شنبه, 30 تیر 1403 2024,July

شیری که مغز شما را سریع‌تر پیر می‌کند

24 خرداد 1401
شیری که مغز شما را سریع‌تر پیر می‌کند

به گزارش بانک اول به نقل از یاهو نیوز در پژوهشی که نتایج آن اخیرا در مجله تحقیقات تغذیه‌ای و غذایی مولکولی منتشر شد ۴۶۶۸ شرکت کننده که همگی در فاصله سنی ۵۵ تا ۷۵ سال قرار داشتند ابتدا اطلاعاتی در مورد رژیم غذایی موجود خود ارائه کردند و در عین حال آزمایش‌های عصبی روان شناختی بر روی آنان انجام شد. شرکت کنندگان هم چنین همگی در معرض خطر بالای بیماری قلبی و عروقی قرار داشتند.

دو سال پس از آن ارزیابی مشابهی بر روی آنان انجام شد و در جریان آن ارتباط احتمالی بین نرخ بالاتر زوال شناختی هنگام نوشیدن شیر پرچرب مشاهده شد.

نویسندگان مقاله به این نتیجه رسیدند که ممکن است با نرخ بیش‌تر زوال شناختی در طی یک دوره دوساله در افراد مسن با خطر بالای ابتلا به بیماری قلبی – عروقی بر اثر مصرف شیر پرچرب ارتباط وجود داشته باشد. با این وجود، کارشناسان معتقدند که بسیار زود است صحت نتایج این ارزیابی قطعی قلمداد شود. مهم‌ترین نتیجه این مطالعه آن است که یافته‌های این پژوهش بسیار ابتدایی هستند بدان معنا که نباید آن را به عنوان آموزه‌هایی مسلم و تغییر ناپذیر قلمداد کرد. پژوهش‌هایی این چنینی تنها باید مبنایی برای پژوهش‌های گسترده‌تر در آینده باشند.

افرادی که لبنیات زیادی مصرف می‌کنند ممکن است با افزایش قند خون مواجه شوند که این موضوع هنگام خوردن بستنی یا دسر‌های لبنی رخ می‌دهد. در نتیجه، مصرف بالای قند و به دنبال آن افزایش میزان انسولین ممکن است علت واقعی زوال شناختی باشد.

اخبار مرتبط
افراد بسیاری هستند که در فصل بهار با حساسیت‌های فصلی مواجه می‌شوند و ناچارند مشکلات ناشی از آن را تحمل کنند. آلرژی فصلی می‌تواند در برخی موارد باعث تحریک یا تشدید آسم یا منجر به مشکلات سلامتی مانند عفونت‌های سینوسی و گوش شود. عطسه، آبریزش بینی، آبریزش و خارش چشم‌ها و دیگر عوارض ناشی از آلرژی‌های بهار ممکن است این فصل را به کامتان تلخ کند و مانع از این شود که از سرسبزی و هوای مطبوع بهاری لذت کامل ببرید.
برای بررسی وضعیت بدن خود جلوی آینه بایستید. اگر شانه های تان به سمت جلو آمده یا زانوهای تان اندکی خم شده یا سرتان به سمت جلو خم شده این نشان دهنده وضعیت بد بدن شماست. گوش، شانه، لگن و مچ پاهای شما باید در هنگام ایستادن در یک خط قرار گیرند.
یک دکترای گیاهان دارویی مصرف این میوه را در کاهش کلسترول و فشار خون موثر دانست وافزود: این میوه همچنین نقش موثری در درمان کم خونی دارد.
در دنیای امروزی به نظر می‌رسد که مردم نمی‌توانند به اندازه کافی بخوابند. میزان خوابی که در طول شبانه روز دارند یا کمبود آن می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت و تندرستی، کیفیت زندگی و حتی ایمنی در جاده‌ها و هم در محل کار داشته باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها