بانک اول
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ 4 March2021

به این افراد وام سهام عدالت تعلق می گیرد + جزییات

بانک اول - از دوشنبه آینده بانک‌ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌کنند. اما چه کسانی مشمول این وام می‌شوند؟

به اشتراک بگذارید:

۲۹ آذر ۱۳۹۹  خبر ۳ دیدگاه

به گزارش بانک اول در روزهایی که فروش سهام عدالت در بازار سهام قفل شده قرار است برای کسانی که آزادسازی غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند طرح جدیدی اجرا شود.

از دوشنبه آینده بانک‌ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌کنند. اما چه کسانی مشمول این وام می‌شوند؟​

طبق اعلام قبلی معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ۳۰ میلیون از مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند از ابتدای ماه آینده از بانک‌های دولتی وام خرد دریافت یا اقدام به خرید کالا کنند.


علیرضا ماهیار با بیان اینکه پنج بانک دولتی و نیمه دولتی، چون بانک ملی، پست بانک، ملت، صادرات و تجارت در ارایه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: البته برخی بانک‌های خصوصی نیز برای پرداخت وام خرد از طریق کارت‌های اعتباری سهام عدالت پای کار آمده‌اند.

معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، مکانیزم پرداخت وام خرد توسط بانک‌ها به دارندگان کارت اعتباری سهام عدالت را با سود ۱۸درصدی البته بدون ضامن عنوان کرد و گفت: مزیت دریافت چنین وامی این است که سهام شخص به جای ضامن وام وثیقه می‌شود و متقاضی دیگر نیازی به ضامن ندارد.
ارزش این وام چقدر است؟

با توجه به ارزش ۱۳میلیونی سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی دارندگان این برگه‌های سهام عدالت تا ۶.۵ میلیون تومان می‌توانند وام دریافت کنند. این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی به حدود ۱۳ میلیون تومان می‌رسد.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

الهام سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱:۴۰

۰

سلام ، چرا فقط به کسایی که روش غیرمستقیم رو انتخاب کردن وام میدن پس بقیه چی

محسن پناهی یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲:۰۸

۰

سلام من روش مستقیم روبراسهام عدالت انتخاب کردم خاستم ببینم به ماهم وام سهام عدالت میدن

سیّدمحمّد زعفرانچی یکشنبه ۳۰ آذر۱۳۹۹ - ۱:۱۹

۰

باید برخی امتیازات اعتباری را از گیرنده تسهیلات کم کنند.بهتر است تا باز پرداخت کامل تسهیلات حقوقی مانند حقّ تقدم سهام،دریافت وجوه شخصی،معامله با ایجاد تعهد حقوقی قابل اعتنا را نداشته باشند.

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi