بانک اول
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ 8 August2022

واریز یارانه ۲۰۰ هزار تومانی به یک شرط ! | زمان واریز یارانه جدید

بانک اول - یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که بنایی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی یعنی بنزین و گازوئیل در بودجه سال آینده وجود ندارد.

به اشتراک بگذارید:

۲۹ شهریور ۱۴۰۰  خبر ۳ دیدگاه

به گزارش بانک اول رحیم زارع با اشاره به جلسات کمیسیون برنامه و بودجه با سازمان برنامه و بودجه درباره بودجه ۱۴۰۰ اظهار کرد: در جلسات برگزار شده پیشنهاداتی به دولت درباره نرخ ارز و یارانه‌های پنهان و آشکار و اصلاح ساختار بودجه داده شده است اما این‌که در نهایت چه تصمیمی گرفته خواهد شد بر عهده دولت است که تا ۱۵ آذرماه موعد ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس مشخص می‌شود.

 

وی درباره نرخ بنزین در لایحه بودجه سال آینده تصریح کرد: در مورد افزایش قیمت بنزین در سال آینده صحبتی نشده است بنزین و حامل‌های انرژی وزن بالایی در سبد مصرفی خانوار دارند چون اساسا اقتصاد ما به دلار و بنزین ربط داشته و افزایش قیمت بنزین اثر تورمی بالایی خواهد داشت.

 

این کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مورد تعیین تکلیف یارانه‌های پنهان و آشکار گفت: این موضوع به مولفه‌ها و عوامل زیادی مربوط است که باید زیرساخت‌های آن فراهم شود همچنین موضوع یارانه نقدی هم مطرح بوده که باید از راه‌هایی چون نظرخواهی از مردم وضعیت آن را مشخص کرد.

وی اضافه کرد: اساسا بنایی برای گران شدن حامل‌های انرژی یعنی بنزین و گازوئیل در سال آینده وجود ندارد و احتمال زیاد افزایش قیمت در سال ۱۴۰۱ منتفی است مگر این‌که یارانه‌های پنهان یعنی مبلغی بالغ بر ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان تعیین تکلیف شود، موضوعی که تعیین تکلیف آن هم منوط به بهبود وضعیت معیشت مردم و سپس نظرخواهی و اقناع سازی مردم است مولفه‌ها و فاکتورهای زیادی وجود دارد که بخواهیم آن را اجرا کنیم.

 

زارع یادآور شد: ما در سال گذشته  در بودجه ارز تک نرخی را پیشنهاد کردیم و یارانه حدود ۲۰۰ هزار تومانی را اعلام کردیم که دولت آن را قبول نکرد حال آنکه دولت جدید چه برنامه‌ای دارد را باید در بودجه سال آینده دید./ ایسنا

 

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

ناصر نخعی مقدم

۰

با سلام بنظرم تک نرخی شدن ارز لااقل عاقلانه تر هست . ولی این هم ظلم بزرگی است که : .... چنانکه هرکاری که دلِ خودمان بخواهد انجام بدهیم و بعد آنرا نسبت بدهیم به اینکه نظر مردم بوده و یا مثلا نظر سعید بوده و ...۲۴....۴۴...۱۳....۷۷ و قص الی هذا بوده .

ناشناس ناشناس

۰

ده ساله دارین 45 هزار تومان یارانه به مردم میدید جنسا بیشتر از 200 برابر شده شب میخوابی صبح پامیشی میبینی قیمتا زیاد شده مردم با زجر بدبختی دارن زندگی میکنن همش موقع انتخابات قولای بی خودی به مردم میدید هیچکدومم عمل نمی‌کنید شما همه ی مردم میدونید کی چی داره کی نداره ی سری دارن با زجر و بدبختی زندگی میکنن یکم وجدانت نو قاضی کنید الکی بهونه نیارید بیاین اونایی که تو عمرشون ی دوچرخه هم نداشتن چ برسه به ماشین حقشونو بدید وجدان داشته باشید خدارو خوش نمیاد آخرش باید تقاص پس بدید انقد اذیت نکنید مردمو

عمران خان رئیسی

۰

ما که درسیستان و بلوچستان یه زندگی زیر خط فقر داریم حتی با یارانه ۲۰۰ت هم کاری نمیشه کرد.فقط فکر اینم که میشه دوباره شرکت تعاونی ها اجناس اساسی را با کوپن وقیمت مناسب توزیع کنندو بنزین بشود ۵۰ ت .فکر کنم امکانش محاله.فقط با .....

بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi