بانک اول
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ 16 January2021

خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت

بانک اول - سهامداران سهام عدالت از پنج استان که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند نسبت به معامله سهامشان اقدام کنند. در حال حاضر سهام عدالت در کدام استان باارزش‌تر است؟

به اشتراک بگذارید:

۰۶ مهر ۱۳۹۹  خبر ۵ دیدگاه

به گزارش بانک اول، آزادسازی سهام عدالت برای سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند در حال انجام است و تاکنون دارندگان سهام در پنج استان می‌توانند نسبت به فروش سهامشان اقدام کنند و بالاترین قیمت نیز مربوط به نماد «وسخراج» با قیمت 227 تومان است.

نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مسئولیت مدیریت سهام عدالت حدود 26.5 میلیون نفر از سهامداران را برعهده دارند. در واقع این گروه از سهامداران از این پس سهامدار این شرکت‌ها هستند و برای فروش سهام باید از طریق این شرکت‌ها اقدام کنند.

ذر خصوص کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند طبق گفته مدیر فنی سهام عدالت، همه‌ 36 نماد سهام عدالت در قالب شرکت سرمایه‌گذاری استانی تجیمع می‌شود و سهامدار با یک نماد سروکار دارد. برای فروش نیز چون سهامدار با یک نماد طرف است، به طور مثال اگر یک واحد را بفروشد تعدادی از سهام فروخته خواهد شد.

طبق اطلاعات درج شده در سازمان بورس، نماد 29 استان با عبارت «وس» و خلاصه‌ای از نام استان مشخص شده، به طور مثال نماد شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی با نام «وسخراج» است.

همچنین از بین استان‌های کشور تا پایان معاملات امروز سهامداران از پنج استان می‌توانند نسبت به معامله سهامشان در غالب نماد شرکت سرمایه‌گذاری همان استان اقدام کنند، این پنج استان شامل خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قم، مرکزی و زنجان است.

گران‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری نیز مربوط به استان خراسان جنوبی با 227 تومان به‌ازای هر سهم است، با توجه به این که این شرکت اولین شرکت سرمایه‌گذاری استانی بود که وارد بورس و سپس بازگشایی شد این بالا بودن ارزش نسبت به مابقی شرکت‌های استانی طبیعی به نظر می‌رسد.

وضعیت نماد 16 شرکت سرمایه‌گذاری استانی نیز «ممنوع – متوقف» است که نشان می‌دهد این نمادها هنوز بازگشایی نشده‌اند.

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت در گفتگو با تجارت‌نیوز، چهار روش را برای فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم عنوان کرد که به این شرح است:

 

مرحله اول: ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت در این سامانه.

مرحله دوم: ثبت‌نام در یک کارگزاری و گرفتن پنل آنلاین.

مرحله سوم: تغییر کارگزار ناظر نماد شرکت سرمایه‌گذاری استانی به کارگزاری که سهامدار در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

مرحله چهارم: ثبت درخواست فروش سهام عدالت.

 

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

بهار صداقت دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۳:۲۱

۰

سلام و خسته نباشید. ممکنه پبکیری کنید استان تهران که توی جدول نمادش محاز ثبت شده چرا خربد و فروش نمیشه قرار ۱۵ سهریور کجا و الان۲۰ مهر کجا؟ (ممنونم بانک اول عزیز

مصطفی فیضی چهار شنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲:۱۳

۰

من سهامم راازاد نکردم نیازدارم بفروشم میتوانم ان رابه طورغیرمستقیم بفروشم...

هاشم کلی وند دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲:۵۳

۰

بذال حالا همون روش مستقیما که قرار بود از اول فروش برن و هنوزم که هنوزه بنده هیچپولی دریافت نکردم و میدونمم که مشکل نه از کارگزاریه و نه بانک، اینا حرفهای شرکت سپرده گذاریه مرکزیه تا مردمو از سر خودش باز کنه، و فروش سهام عدالت رو بلوکه کرده، فعلا که قراربود روش مستقیمش از اولش فروش آزاد باشه هنوز پولشو نداده هیچ حتی فروش هم نذاشته بره، دیگه خدا به داد غیر مستقیما برسه

محمد ت دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۶:۰۱

۰

آذربایجان شرقی مدیریت ندارد هیچ وقت به فکر مردمش نبوده و نیست ازبیکاری وبی پولی تواین گرانی لااقل سهاممان را آزاد نمی کنند که بفروشیم همیشه خدا مسئولانش خوابند پنج استان به بورس رفته اینها خواب تشریف دارند

عمو فرشید دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱:۴۷

۰

قرار نیست پولی دریافت کنید الکی وقت خودتون رو با این داستانا تلف نکنید

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi