بانک اول
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ 19 October2021

وام ۱۵۰ میلیونی با سود یک درصد بانک‌ مهر برای چه کسانی مناسب است؟

بانک اول - وام قرض الحسنه ۱۵۰ میلیونی توسط بانک مهر به متقاضیان داده می شود که سود آن ۱ درصد است و نیاز به ضامن ندارد اما این وام برای همه کسانی که متقاضی وام هستند جذاب نیست بلکه افرادی می توانند از این وام بیشترین بهره را ببرند که شرایط خاصی داشته باشند.

به اشتراک بگذارید:

۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰  خبر ۱۳ دیدگاه

به گزارش بانک اول، مدتی قبل گروه رسانه ای کاما بنا به مسئولیت اطلاع رسانی خود و بر اساس نیازسنجی انجام شده در مورد آگاهی بخشی به اقشار مختلف در مورد انواع تسهیلات قرض الحسنه، وام ۱۵۰ میلیونی  را که توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران – یکی از دو بانکی که به صورت تخصصی به ارائه تسهیلات قرض الحسنه می پردازند – پرداخت می شود را به صورت مشروح معرفی کرد.

شرایط پرداخت این تسهیلات به گونه ای بود که برخی مخاطبان بدون دقت کافی در مور هدف این وام ، تسهیلات مذکور را مورد انتقاد قرار دادند.

واقعیت این است که وام ۱۵۰ میلیونی با سود ۱ درصد که بانک مهر ایران آن را بدون نیاز به ضامن پرداخت می کند وام عجیبی نیست اما این وام برای عموم متقاضیان جذابیت ندارد. علت جذاب نبودن این تسهیلات برای تمام متقاضیان نیز به شرایط خاص این تسهیلات باز می گردد.

 

وام ۱۵۰ میلیونی مناسب برای سرمایه گذاران دارای شرایط خاص

حال پرسش این است که این وام برای کدام گروه از متقاضیان جذابیت دارد؟ روزنامه هفت صبح در بخشی از یک گزارش بلند به خوبی با ذکر مثال یک گروه از مخاطبان این وام را معرفی کرده است. می توان گفت وام مذکور برای همه افرادی که مشابه چنین ویژگی هایی را داشته باشند مناسب است.

هفت صبح نوشته است: ریسک کردن با پول پیش مستاجر، می‌تواند به یکی از بزرگترین اشتباهات تبدیل شود. اگر پولی که به عنوان رهن از مستاجر گرفته اید را مستقیما به بازارهایی مثل بورس یا طلا و ارز ببرید و دست به سرمایه گذاری بزنید، ممکن است ضرر کنید و در پایان سال نتوانید پول ودیعه را به مستاجرتان برگردانید.

برای همین اغلب سراغ سرمایه‌گذاری‌های مطمئن مثل سپرده‌‏های بانکی می‌روند که سود آن چندان چشمگیر نیست. راه دیگر استفاده از پول پیش، دریافت وام است. بانک‌های مختلف طرح‌هایی دارند که در آن با سپرده‌گذاری یک مبلغ مشخص، می‌توانید به همان میزان از بانک وام بگیرید.

 

وامی که ریسک سرمایه گذاری را کاملا از بین می برد

هفت صبح در ادامه نوشته است: شاید در نگاه اول ساده‌لوحانه به نظر برسد که کسی پولش را به بانک بسپارد و به همان میزان وام بگیرد. ولی با اینکار ریسک سرمایه گذاری به طور کامل از بین می رود.

بانک ها در این روش بهره ای بابت وام‌مذکور نمی گیرند و سود چندانی هم به سپرده اختصاص نمی‌دهند.

البته شاید برخی بانک ها در حد یک درصد سود بدهند که چندان چشمگیر نیست. چنین طرح‌هایی به درد کسانی می‌خورد که برای مدتی در حدود یک سال، مبلغ بزرگی در اختیارشان قرار گرفته که باید آن را سر موعد پس بدهند.

آنها می‌توانند با استفاده از چنین طرحی، بدون نیاز به ضامن از بانک تسهیلات بگیرند و با پرداخت اقساط آن تا پایان دوره قرارداد، علاوه بر اینکه اصل پول سر جایش باقی مانده، وام‌بدون ضامن هم برای سرمایه‌گذاری استفاده شده است.

با این روش حتی اگر بورس سقوط کند و دلار بشود سه هزار تومان، آخر سال شرمنده مستاجرتان نخواهید بود و به راحتی می توانید در کنار سرمایه گذاری، اصل پول را در جایی مطمئن نگهداری کنید.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

هادی پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴:۵۰

۰

خب کسی که توی بورس ضرر کنه، نمیتونه قسطش رو پرداخت کنه، سر موعد هم وامش رو بهش پس نمیدن مثلن من صد میلیون از مستاجر گرفتم باید سر سال بهش پس بدم میبرم بانک و بانک به من 100تومن میده و باید هر ماه 10 میلیون قسط بذم 100 تومن که بانک داده رو میبرم توی بورس، ماه پنجم توی بورس ضرر میکنم، از ماه پنجم تا دوازدهم ماهی ده میلیون از کجا بیاره بده؟ خب سر سال میشه ، مستاجر ۱۰۰میلیون رو میخاد، بانک هم میگه تا قسطات ندی بهت پول رو نمیدم نویسنده این متن کیه؟

منوچهر خلیلی منجزی پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴:۳۰

۰

با عرض سلام پس چرا همین وام رو نمیدین ب مستاجری مثل من ک ن زمینی و ن ماشینی و ن خونه ای دارم ک مسکن مهر زندگی میکنم و کرایه خونه و قسط وام ازدواجم عقب افتاده خدایا خودت کمک کن ک فقط امیدم ب خداست

حمید پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۳:۱۱

۰

چه فرقی می‌کنه همون پولمون بدیم در عوضش وام بگیریم .همون پول زیر سرمون باشه خیالمون راحتره.ممنون از پیشنهادتون

عبدالمجید موسوی چهار شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۵۷

۰

باسلام،در ارتباط با وام با سود یک درصد،اصلا معنایی ندارداگرکسی مبلغی پول داشته باشدمی تواند سپرده ثابت یک ساله در یکی از بانکها بگذاردوبین ۱۶ تا ۱۸ درصد سود بگیرد. باتشکرموفق باشید

رضا رضایی چهار شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۸:۴۳

۰

اون بنده خدایی که مثلا صد میلیون گذاشته بانک صد میلیونم وام گرفته تو بورس سرمایه گذاری کرده،حالا بورس افت کرده صد میلیونش شده پنجاه میلیون حالا از کجا بیاره پنجاه میلیون بذاره رو اون پنجاه میلیون بشه صد میلیون!! بانک که تا قسط تموم نشه پولت برنمیگردونه.

لیدا چهار شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵:۰۲

۰

چه ایده به اساسی کسی 150 میلیون پول داشته باشه میزاره بانک سودشو میگیره چرا بیاد اینکارو انجام بده که خودشو در گیر بدهی به بانک بکنه

محمد کاظمی چهار شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶

۰

سلام.وقتی موعد پول پیشکه رسید.باید پول رو از حساب برداری.وبانک هم تا وام‌را تسویه نکنی اجاره برداشت نمیدهد.لطفا اطلاعات درست ارایه دهید.این نوع وام به درد هیچ قشری نمیخورد.

کامران چهار شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲:۲۹

۰

عشقم؛سر سال مستاجر بخواد بره پولشُ اقوام شما میده بدم بش بره؟پولی که بانک بلوکه میکنه تا آخرِ تسویه وام مسدودِ. قشنگم،مسدود میدونی یعنی چی؟!

محمد قانع سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵

۰

آقا به این بانکها بگید بیان من وام با این شرایط بهشون بدم بدون ضامن تازه من خودم ضمانت بهشون میدم با سود نیم درصد اصلا اگر ازشون خوشم آمد سود هم نمیگیرم ازشون.واقعا پیدا میشه کسی که اینقدر دانشمند باشه که بتونه ارزش این وام رو درک کنه؟فکر میکردم حد اقل بانکها راهکارهای مناسبی برای کسب در آمد داشته باشند نه اینکه با سرمایه خود شخص به خود شخص وام بدهند سود هم بگیرند و منت هم بگذارند که سود کمی دریافت میکنند.

محمد سالاروند سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۰۷

۰

اینجا قطعا بانک ذینفع است ، بانک هیچ مبلغی پرداخت نمیکند، اقساط ماهانه ای که مشتری پرداخت میکند رو سر سال به خود مشتری بعنوان اصل سپرده پرداخت میکند 😂 سود این پولهایی ک مشتری ماهانه بعنوان مثلا قسط پرداخت میکنه ب جیب کی میره ؟! خود بانک !

ابراهیم قربی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵:۴۱

۰

کسیکه ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ پول دارد،و توان پرداخت قسط ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان ماهانه را دارد.چه لزومی دارد وام یک درصد بگیرد و سود هم بدهد.بهتر است پولش را خرج کند.و تا پنج سال ماهیانه ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان را در بانک با سود ۸٪ یا صندوقهای درآمد ثابت بدون ریسک با سود میانگین ۱۸٪ واریز کند و در آخر سود قابل توجهی هم کسب کند.

عبدالقادر پروند بوری سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵:۰۳

۰

این وام به درد هیچ کس نمیخورمثلن اگه ۱۵۰ملیون توبانک باشه ماهی دوونیم سود داره درحالی که بانک پولتو میگیره ماهیانه هم قسط ازت میگیره ماهی ۲ونیم سودپولته ماهی ۲ونیم هم قسط میدی ۵ملیون هرماه ازجیبت میره پول خودت هم بعد۵سال ارزشی نداره درواقع همون پول خودت دستته با این تفاوت که ماهی ۲ونیم ملیون باید هم قسط بدی

ف اکبری سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴:۱۲

۰

باسلام میتوانید باخیال راحت لز طریق ادارات به کارکنان دولت بدهید از حقوقشان کسر کنید با ضامن همکارشان طی قرارداد تعهد اداری

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi