بانک اول
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ 19 October2021

ثبت چک در سامانه صیاد مشمول مالیات نمی‌شود

بانک اول - اخیرا شایعاتی در بازار مطرح شده که ثبت چک در سامانه صیاد مشمول مالیات می‌شود که این مسئله اصلا درست نیست و انجام این کار هیچ ربطی به امور مالیاتی ندارد و مشمول مالیات نمی‌شود.

به اشتراک بگذارید:

۰۵ مرداد ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، اخیرا در بین بازاریان و به طور کل کسانی که از چک استفاده می‌کنند شایع می‌کنند که ثبت چک در سامانه صیاد مشمول مالیات می‌شود که این حرف درست نیست.

 

وی افزود: ثبت چک در سامانه صیاد هیچ ربطی به امور مالیاتی ندارد و مشمول مالیات نمی‌شود و حرف‌هایی که پیرامون این موضوع مطرح شده در حد یک شایعه است و صحت ندارد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی و طراح طرح اصلاح قانون چک اظهار داشت: ثبت چک در سامانه صیاد به نفع گیرنده چک است و در صورتی که دارنده چک، چک را گم کند یا از وی به سرقت رود، چک سرقت شده برای فرد سارق هیچ نفعی ندارد و حقوق دارنده چک محفوظ است.

ابوترابی خاطرنشان کرد: چکی که در سامانه صیاد ثبت نشود گیرنده آن باید در دادگاه به اثبات برساند که این چک متعلق به اوست و چکی که در سامانه ثبت نشود درواقع در حد یک تکه کاغذ بیش نیست.

فارس

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi