بانک اول
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ 19 October2021

سود سهام عدالت مستقیم و غیر مستقیم چه زمانی واریز می‌شود؟

بانک اول - زمان قطعی واریز سود سهام عدالت مشخص شد .بر اساس تازه ترین تصمیمات شورای عالی بورس تغییراتی در نحوه پرداخت سود سهام عدالت افرادی که مدیریت مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کرده اند ایجاد شده است.

به اشتراک بگذارید:

۱۳ اسفند ۱۳۹۹  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول، سهامداران عدالت بی صبرانه در انتظار واریز سود سهام سال ۹۸ خود هستند و بیشترین پرسش آن این است که این سود قبل از پایان سال ۹۹ به حساب آنها واریز خواهد شد یا خیر؟

به نظر می رسد شواری عالی بورس نیز با درک این نکته تغییراتی در چگونگی واریز سود سهام عدالت ایجاد کرده است تا احتمالا این سود قبل از پایان امسال به حساب سهامداران عدالت واریز شود.

پیچیدگی هایی در نحوه پرداخت سود سهام عدالت افرادی که مدیریت این سهام را به صورت مستقیم انتخاب کرده اند و افرادی که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده اند وجود دارد که شواری عالی بورس درصدد برطرف کردن آن برآمده است.

بنا به اعلام تسنیم دهقان دهنوی سخنگوی شورای عالی بورس تصریح کرده است که واریز سود سهام عدالت افرادی که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند از طریق سامانه سجام انجام می شود.

وی این را هم گفته است که واریز سود سال ۹۸ سهامداران عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده اند، توسط شرکت سمات انجام می‌شود.

در واقع سهامداران عدالت مستقیم، سود خود را از شرکت سپرده گذاری مرکزی دریافت می کنند تا فرآیند واریز سود آنها تسهیل شود. ضمنا سود سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند هم به همان روش سهام داران مستقیم سهام عدالت و توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز می شود.

شایان ذکر است سخنگوی شواری عالی بورس زمان دقیق واریز سود سهامداران عدالت را بی پاسخ گذاشته است.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi