بانک اول
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ 26 September2022

وام ۲۰۰ میلیون تومانی با سود صفر درصد بانک مسکن را چگونه بگیریم؟

بانک اول - بانک مسکن اعلام کرد در قالب طرح جدیدی به نام طرح صفر و صفر به ارائه وام بدون سود می پردازد. بررسی شرایط این تسهیلات حکایت از آن دارد که متقاضیان می توانند در قالب این طرح جدید تا ۲۰۰ میلیون تومان وام با سود صفر درصد دریافت کنند.

به اشتراک بگذارید:

۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰  خبر ۶ دیدگاه

به گزارش بانک اول ، وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن که قرار است با سود صفر درصد به واجدان شرایط پرداخت شود بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط کاماپرس ، از نظر ارزان قیمت بودن – صفر بودن سود – و چشمگیر بودن مبلغ تسهیلات، در نوع خود وامی منحصر به فرد به شمار می‌آید.

آنچه درباره این وام توسط بانک مسکن اطلاع رسانی شده ما را به این نتیجه رساند که تسهیلات مذکور – که عنوان طرح «صفر و صفر» به آن داده شده – در واقع متناسب سازی طرح دیگری به نام طرح «۲ و ۱» با شرایط و نیازهای بسیاری از متقاضیان وام و سپرده گذاران بانک مسکن است که در ازای سپرده‌گذاری در این بانک تمایلی به دریافت سود ندارند بلکه  مایلند با سپرده گذاری در بانک مسکن بعد از گذشت مدتی، اولویت استفاده از تسهیلات بانکی با کمترین سود به آنها داده شود.

برای پاسخگویی به این دسته از متقاضیان، بانک مسکن در طرح جدید تسهیلات «صفر و صفر» ، شرایط را برای سپرده گذارانی که به هر دلیل تمایلی به دریافت سود بانکی ناشی از سپرده گذاری ندارند به گونه ای تعریف کرده است که در زمان مشخصی از وام بانکی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان بر پایه این حساب، بدون پرداخت سود بهره‌مند شوند.

 

شرایط دریافت وام ۲۰۰ میلیونی با سود صفر

چنانچه شما هم از جمله سپرده گذارانی محسوب می شوید که دریافت سود سپرده از بانک مسکن با نرخ سود فعلی برایتان جذاب نیست و تمایل به دریافت وام ارزان دارید  و می خواهید از شرایط دریافت وام با سود صفر درصد بانک مسکن مطلع شوید باید بدانید طبق بررسی ها، تمام شرایط و ضوابط این طرح از جمله سقف وام – یعنی ۲۰۰ میلیون تومان – مشابه طرح «۲ و ۱» است و تنها تفاوت مهم این وام با طرح مذکور این است که هم نرخ‌ سود سپرده و هم نرخ سود تسهیلات اعطایی در این طرح صفر درصد تعیین شده است.

 

به این ترتیب مهم ترین شرایط دریافت وام تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در این طرح بر اساس بررسی کاماپرس از آنچه بانک مسکن پیش از این درباره وام طرح «۲ و ۱» اطلاع رسانی کرده به شرح زیر است:

۱- حداقل مبلغ سپرده‌گذاری برای دریافت این وام از بانک مسکن ۱۰۰ میلیون ریال – ۱۰ میلیون تومان – است. افتتاح حساب یا نگهداری مانده حساب کمتر از ۱۰ میلیون تومان امکان‌پذیر نبوده وکاهش مانده به کمتر از ۱۰ میلیون تومان هم شما را از دریافت وام محروم می کند.

۲- ضوابط افتتاح حساب یا انتقال آن، مطابق ضوابط و شرایط عمومی افتتاح و انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار بانک مسکن است.

۳- نرخ سود علی‌الحساب سپرده، سالانه صفر درصد است.

۴- صاحبان این سپرده، امکان دریافت تسهیلات در قالب مرابحه عام، حداکثر به میزان ۸۵% مبلغ سپرده‌گذاری را دارند.

۵- سقف وام برای هر شخص اعم از حقیقی و حقوقی (دارنده حساب موصوف) در «طرح ۲ و ۱» (طی یک قرارداد تسهیلاتی یا قراردادهای متعدد) در بانک مسکن، ۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۲ (دو میلیارد) ریال – ۲۰۰ میلیون تومان – تعیین شده است.

توضیح: با توجه به تعیین سقف فردی ۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۲ (دو میلیارد) ریال برای مجموع تسهیلات هر شخص در «طرح ۲ و ۱»، لازم است علاوه بر استعلام‌های مورد نیاز در زمان افتتاح سرلوحه تسهیلات، همزمان با افتتاح قطعی تسهیلات نیز، مجدداً از سامانه‌های ذی‌ربط استعلام گردیده و سقف تسهیلات مرابحه عام دریافت شده مشتری در تمامی شعب بانک مسکن کنترل گردد تا مجموع تسهیلات مرابحه عام پرداخت شده به هر شخص در این طرح، از سقف فردی تسهیلات تعیین شده فراتر نرود.

۶- نرخ سود تسهیلات مرابحه عام در «طرح صفر و صفر» معادل صفر درصد بوده و نرخ وجه‌التزام این تسهیلات نیز  ۲۴% تعیین شده است.

۷- حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات در بخش مسکن  ۶۰ ماه و در بخش خدمات ۲۴ماه می‌باشد.

۸- روش بازپرداخت تسهیلات مرابحه عام در این طرح، صرفاً به صورت اقساط ماهانه امکان‌پذیر بوده، پرداخت تسهیلات مرابحه عام در این طرح به صورت نسیه دفعی و یا ترکیبی امکان‌پذیر نیست.

 

توضیحات مهم بانک مسکن

 

بانک مسکن در اطلاعیه ای که درباره طرح جدید خود صادر کرده توضیحاتی به این شرح نوشته است: به منظور تسهیل در شرایط طرح «۲ و ۱» و طرح «صفر و صفر»، از این پس، دامنه شمول پرداخت تسهیلات در هر دو طرح یاد شده از بستگان درجه یک به بستگان نزدیک سپرده‌گذار مطابق با تعریف صندوق‌های پس‌انداز مسکن (شامل پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ و نوه) افزایش می‌یابد.

همچنین در راستای یکسان‌سازی ضوابط و مقررات، برداشت از سپرده (وثیقه) در طرح‌های «۲ و ۱» و «صفر و صفر» به منظور وصول مطالبات معوق بانک، همانند رویه حاکم بر سایر طرح‌های بانک از قبیل سپرده «رها» و «مانا» صرفاً پس از ورود مطالبات بانک به طبقه غیر جاری صورت می‌پذیرد.

مدت زمان تقسیط تسهیلات پرداختی در قالب طرح «۲ و ۱» و طرح «صفر و صفر»، در بخش خدمات، از ۵ سال به ۲ سال کاهش یافت. بدیهی است، کماکان اعطای تسهیلات در بخش مسکن با مدت بازپرداخت حداکثر ۵ سال در قالب هر دو طرح امکان‌پذیر است.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

محمد محمدی

۰

در خواب

امیرحسین قارایی

۰

بانک صادرات این طرح رو داده بود، مسکن کپی کرده، ولی صادرات ۱۰۰درصد سپرده رو وام میده

اردشیر پارسا

۰

با سلام و تبریک به ارایه دهنده طرح وام صفر صفر! اما عزیز جانم کسی که سپرده گذاری می کند یعنی پول نقد اضافی دارد خصوصا سود هم نگیرد! لذا چنین کسی نیاز به وام نخواهد داشت! جالب تر بانک لطف و مرحمت میکند ۸۵ درصد مبلغ سپرده بدون سود را بخودش وام بدون سود می‌دهد!!! عجب طرح خوبی اسلامی اسلامی بدون ربا !!! مدیر و طراح گرامی وام گیرنده همیشه از روی ناچاری و نیاز مالی وام می‌گیرد آخر کدام آدم عاقلی ۸۵ درصد سپرده بدون سود خودش را بعنوان وام درخواست می کند؟!!! خب سود که نمی گیرد در صورت نیاز بدون تشکیل پرونده و ... سپرده خودش را پس می‌گیرد و نیازی به لطف شما هم نخواهد داشت! بهر حال به طراح این نوع ایده جدید وام بدون بهره تبریک می گویم خداوند سایه این متفکران را روی سر ما نگه دارد

امیر ولی زاده

۰

به قول سعدی شیرین سخن سنگی و گیاهی که در آن خاصیتی هست از آدمیی به که در او منفعتی نیست درویش تو در مصلحت خویش ندانی خوش باش اگرت نیست که بی مصلحتی نیست آن دوست نباشد که شکایت کند از دوست بر خون که دلارام بریزد دیتی نیست راه ادب این است که سعدی به تو آموخت گر گوش بداری به از این تربیتی نیست

فرد ایرانی

۰

لطفا نمی خواهید به مردم وام بدهید از مردم هم تقاضای وام نفرمایید

رضا علی محمد پور

۰

برای وام با سود صفر، اول مدارک پارتی هامون رو میاریم، یا کپی شناسنامه بابامون که وزیره،، هرکی ام نداره بره سود 40درصد بگیره، البته اونم اگ بتونه از هفت‌خوان ضمانت بگذره

بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi