چهارشنبه, 30 خرداد 1403 2024,June

روزهای ناخوشی بورس!

08 اسفند 1402
روزهای ناخوشی بورس!

با این‌که تصور می‌شد بازار سرمایه در اسفندماه روند صعودی به خود بگیرد، در اغلب روزهای اخیر قرمز شده و امروز شاخص کل با افت ۴۰۳۲ واحد به عدد دو میلیون و ۴۵ هزار واحد رسید.

به گزارش بانک اول  بازار سرمایه  از اواخر دی‌ماه در مسیر افت قرار گرفته است. عواملی همچون تنش‌های منطقه‌ای، تعیین نرخ خوراک و ترس سهامداران ناشی از تجربه سال ۱۳۹۹ بر تالار شیشه‌ای سایه انداخته و هنوز این مساله ادامه دارد. با این وجود این بازار کانال دو میلیون واحد را حفظ کرده و ۴۳ نفر از مدیران دارایی بازار سهام معتقدند بورس در سال آینده بیش از تورم رشد می‌کند.

به هر ترتیب روز گذشته بورس بیش از ۱۶ هزار واحد ریزش داشت. امروز هم شاخص کل ۴۰۳۲ واحد افت کرد و در عدد دو میلیون و ۴۵ هزار و ۷۵۱ واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن نیز با کاهش ۳۲۴۳ واحد مواجه شد و به رقم ۷۰۹ هزار و ۲۲۷ واحد رسید.

روزهای ناخوشی بورس!
نقشه بازار بورس ـ سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲

روز سه‌شنبه بیش از ۲۸۴ هزار معامله به ارزش ۳۷۰۱ میلیارد تومان در بورس انجام شد.

تاپیکو، سدشت و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند و وپارس مثبت شد. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به شستا، کساپا، سصفها و خودرو اشاره کرد که همگی قرمز شدند.

فرابورس ایران نیز امروز ۸۳ واحد از ارتفاع خود را از دست داد و به عدد ۲۴ هزار و ۳۰۳ واحد رسید.

روز سه‌شنبه در فرابورس بیش از ۲۸۱ هزار معامله انجام شد که ارزش آن بالغ بر ۴۹ هزار میلیارد تومان بود.

بپاس، و وسپهر از نمادهای تاثیرگذار منفی و انتخاب و آریا از نمادهای تاثیرگذار مثبت فرابورس بودند. هم‌چنین بیوتیک، فنر، فصبا و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند که بجز فنر، سایر نمادها منفی به کار خود پایان دادند./ایسنا

اخبار مرتبط
بازار بورس در آخرین روز کاری هفته رشد کرد؛ به طوری که شاخص کل با افزایش ۷۹۶۵ واحد به رقم دو میلیون و ۴۴ هزار واحد رسید.
اگر غیرحرفه‌ای باشید ممکن است در یکی از این موج‌های نوسان ناآگاهانه وارد بازی شوید و پول خود را از دست بدهید. نوسان‌گیری اگرچه در مقاطع و دوره‌هایی از بازار سهام، تاکتیک موفقی است، اما آمارها نشان می‌دهند که به هیچ وجه به‌عنوان یک استراتژی کسب سود در بلندمدت نمی‌تواند مطرح باشد
ارزش معاملات در روز جاری در بازار اوراق بهادار تهران به عدد 4800 میلیارد تومان رسید. سهم ارزش معاملات گروه خودرویی 156 میلیارد تومان بود و این گروه بعد از مدت‌ها دوباره جایگاه برتر ارزش معاملاتی صنایع بازار سرمایه را به خود گرفت. در این چند وقت گروه بانکی در صدر برترین گروه‌ها از نظر ارزش معاملاتی بود که در پایان معاملات امروز این گروه با ارزش معاملاتی در حدود 72 میلیارد تومانی در جایگاه ششم قرار گفت.
شاخص کل بورس امروز ۲۹ خرداد ماه با کاهش ۹ هزار و ۲۹۲ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۶ هزار واحدی قرار گرفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها