جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

بانک مسکن

شرط پرداخت وام ۵۵۰ میلیونی برای ساخت مسکن اعلام شد
دبیر کانون بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری خصوصی درباره انتقادات نسبت به مقاومت بانک‌های خصوصی برای پرداخت تسهیلات تکلیفی به ویژه پراخت تسهیلات به بخش مسکن اظهار داشت: اگر بانک‌‌های خصوصی تسهیلات تکلیفی نمی‌پردازد پس چگونه تبصره ۱۶ و ۱۸ در تمام بانک‌های خصوصی به اجرا رسیده و در حال اجرا بوده و وام‌ ازدواج، فرزندآوری، وام به کسب و کارهای کوچک مولد ‌و ... در حال پرداخت است.
امکان پرداخت غیرحضوری وام ودیعه فرزند سوم وجود ندارد
سامانه بانک مرکزی در زمینه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری طراحی شده البته سرعت این سامانه کم بود، چون ۵ استعلام از مراجع مختلف باید دریافت کند و ما از نظر سخت‌افزاری نمی‌توانیم موارد بیشتری به آن اضافه کنیم، چراکه امکانات سخت افزاری مشخصی داریم و از زمانی که تسهیلات فرزند را به سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی اضافه کردیم سامانه با کندی مواجه شد اگر بخواهیم موضوع دیگری را به این سامانه اضافه کنیم به مشکل خواهیم خورد و این روند مثبت در خصوص تسهیلات ازدواج و فرزند را با کندی مواجه خواهد کرد.
شرایط دریافت وام ۲۰۰ میلیونی از ۵ بانک اعلام شد
به گفته مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی پنج بانک ملت، صادرات، تجارت، پست بانک و مسکن به عنوان بانک های عامل این تسهیلات تعیین شدند و متقاضیان می توانند با مراجعه مستقیم به شعب این بانکها از تسهیلات یاد شده بهره مند شود.
وام فوری 400 میلیونی دولت با شرایط استثنایی برای این افراد + جزییات
زمان بازپرداخت تسهیلات انفرادی ۸۴ ماهه و نرخ سود آن ۴ درصد است. این زمان برای تسهیلات کارفرمایی ۶۰ ماه تعیین شده است. شرط دریافت این وام ارائه معرفی‌نامه از کمیته امداد، بهزیستی یا بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
شرایط دریافت وام 150 میلیون تومانی بانک مسکن
فرادی که مشتری بانک مسکن هستند معمولا از خدمات تسهیلات و وام این بخش برای خرید و ساخت مسکن استفاده می‌کنند. بانک مسکن علاوه بر ارائه تسهیلات تخصصی، انواع وام تکلیفی و غیرتکلیفی، سپرده گذاری، خدمات ارزی و ریالی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.
شرایط دریافت وام 30 میلیون تومانی بانک مسکن
موسسات، اصناف و شرکت‌هایی که مشتری بانک مسکن بوده و مایل به رفع نیازهای فوری تمام پرسنل و کارمندان خود هستند، می‌توانند از طرح تسهیلاتی «کارگشا»ی این مجموعه استفاده کنند.
شرایط دریافت وام تعمیر مسکن 80 میلیون تومانی بانک مسکن
لازم به ذکر است این تسهیلات برای حفر یا ترمیم چاه منزل، سرویس حمام و آشپزخانه و دستشویی، تعمیر درب و پنجره‌ها، سیستم گرمایشی و سرمایشی، رنگ و نقاشی و همچنین تعمیرات آب و برق و لوله کشی و سیم کشی معیوب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
راهنمای دریافت پول نقد از خودپرداز بدون همراه داشتن کارت بانکی
راه و روش برداشت پول بدون کارت بانکی از خودپرداز بانک ها چگونه است . کدام بانک ها خدمت برداشت وجه نقد از خودپرداز بدون کارت بانکی را ارایه می دهند.
 بازار مسکن و بورس رونق گرفته‌اند
سرپرست بانک مسکن درباره افزایش سرمایه این بانک گفت: اواخر سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل سهام پالایشگاه شازند اراک، افزایش سرمایه داشتیم که کارهای اجرایی و ثبت شرکت را انجام دادیم. سهام آن را در اختیار ما قرار دادند که در حال حاضر در بورس عرضه می‌کنیم.
وام مسکن جوانان به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
برای دریافت سقف تسهیلات مسکن جوانان در شهر تهران باید در مدت 15 سال، مبلغ 311 میلیون تومان به حساب بانک مسکن واریز و در پایان 15 سال 4 میلیارد تومان وام مسکن دریافت کرد.
مجوز پرداخت وام بانک مسکن به وزارت راه لغو شد
بنابراین بند «2» مصوبه مذکور مبنی بر تضمین بازپرداخت اصل و سود تسهیلات توسط سازمان برنامه و بودجه از حیث ایجاد بار مالی بدون پیش‌بینی قبلی در بودجه مغایر قانون است.»
تسهیلات باقیمانده مسکن مهر چطور به نهضت ملی مسکن منتقل می‌شود؟
پیش‌بینی شده واحدهای مسکونی مهری که پیشرفت بالایی دارند و به نهضت ملی مسکن انتقال یافته‌اند طی سال ۱۴۰۲ تحویل شود. بانک مسکن تعهد دارد تا تامین مالی واحدهای باقیمانده مسکن مهر هرکدام که قراردادهایشان به نهضت ملی مسکن منتقل می‌شود را انجام دهد تا این کار هرچه سریعتر به سرانجام برسد.
دریافت وام 160 میلیون تومانی بانک مسکن با سود 12 درصدی
در طرح تابش بانک مسکن می توانید با افتتاح حساب و بعد ایجاد میانگین حساب ۳ یا ۶ ماه تسهیلات ۱۲ یا ۱۳ درصد دریافت کنید.
این افراد سال آینده سهام عدالت دریافت می کنند
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: با مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق جاماندگان از دریافت سهام عدالت که واجد شرایط مندرج در قانون هستند سال آینده باید سهام دریافت کنند.
وام مسکن برای مجردها چند؟
طبق آخرین قیمت‌ها، مجردهای ساکن تهران برای خرید اوراق مسکن باید بیش از ۷۰ میلیون تومان و مجردهای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیز باید بیش از ۴۰ میلیون تومان پرداخت کنند.
دریافت شماره شبای تمام بانک‌ها با یک کلیک
جهت دریافت شماره شبا، با کلیک بر روی لوگوی بانک مورد نظر خود، می‌توانید شماره شبای حساب بانکی خود را دریافت کنید.
خرید خانه با اوراق تسهیلات مسکن/ اوراق تسه ۱۲۰ میلیون تومان شد
هربرگ اوراق تسهیلات بانک مسکن در تیر سال گذشته ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان و در مرداد سال گذشته ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان و در شهریور سال گذشته نیز ۱۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است و این اوراق در مهر سال گذشته ۱۲۵ هزار تومان و در آذرماه سال گذشته نیز ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان بوده و این اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال گذشته نیز با قیمت‌های ۱۲۵ هزار و ۵۰۰ و ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می‌شود. این اوراق در سال جاری ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.
دریافت وام 320 میلیون تومانی مسکن با خرید اوراق
دریافت وام 320 میلیون تومانی مسکن با خرید اوراق - بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن حاکی از این است که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین و اردیبهشت سال گذشته ۱۲۶ هزار تومان و در خرداد ماه نیز ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.
نصف متقاضیان نهضت ملی مسکن آورده را واریز نکرده‌اند
سرپرست بانک مسکن گفت: برخی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در مرحله فونداسیون، اسکلت و سفت‌کاری قرار دارند.
جایزه بانک مسکن به تسهیلات‌گیرندگان خوش حساب
، جایزه خوش حسابی در پایان هر سال مالی و یا هنگام تسویه قرارداد طی سال مالی محاسبه می‌شود.
جزئیات پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی این بانک دولتی به همه مردم با سود یک درصدی
در طرح «2و1»، یک سپرده ­گذار می ­تواند نرخ سود سپرده ­گذاری و تسهیلات مربوطه را هم زمان دریافت کند. تسهیلاتی که در چارچوب طرح «2و1» به مشتریان پرداخت می­ شود، تسهیلات مرابحه است؛ به این معنا که یک کالا یا خدمات با قیمت مشخص فروخته می­ شود و اقساط آن از خریدار دریافت خواهد شد.
فرآیند واگذاری مسکن ملی و مهر از یک ماه آینده آغاز می شود
وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه برنامه تحویل زمین‌ها آغاز شده است، گفت: بسیاری از پروژه‌های اقدام ملی مسکن هم آماده شده و از یک ماه آینده فرآیند‌های واگذاری را آغاز خواهیم کرد، بخشی از واحد‌ها مربوط به پروژه‌های مسکن مهر سابق بوده که چند سال است متقاضیان آن‌ها معطل مانده اند و پیشرفت این پروژه از صفر تا ۹۲ درصد بوده و از طریق صندوق ملی مسکن با منابعی که سازمان برنامه تجهیز می‌کند سرعت ساخت و اجرای این پروژه‌ها افزایش یافته است.
آغاز پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با شرایط جدید
با توجه به ابلاغیه بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با شرایط جدید در دستور کار شعب بانک مسکن سراسر کشور قرار گرفت.
هزینه وام خرید مسکن ۱۱۵ میلیون تومان شد
در زمان حاضر قیمت هر برگه از این اوراق به‌طور متوسط حدود 120 هزار تومان است. از این رو متقاضی بایستی حدود 115 میلیون تومان برای استفاده از وام خرید مسکن بانک مسکن در همان ابتدا هزینه کند.
کدام بانک بیشترین سود سپرده را پرداخت می کند/5 درصد سود بیشتر در این بانک
بیشترین نرخ سود سپرده بانکی در کدام بانک ها پرداخت می شود ؟ بنا بر تصمیم بانک مرکزی بانک ها نرخ سود خود را تا 23 درصد افزایش می دهند . هم اکننون برخی بانک ها به مبالغ بالا سود سپرده تا سقف 25 درصد هم پرداخت می کنند. برخی از بانک ها مانند بانک ملت , بانک ملی و بانک پارسیان و بانک پاسارگاد قبلا هم نرخ سود خود را بالا بردهاند و بیشترین نرخ سود را پرداخت می کنند.
بانک مسکن تسهیلات نهضت ملی مسکن را پرداخت نمی‌کند
نائب رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران همچنین با بیان این‌که بر اساس مصوبه شورای عالی مسکن باید 20 درصد وام بیشتر نسبت به سقف معمول برای پروژه‌های صنعتی‌ساز پرداخت شود، گفت: تعلل بانک مسکن در پرداخت تسهیلات قطعاً باعث افزایش قیمت تمام شده و تحمل هزینه‌های ناشی از آن به متقاضیان نهضت ملی مسکن می‌شود.
وام 30 میلیون تومانی بانک مسکن برای چه افرادی است؟
شرکت‌ها و موسساتی که مشتری بانک مسکن هستند، این امکان را دارند تا با استفاده از طرح «کارگشا» این مجموعه به پرسنل خود تسهیلات 30 میلیون تومانی اعطا کنند.
صدور پروانه ساختمانی خانه های زیر ۵۰ متر
در بافت‌های فرسوده برای نوسازی تمام خانه‌های پلاکی با هر متراژی که امکان تجمیع نداشته باشند پروانه ساختمانی صادر خواهد شد، حتی اگر زیر ۵۰ مترمربع باشد.
نحوه دریافت وام مسکن 480 میلیون تومانی زوج ها و 280 میلیون تومانی مجردها
شرایط دریافت وام و تسهیلات خرید مسکن تا سقف 480/0000/000 تومان برای زوج ها و تا سقف 280/000/000 تومان مخصوص مجردها از طریق خرید اوراق تسه مسکن.
نقره‌داغ کردن به روش بانک مسکن؛ جریمه ۸۰۰ هزار تومانی به ازای تاخیر هر قسط!
بانک اول - یک بانک دولتی به تازگی در تماس با مشتریانی که اقساط عقب‌افتاده دارند اعلام می‌کند که برای هر قسط عقب‌افتاده ۸۰۰ هزار تومان اجراییه صادر کرده؛ فرقی هم نمی‌کند مبلغ قسط چقدر باشد!
چگونه وام بافت فرسوده مسکن بگیریم؟
بانک اول - در وام تسهیلات بافت فرسوده بانک مسکن، می توانید وامی با سقف حداکثر ۱۳۰ میلیون تومان دریافت کنید.
ارایه خدمات بانک مسکن از طریق دفاتر ICT روستایی
بانک اول - مدیرعامل بانک مسکن گفت: با امضای یک تفاهم نامه جدید، مشتریان بانک مسکن در مناطق مختلف کشور، از جمله مناطق روستایی می‌توانند از طریق ۷ هزار دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر ICT روستایی سراسر کشور بهره‌منداز خدمات بانک شوند.
شرایط دریافت وام 500 میلیون تومانی بانک مسکن+ مبلغ اقساط
بانک اول - در طرح تسهیلات خرید تجهیزات بانک مسکن،می‌توانید با ایجاد گردش حساب و یا افتتاح سپرده ممتاز از این تسهیلات بهره‌مند شوید.
 آغاز پرداخت وام قرض الحسنه فرزندآوری در بانک مسکن +جدول مبالغ
بانک اول - بانک مسکن سقف های جدید و شرایط پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری را اعلام کرد.
انواع وام های بانک مسکن
بانک اول - بانک مسکن در شرایط و تحت عنوان طرح‌های مختلف، انواع وام و کمک هزینه را به مشتریان واجد شرایط خود می‌پردازد. هر یک از این تسهیلات برای موارد خاصی کاربرد دارد.
بی توجهی بانک مسکن به دستور وزیر راه و شهرسازی درباره تسهیلات مسکن مهر
بانک اول - با وجود آنکه هنوز مهلت قانونی افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر، برای بانک مسکن فرا نرسیده است، این بانک بدون اعلام و تایید وزارت راه و شهرسازی، نسبت به ارسال پیامک برای متقاضیان اقدام کرده است.
شرایط جدید افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان اعلام شد
بانک اول - بانک مسکن شرايط جديد افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد
شرایط جدید تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان
بانک اول - اداره کل روابط عمومی بانک مسکن شرایط جدید حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح کنندگان در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.
 شرایط اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در بانک مسکن اعلام شد
بانک اول - رییس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن، شرایط و فرآیند اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در این بانک را تشریح کرد.
 جدیدترین شرایط وام مسکن جوانان
بانک اول - متقاضی وام مسکن جوانان با افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان که یکی از انواع حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت است و با سپرده‌گذاری مستمر و ماهانه که برنامه‌های آن توسط بانک ارائه‌شده است، پس از حداقل ۵ سال و حداکثر ۱۵ سال می‌تواند وام مسکن جوانان دریافت کند.
انتشار فهرست بدهکاران بزرگ 4 بانک دولتی
بانک اول -بانک های ملی، مسکن، کشاورزی و پست‌بانک اسامی ابر بدهکاران خود را منتشر کردند.
شرایط دریافت وام با سند ملکی / وام های 200 تا 700 میلیونی بانکها با سند منزل
بانک اول - افراد زیادی هستند که جهت دریافت وام و تسهیلات بنابر دلایل مختلف نمی توانند ضامنین مورد تقاضای بانک ها از جمله افرادی که دارای کسر اقساط باشند و یا دارای حساب جاری معتبر و دسته چک باشند را به ارایه دهند ٬ در این صورت این افراد می تواندد با در رهن قرار دادن سند ملکی خود وام مورد نظر را دریافت کنند.
شرایط دریافت وام 30 میلیون تومانی بانک مسکن
بانک اول - بانک مسکن شرایطی را فراهم کرده تا موسسات، اصناف و شرکت‌ها برای رفع نیازهای فوری پرسنل خود امکان اعطای کمک هزینه لازم را داشته باشند. این وام 30 میلیون تومانی در قالب طرح «کارگشا» به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.
3 وام بدون ضامن مسکن + اقساط
بانک اول - در حال حاضر سه نوع وام بدون ضامن در بانک مسکن پرداخت می شود که البته سقف این وام ها ۸۰ میلیون تومان است.
پرداخت وام مسکنِ «نیم بها» تا پایان اسفند ماه تمدید شد
بانک اول - بانک عامل بخش مسکن از تمدید طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن به صورت نصف از محل اوراق تسهیلات و نصف از محل سپرده های بانکی خبر داد.