تاثیر به سزایی بر بازارهای داخلی کشورها داشته و بازار داخل ایران نیز مستثنی از این قاعده نبوده و تحت تاثیر این جهش ۱۶ دلاری طی ۱۸ روز قرار گرفت.
ریزش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی قیمت سکه
هر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز (شنبه، ۱۸ فروردین) بازار طلای تهران با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۱۶ فروردین) به ۴۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳/طلا و سکه ارزان شد
بازار در نخستین روز هفته شاهد شیب نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
حراج شمش طلا سامانه‌ای خواهد شد؟
از ۲۷ دی ماه سال گذشته بود که اولین حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز و تا پایان سال ۱۵ حراج حضوری برای شمش طلا برگزار شد. حراج شمش طلایی که سعیدی مدیر عامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران در خصوص آن گفته بود: شمش‌ها به صورت یک کیلویی عرضه می‌شود و عرضه کنندگان تمام افراد از جمله واردکنندگان طلا از طریق رفع تعهد ارزی خواهند بود.
زمان اولین حراج شمش طلا در سال ۱۴۰۳ اعلام شد + جزئیات
زمان جلسه حراج از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۶:۰۰ است و وجه الضمان مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ( ۳،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال) به ازای هر قطعه شمش طلای استاندارد است. متقاضی خرید می تواند تا ساعت ۲۴ روز شنبه مورخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ مبلغ وجه الضمان را پرداخت کند. گفتنی است، مبلغ وجه الضمان باید به حساب واسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران، مشروط به تایید واریز وجه از سوی این مرکز واریز شود.
اونس طلا، مقصر اصلی آشفتگی بازار طلای ایران
آخرین بررسی‌ها (بدون اعمال نوسانات اخیر) نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا طی شش ماهه اخیر حداقل صعود ۴۰۰ دلاری داشته است؛ انتشار داده‌های ضعیف از اقتصاد آمریکا و تضعیف شاخص جهانی دلار در اثر این اطلاعات، یکی از مهمترین عوامل جهش بهای طلا در بازارهای جهانی بوده است.
قیمت سکه از ۴۵ میلیون نیز عبور کرد!
سکه امامی همزمان با جهش قیمت طلا، به یک قدمی محدوده ۴۶ میلیون رسید و ربع سکه و نیم سکه به ترتیب در محدوده ۱۷ و ۲۷ میلیون معامله شدند. یورو خدماتی هم امروز از مرز ۴۷ هزار تومان عبور کرد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳/صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه در بازار بالا رفت، قیمت طلا هم افزایش یافت
 سرمایه گذاران طلا با رکوردهای جدید شوکه شدند!
قیمت طلا امروز به بالاترین سطح خود رسید زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تاکید کرد که افزایش شغلی اخیر و نرخ تورم بالاتر از حد انتظار، تصویر کلی راهبرد پولی بانک مرکزی را به طور قابل‌توجهی تغییر نمی‌دهد. پاول اظهار کرد اگر اقتصاد به طور گسترده مطابق انتظار ما تکامل یابد، او و همکارانش در فدرال رزرو تا حد زیادی موافق هستند که نرخ بهره پایین‌تر در مقطعی از سال جاری مناسب خواهد بود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳/ رشد قیمت طلا و سکه
امروز قیمت طلا و سکه روند صعودی را تجربه کرده است، قیمت دلار مبادله ای در بازار داخلی هم ۴۳,۴۶۲ (چهل و سه هزار و چهارصد و شصت و دو ) تومان قیمت خورد.
نرخ سکه افزایش یافت
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز ( سه شنبه، ۱۴ فروردین) و تا لحظه درج این خبر بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شد.
آخرین مهلت دریافت سکه‌های اولین حراج اعلام شد + جدول
بنا به مصوبه دوم اسفند ماه ۱۴۰۲ کمیسیون ارز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تصویب «دستورالعمل اجرایی معاملات سکه طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران»، مرکز مبادله ارز حراج انواع سکه طلا اعم از تمام، نیم و ربع را آغاز کرد. نخستین حراج عمومی سکه طلای مرکز مبادله ایران با عرضه سکه ربع بهار آزادی در روز یکشنبه (۱۳ اسفند ماه) برگزار شد و پس از آن هشت حراج دیگر نیز تا ۲۷ اسفندماه برگزار شد و در مجموع ۹ حراج برگزارشده جمعا ۱۱۰ هزار و ۵۲۴ قطعه انواع سکه طلا به متقاضیان حراج تخصیص داده شد.
قیمت طلا و سکه امروز سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳/صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه روند صعودی را تجربه کرد، قیمت طلا هم افزایش یافت
 بهای طلا امروز دوشنبه در بازارهای جهانی
قیمت هر اونس طلا امروز با 1.50 درصد افزایش به 2263 دلار و 27 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 1.89 درصدی به 2280 دلار و 80 سنت رسیده است.
صعود قیمت طلا غیر قابل توقف شد!
برخی از تحلیلگران گفته اند که طلا در حال جذب شتاب جدید است زیرا تورم کمتر از آنچه بود تهدید می کند. هفته گذشته فدرال رزرو اعلام کرد که همچنان به دنبال کاهش سه کاهش نرخ بهره در سال جاری است، حتی با وجود اینکه تورم را بالاتر از هدف 2 درصد خود نگه می دارد.
بررسی بازار طلای کشور در ١٠ روز نخست سال ١۴٠٣/ آینده بازار سکه و طلا چگونه خواهد بود؟
برخلاف سکه، قیمت طلا طی سال‌های اخیر، معمولا دارای حباب نبوده است؛ این بدین معناست که عامل سوم که تقاضاست و در پی عدم تناسب عرضه با تقاضا شکل می‌گیرد، برای طلا صادق نبوده و قیمت طلا ثابت است؛ بنابراین چنانچه بخواهیم طلای آب شده خریداری کنیم، براساس همان فرمول محاسبه صورت خواهد پذیرفت.
نرخ سکه افزایش یافت
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه، ۱۱ فروردین) و تا لحظه درج این خبر بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شد.
زمان تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده مرکز مبادله طلا و ارز
در صورت تاخیر در دریافت سکه، متقاضی به مدت ۷ روزکاری دیگر می‌تواند علاوه بر پرداخت هزینه تحویل با پرداخت هزینه نگهداری به مبلغ ۵۰۰ هزار ریال به ازای هر قطعه، سکه خود را تحویل بگیرد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳/ طلا صعود کرد
بازار امروز شاهد افزایش قیمت طلا و کاهش قیمت پوند نسبت به دو روز گذشته است.
خبر مهم از حراج جدید طلا
اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران در گفت گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: یکی دیگر از اقدامات مهم مرکز مبادله برگزاری حراج شمش طلا از سال گذشته بود از ۲۷ دی ماه اولین حراج شمش طلا در مرکز مبادله برگزار و تا پایان سال ۱۵ حراج حضوری برگزار شد این شمش‌ها متعلق به صادرکنندگانی است که در ازای رفع تعهد ارزی خود متعهد شدند شمش طلا وارد کشور کنند.
 سومین رکوردشکنی بهای جهانی طلا در یک ماه اخیر
رکوردشکنی ها پی در پی بهای جهانی طلا، بازار داخلی فلز زرد را هم تحت تاثیر قرار داده به گونه ای که قیمت هر سکه طرح جدید از حدود ۳۴ میلیون تومان در روز ۱۰ اسفند سال گذشته، به حدود ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در روز جاری رسانده است. همچنین بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در روز ۱۰ اسفند به ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در روز جاری رسیده است.
صعود قیمت طلا آغاز شد
سرمایه‌گذاران اکنون منتظر گزارش شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات‌متحده هستند که قرار است در روز جمعه اعلام شود تا فدرال‌رزرو چه زمانی شروع به کاهش نرخ بهره کند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳/ طلا و سکه گران شد
امروز قیمت دلار ثبات را تجربه کرده است، قیمت طلا اما افزایش یافت
مزایا و معایب عرضه شمش طلا در مرکز مبادله ایران
بذرافشان تاکید کرد: «این اقدام بانک مرکزی با هدف جمع شدن رانت و رسیدن مواد اولیه به دست مصرف‌کننده نهایی بود و مشکل تولید‌کننده‌ها را در ارتباط با مواد اولیه حل کرده است.»
سرمایه گذاران طلا در انتظار خبری مهم
اکنون تمرکز سرمایه‌گذاران به داده‌های تورم ایالات‌متحده که اواخر این هفته منتشر می‌شود، می‌تواند زمان‌بندی اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در سال جاری روشن کند. قیمت طلا امروز در بازه محدودی معامله شد زیرا سرمایه‌گذاران منتظر نشانه‌های بیشتر در مورد سیاست فدرال‌رزرو بودند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۳/  صعود قیمت ها
بازار امروز شاهد روند صعودی عمده قیمت ها نسبت به روز گذشته است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳/ طلا و سکه ارزان شد
، بازار امروز شاهد شیب نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
مرز صعود سکه مشخص شد
در حال حاضر برخی از فعالان بازار می گویند روز گذشته قیمت سکه در بازار نیمه تعطیل به دلیل رشد تقاضا و کمبود عرضه به صورت هیجانی بالا رفت.
طلا بهتر است یا دلار؟
بانک های مرکزی جهان نیز در حال تصمیم گیری درباره کاهش نرخ بهره هستند و با توجه به شرایط جهان بانک‌های مرکزی جهان در حال خرید و انباشت طلا هستند در دو سال گذشته بانک های مرکزی جهان بیش از ۲۱۰۰ تن طلا خریداری کرده‌اند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۳/ کاهش قیمت‌ها
امروز قیمت دلار ثبات را تجربه کرده است، قیمت طلا ۱۸ عیار اما کاهش یافت
میزان افزایش طلا و انواع سکه در سال 1402 اعلام شد
بذرافشان درباره نوسان قیمت سکه های گرمی در طول سال گذشته گفت:نوسان خاصی نسبت به ابتدای سال نداشت و در آخرین روز 7 میلیون تومان نسبت به ابتدای سال ثابت ماند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۳/ افزایش قیمت‌ها
امروز قیمت طلا و سکه در معاملات بازار صعودی است، قیمت دلار مبادله ای هم ثبات داشت
آینده طلا و سکه از نگاه مرد طلایی
گزارش‌ها نشان می‌دهد که طلا در روز ابتدایی سال ۱۴۰۲ با قیمت ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان کار خود را آغاز کرد و در پایان شهریور به قیمت ۲ میلیون ۳۱۷ هزار تومان کاهش پیدا کرد، اما در پایان سال ۱۴۰۲ تا سطح ۳ میلیون و ۲۵۳ هزار تومان افزایش قیمت داشت. قیمت هر قطعه سکه امامی هم که در ابتدای سال ۱۴۰۲ به قیمت ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رفت، در نیمه شهریور به قیمت ۲۷ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان رسید، اما در پایان سال تا سطح ۳۸ میلیون و ۸۰۶ هزار تومان بالا رفت. البته در روز پایانی سال رقم ۳۹ میلیون ت
چند سکه در حراج‌های ۱۴۰۲ فروش رفت؟
متقاضیان شرکت در حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران باید ابتدا در سامانه معاملات مرکز مبادله ایران به آدرس market.ice.ir ثبت‌نام و احراز هویت کنند و سپس مطابق با شیوه‌نامه و آگهی از طریق سامانه مذکور در حراج شرکت کنند.
مراقب سکه های تقلبی باشید
همچنین طلا جزء فلزات گران‌بها به شمار می آید و خریداران باید از صحت اعتبار و جواز واحد فروشنده طلا مطمئن باشند به طوری که فروشنده طلا مستلزم ارائه فاکتور خرید طلای بالای یک گرم به مشتریان است.
اگر طلای بالای یک گرم می‌خرید، بخوانید/ این کار را انجام ندهید، ضرر می‌کنید
طلا جزء فلزات گران‌بها به شمار می آید و خریداران باید از صحت اعتبار و جواز واحد فروشنده طلا مطمئن باشند به طوری که فروشنده طلا مستلزم ارائه فاکتور خرید طلای بالای یک گرم به مشتریان است. بذرافشان تصریح کرد: باتوجه به مشاهده سکه تقلبی در بازار توصیه ما به خریداران سکه این است که آن را فقط از سکه فروشی‌ها خریداری کنند و نسبت به کارت وکیوم شده واحد صنفی وهولوگرام دقت کنند.

قیمت طلا،قیمت روز طلا،قیمت طلای 18 عیار،قیمت گرم طلا،قیمت مثقال طلا،قیمت انس طلا،قیمت طلا گرمی،قیمت طلای 24 عیار،قیمت مصنوعات طلا، قیمت نقره - طلا - طلا بخریم؟ - طلا نخریم ؟سرمایه گذاری در طلا - اجرت طلا - مالیات طلا - طلای 18 عیار - عطلای 17 عیار - افزایش قیمت طلا - کاهش قیمت طلا