پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

پرداخت وام تا سقف ۱۵ میلیون تومان به مستمری بگیران بیمه اجتماعی روستائیان، عشایر و کشاورزان

30 بهمن 1402
پرداخت وام تا سقف ۱۵ میلیون تومان به مستمری بگیران بیمه اجتماعی روستائیان، عشایر و کشاورزان

مدیرعامل بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان گفت: همه مستمری بگیرانی که نیاز به دریافت وام دارند می‌توانند از طریق ثبت‌نام برای دریافت ۵ تا ۱۵ میلیون تومان تسهیلات به صورت قرض الحسنه اقدام کنند.

به گزارش بانک اول بیت اله برقراری مدیرعامل بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان اظهار کرد: درحال حاضر حدود ۱۹۲ هزار نفر مستمری بگیر عضو صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، عشایر و کشاورزان هستند که در سراسر کشور سکونت دارند. به همه این افراد عیدی پرداخت می‌شود.


وی ادامه داد: تعداد کل بیمه شدگان صندوق ما حدود ۲ میلیون ۷۰۰ هزار است که از این تعداد، ۸۰۰ هزار نفر در دولت سیزدهم جذب شده‌اند این تعداد معادل ۶ سال سنوات دولت‌های گذشته است.


مدیرعامل بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان افزود: جذب این ۸۰۰ هزار نفر با نگاه بسیجی و انقلابی رخ داد است. در سال‌های گذشته افراد اطلاعات درستی از وجود این صندوق نداشتند؛ اما با اطلاع رسانی‌های مفید و به جا توانستیم حدود ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده جدید را از سراسر کشور جذب کنیم.


برقراری در رابطه با پرداخت وام به مستمری بگیران گفت: همه مستمری بگیرانی که نیاز به دریافت وام دارند می‌توانند از طریق ثبت‌نام برای دریافت ۵ تا ۱۵ میلیون تومان تسهیلات به صورت قرض الحسنه اقدام کنند.


وی مطرح کرد: در پرداخت وام محدودیتی وجود ندارد افراد بدون نیاز به ضامن و مراجعه به بانک می‌توانند این وام را دریافت کنند. اقساط این تسهیلات به صورت ماهانه از حساب مستمری بگیران کسر می‌شود.


مدیرعامل بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان در خصوص نحوه بازنشستگی بیمه شدگان این صندوق گفت: کسانی که ۱۵ سال حق بیمه پرداخت کنند و سنشان به ۶۵ سال برسد می‌توانند بازنشسته شوند. اما کسانی که جوان‌تر عضو صندوق ما می‌شوند باید طبق قانون عمل کنند و سال‌های بیشتری حق بیمه پرداخت کنند تا به سن بازنشستگی برسند.


برقراری خاطرنشان کرد: بیمه تکمیلی در صندوق ما سه فاز دارد که اختیاری است. فاز اول در استان‌های همدان، اصفهان و آذربایجان شرقی انجام شد و نتیجه خوبی هم داشت. فاز دوم مستمری بگیران سراسر کشور هستند و فاز سوم برای همه بیمه شدگان است.

اخبار مرتبط
به منظور رفع نیازهای ضروری مشتریان موسسه اعتباری ملل ، این موسسه وام ۵۰۰ میلیون ریالی قرض الحسنه بدون ضامن پرداخت می‌نماید.
شما بعد از گرفتن اعتبار خرید، برای خرید کالا و جنس موردنیاز خودتان فقط باید به فروشگاه‌هایی بروید که تحت قرارداد با بانک هستند. حالا تصور کنید بعد از کلی رفت‌وآمد به بانک و جور کردن ضامن و گرفتن استعلام رتبه اعتباری، کالا کارت خودتان را تحویل گرفته‌اید و در سایت بانک یکی از فروشگاه‌های قبول‌کننده نزدیک خانه‌تان را پیدا می‌کنید و به آنجا می‌روید.
در این خصوص برخی از شهروندان مدعی اند به واسطه شرایط شغلی‌شان، گردش حساب‌های بالایی داشته و دارند و شاید همین موضوع موجب شده تا در بررسی وضعیت اقتصادی خانوارشان در دهک‌بندی بالایی قرار بگیرند.
پست بانک ایران در طرح تسهیلاتی رحمت به متقاضیان واجد شرایط تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می‌کند. مبلغ این وام برای اشخاص حقوقی به 750 میلیون تومان هم می‌رسد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها