بانک اول
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ 4 March2021

تغییرات یارانه مهر ماه ۹۹ + زمان و مبلغ جدید

بانک اول - زمان واریز یارانه مهرماه ۹۹ اعلام شد اما آیا افزایش سه برابری یارانه از مهرماه آغاز می شود؟ در این خبر به بررسی افزایش یارانه و زمان واریز یارانه مهرماه ۹۹ میپردازیم.

به اشتراک بگذارید:

۰۳ مهر ۱۳۹۹  خبر ۶ دیدگاه

به گزارش بانک اول، تغییرات جدیدی در زمان واریز یارانه مهرماه 99 و مبلغ یارانه مهرماه رخ داده است. مجلس یازدهم پس از شروع کار طرح افزایش میزان یارانه را کلید زد و یارانه 120 هزارتومانی مطرح شد اما افزایش یارانه مهرماه صحت دارد؟

 

 معاصر یارانه به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مردم پرداخت می شود . یارانه انواع مختلفی دارد . یارانه نقدی هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود . جزئیات جدید از واریز یارانه مهر ماه مشخص شد : یارانه نقدی مهرماه 1399 مطابق روال واریز، ساعت ۲۴:۰۰ روز یکشنبه 20 مهرماه سال جاری به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

 

یکصد و شانزدهمین مرحله از یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی مربوط به مهرماه 99، در حالی ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۰ مهرماه به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود که پیش تر مطابق با اعلام دولت، سه مرحله از اقساط وام یک میلون تومانی کرونا، از مبلغ یارانه هر خانوار متقاضی، کسر شده بود و حالا در اولین ماه پاییز، چهارمین قسط وام کرونا کسر خواهد شد.

 

یادآور می شود که هر ماه مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان به عنوان قسط وام یک میلیون تومانی، از سرجمع یارانه هر خانوار کسر شود و مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز ۳۰ ماه در نظر گرفته شده است.

 

وام یک میلیون تومانی کرونا چه بود؟

در ۱۸ فروردین ماه سال جاری بود که رئیس جمهور روحانی گفت: تسهیلات یک میلیون تومانی با نرخ سود ۱۲ درصد در نظر گرفته شده است که مدت زمان بازپرداخت آن ۲۴ ماهه (دو ساله) خواهد بود و چند ماه هم تنفس داده می‌شود و بازپرداخت از مهر ماه سال ۱۳۹۹ آغاز خواهد شد.

 

آغاز پرداخت یارانه جدید از مهر ماه

جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه‌و بودجه مجلس از پرداخت یارانه کالایی به ۶۰ میلیون ایرانی از مهرماه امسال خبر داد و گفت: در این طرح که تدوین آن نهایی شده ۴۰ میلیون ایرانی یارانه کالایی ۶۰ هزارتومانی و ۲۰ میلیون ایرانی یارانه ۱۲۰ هزارتومانی به‌صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

 

وی اظهار داشت: این طرح را حدود یک ماه پیش در صحن مطرح کردم که با اقبال بیش از ۸۰ درصدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه و تصویب شد.

 

وی با بیان اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی اقشار آسیب‌پذیر پس از تصویب در صحن به کمیسیون برنامه‌وبودجه ارجاع و در خصوص تأمین منابع و نحوه پرداخت آن تصمیم‌گیری شد، افزود: این طرح روز گذشته تقریباً در کمیسیون برنامه‌وبودجه نهایی شده و حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه سال ۹۹ به آن اختصاص داده شده تا دولت در شش‌ماهه دوم سال نسبت به اجرای آن گام عملی بردارد و طبق تکلیف از ابتدای مهرماه امسال لازم‌الاجرا است.

 

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین منابع مالی طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی دهک‌های پایین جامعه در سال ۱۴۰۰ نیز گفت: دولت منابع لازم برای تأمین و توزیع کالاهای اساسی مردم به‌ویژه دهک‌های پایین را که به‌صورت اعتباری است و تنها می‌توان با آن اقلام مشخصی را خریداری کرد را در بودجه سال ۱۴۰۰ تأمین خواهد کرد.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶۰ میلیون نفر ایرانی در راستای تأمین و توزیع کالاهای اساسی منتفع خواهند شد، تصریح کرد: به ۴۰ میلیون ایرانی در راستای طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی که دارای حقوق ماهانه و یا بازنشستگی هستند اعتباری ۶۰ هزارتومانی پرداخت خواهد شد به‌گونه‌ای که اگر در یک خانوار چهار تن ساکن باشند اعتباری ۲۴۰ هزارتومانی پرداخت خواهد شد.

 

عضو مجمع نمایندگان گیلان همچنین برای ۲۰ میلیون ایرانی که هیچ‌گونه منابع درآمدی نیز ندارد، نیز گفت: این قشر عمدتاً تحت تکفل بهزیستی و کمیته امداد بوده و تقریباً هیچ‌گونه درآمدی ندارند و بنا بر پیش‌بینی قانون اعتباری دو برابری دریافت خواهند کرد به‌طوری‌که به هر یک از افراد خانوار اعتباری ۱۲۰ هزارتومانی پرداخت می‌شود و مجموعاً یک خانواده چهار نفره اعتباری ۵۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند.

 

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه برای خانوارها در طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی کارت‌های اعتباری در نظر گرفته خواهد شد، تصریح کرد: افراد واجد شرایط در این قانون که مفاد و شرایط آن کاملاً برای مردم شفاف خواهد شد تنها می‌توانند بااعتباری که ماهانه شارژ می‌شود کالاهایی همچون برنج، گوشت، مرغ، روغن و یا سایر اقلام اساسی را دریافت کنند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

سعید نصرالهی سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱:۴۶

۰

با سلام وخسته نباشید . ببخشید اونایی که مثل من بیکار هستند و مستاجر و دارای زن و بچه کوچیک هستند و نه بهزیستی و نه کمیته امداد قبول نمیکنه که ما رو به زیر پوشش ببره توی این وضعیت بد کاری که به خدا به جان این پسره سه ساله ام نزدیک به هشت ماه هست که من بیست هزار تومان درآمد نداشته ام، و با نون خالی با پول یارانه سر میکنیم میفهمی با پول یارانه سر میکنیم یعنی چی ...! (خدایا هیچ مردی رو مثل من شرمنده زن و بچه اش نکن، یا خدا...

parsa arabi جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۴۸

۰

با سلام،،،اونایی که هیچ درآمدی ندارن و عضو بهزیستی و کمیته امداد و جاهای دیگه نیستن،اونا هم ۶۰تومن میگیرن یا ۱۲۰ تومن؟

حسین مظفری جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۴:۳۲

۰

طرح ،طرحه خوبیه ولی اگه واقعا درست وصحیح بین افراد جامعه پخش بشه ،ما که تا الان چیزی ندیدیم نه بسته حمایتی نه بیمه بیکاری نه کمک بیکاری کرونا هیچی هیچی نه حقوق بگیرم نه بیمه ای دارم مستاجر با دو بچه کوچیک ،نمیدونم دولت این افراد رو چگونه پیدا و شناسایی می‌کنه ،میرم اداره کار که اسم ما رو هم برا این بسته ها بنویسند ،میگه به ما ربطی نداره خلاصه ما که فعلا بجز این یارانه نقدی چیزی ندادن امیدوارم که این دفعه هر کسی حقش باشه بهش برسه .

علی مظفری جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱:۱۲

۰

این چه کمکی بود که به مردم شد یه میلیون به مردم دادین که کمک خرجی بشه تا از بحران بیرون بیان ولی تازه بحران برتر هم شده تازه سود ور با اصل پول هم کسر میکنین مگه کرونا تموم شده؟

Low M جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹

۰

با۴۵۵۰۰میتونیم پرایدبخریم خونه بخریم زمین بخریم بخاطرهمینه تورم هابالارفته ولی یارانه نه

بی نام ناشناس پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۵:۱۳

۰

بنظرتون یارانه و حق ملت همین 45500تومانه تورم روز به روز قیمت همه چند برابر ولی یارانه جاش و خیالش تخته

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi