شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

بورس اوراق بهادار

بورس‌ها مکلف به افشای اطلاعات تخصیص سهام در عرضه‌های اولیه شدند
سازمان بورس در راستای افزایش نظارت عمومی بر بازار، بورس ها را ملزم به افشای اطلاعات تخصیص سهام در عرضه های اولیه به سرمایه گذاران واجد شرایط کرد.
شاخص کل بورس به کف کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رسید
شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۸۲۹۰ واحدی، عدد ۵۰۴ هزار و ۲۰۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۹۲۶ واحدی به رقم ۲۹۹ هزار و ۶۳۳ واحد رسید.
عرضه ۵ هزار خودرو دنا پلاس در بورس یکشنبه آینده + قیمت پایه
تعداد ۵ هزار دستگاه خودرو دنا پلاس دستی سفید یکشنبه آینده(۲۵ دی) در بورس کالا عرضه می شود.
پیش بینی بورس فردا 14 دی 1401
ارزش معاملات در بازار امروز حوالی 9 هزار و 200 میلیارد تومانی می شد و ارزش بازار بورس تهران نیز در همان محدوده 5 هزار و 889 همتی در حال نوسان است. بازار بورس تهران نیمه اول معاملات امروز را خوب و مثبت آغاز کرد. اما در نهایت و در یک ساعت پایانی شاخص کل با افت همراه شد به طوری که شاخص از رشد 9 هزار واحدی به افت هزار واحدی رسید. بورس همچنان در رفت و برگشت های مثبت و منفی شدن قرار دارد. اوضاعی که همچنان به کام نوسان گیران تمام می‌شود.
پرداخت سود سهام سال ۱۴۰۰ بانک کارآفرین
بانک اول - بانک کارآفرین سود سهام سهامداران حقیقی و حقوقی خود را پرداخت می کند.
سهامداران وبملت بخوانند / سود سهامداران واریز شده است؟
بانک اول - شرکت بانک ملت پیرو اخبار منتشر شده در پایگاه خبری پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی بانک مبنی بر واریز سود سهام سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۰ شفاف سازی نمود. سود سهامداران واریز شده است؟
سود سنواتی سهامداران بانک کارآفرین با سجام پرداخت شد
بانک اول - سود سنواتی سهامدارن بانک کارآفرین که در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کرده اند، به حساب بانکی اعلام شده واریز شد.
خبر مهم برای سهامداران بانک ملت
بانک اول - بانک ملت در اطلاعیه‌ای در مورد افزایش هزینه اکچوئری در صورت‌های مالی منتهی به شهریور ماه ۱۴۰۰توضیحاتی ارائه کرد.
چرا سود بانک ملت کم شد؟
بانک اول - سود خالص هر سهم بانک ملت در شش ماه نخست امسال ۱۴۷ ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ بیش از ۵۶ درصد کمتر شده است.
سکه های شما ضامن بانکی می شود
بانک اول - به‌دنبال پذیرش خزانه بانک آینده، به‌عنوان انبار بورس کالا، موجبات ارائه محصولِ «گواهی سپرده طلا» از سوی بورس کالا به فعالان بازار سرمایه، فراهم شده است.
بازار سرمایه میزبان بانک ها می‌شود/ بانک‌ها مجوز فعالیت بورسی گرفتند
بانک اول - کارشناس بازار سرمایه گفت: بانک‌ها می‌توانند بدون ارتکاب به تخلفی، اقدام به خرید سهام و سرمایه گذاری در بازار بورس کنند.
صدور مجوز افزایش سرمایه یک بانک بورسی
بانک اول - مجوز افزایش سرمایه بانک دی که در بورس حضور دارد، از سوی بانک مرکزی اعلام شد.
بیشترین جذب سپرده توسط بانک ملت با وفادارى به نرخ هاى مصوب بانک مرکزى
بانک اول - در چند سال گذشته یکی از مشکلات نظام بانکی کشور پرداخت سود غیر واقعی و بالاتر از نرخ های تعیین شده توسط بانک مرکزی به سپرده گذاران و عدم رعایت بخشنامه های پول و اعتبار بوده است ، که به یکی از معضلات اقتصاد کشور تبدیل شده است که بسیارى از اقتصاددانان آن را ریشه مشکلات امروز اقتصاد مى دانند.
بانک خاورمیانه ۳۰۴ ریال سود محقق کرد
بانک اول - بانک خاورمیانه با انتشار صورت‌های مالی دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۸ (حسابرسی نشده) اعلام کرد: به ازای هر سهم ۳۰۴ ریال سود محقق کرده است.
کاهش وام‌دهی یک بانک زیان‌ده / زیان انباشته «بانک پارسیان» ۲ برابر سرمایه‌اش شد
بانک اول - بانک پارسیان در مهر ماه امسال میزان تسهیلات بانکی را نسبت به ماه قبل ۲۸ درصد کاهش داده است. گزارش عملکرد شش ماهه نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک طی این دوره با رشد ۴۱ درصد به بیش از ۴٫۷ هزار میلیارد تومان و معادل دو برابر سرمایه‌اش رسیده است
بانک صادرات در نیمه سال ۹۸ برای هر سهم ۳ ریال سود شناسایی کرد
بانک اول - بانک صادرات در نیمه سال ۹۸ برای هر سهم ۳ ریال سود شناسایی کرد این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته به هر سهم ۵۴ ریال زیان تعلق گرفته بود .
تحقق سود ۷۸ ریالی بانک کارآفرین
بانک اول - بانک کارآفرین با انتشار صورت‌های مالی دوره ۳۱ شهریور ماه ۹۸ «حسابرسی نشده» اعلام کرد به ازای هر سهم ۱۷۸ ریال سود محقق کرده است.
بانک قرض‌الحسنه رسالت ۱۹۰ ریال سود ساخت
بانک اول - بانک قرض‌الحسنه رسالت با انتشار صورت‌های مالی دوره ۳۱ شهریور ماه ۹۸ «حسابرسی نشده» اعلام کرد به ازای هر سهم ۱۹۰ ریال سود ساخته است.
اعتباری ملل ۲۲۰ ریال سود ساخت
بانک اول - اعتباری ملل با انتشار صورت‌های مالی دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۸ (حسابرسی نشده) اعلام کرد: به ازای هر سهم ۲۲۰ ریال سود محقق کرده است.
سود خالص بانک صادرات ۵۲.۷ میلیارد تومان شد
بانک اول - عملکرد شش ماهه بانک صادرات ایران نشان می‌دهد که این بانک در دوره مالی شش ماهه نخست امسال ۵۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان سود خالص به دست آورده است.
۳ روز تا پایان حراج سکه در بورس کالا
طبق اعلام بانک مرکزی دور دوم حراج ربع سکه در بورس کالا 10 روزه خواهد بود و برهمین اساس متقاضیان خرید ربع سکه بورسی در صورتی که قصد خرید این نوع سکه از بورس را دارند باید در 3 روز باقی مانده نسبت به خرید اقدام کنند.
شاخص کل بورس به نوار صعود بازگشت
ارزش معاملات خرد و صندوق‌های سهامی امروز ۱۱ بهمن ماه ۶.۷۷۳ میلیارد تومان بود. امروز تعداد نماد‌های مثبت ۴۹۱، تعداد نماد‌های منفی ۲۳۶ وسهام در صف خرید ۱۲۹، صف فروش ۵۵ بود.
پیش بینی بورس فردا 11 بهمن 1401 / بازار سهام پس از سوگواری سقوط یکشنبه سیاه
شاخص هم وزن هم به محدوده 480 هزار واحدی رسید جایی که در چند هفته گذشته به عنوان یک سطح مقاومتی قوی عمل کرده بود و با شکست این مقاومت به سمت بالا شاخص هم وزن توانست به اعداد و ارقام بالاتری دست پیدا کند. شاخص هم وزن در این محدوده حمایتی (480 هزار واحدی) می‌تواند مورد حمایت قرار بگیرد البته هم چون شاخص کل از جو منفی و سنگنی برخودار است و باید دید بازار می‌تواند از پس غم سقوط سنگین یکشنبه سیاه برآید یا نه.
 واریز ۲۶ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران
262.5میلیارد ریال سود سهام عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب سهامداران واریز شد.
 پیش بینی بورس فردا 9 بهمن 1401 / افت شاخص کل با فشار بانکی ها
همچنین معاون گروه سایپا خبر داد که گروه سایپا در 4 بهمن ماه رکورد کل تولید سال 1400 را شکسته است. مسعود پروین اعلام کرد: سایپا با وجود خروج 3 محصول پرتیراژ تیبا، تیبا2 و ساینا از سبد محصولات، توانست در 4 بهمن ماه سال جاری با تولید 398 هزار و 111 دستگاه خودرو از کل تولید سال 1400 گروه سایپا با تولید 397 هزار و 80 دستگاه عبور کند.
زیان ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی سهامداران بورس
نامه بدون هماهنگی شورای رقابت، خسارت بسیار سنگینی به سهامداران بورسی وارد کرد.
 شاخص بورس در معاملات امروز منفی شد
شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۹۲ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۹۸۰ واحد رسید.
 بازگشت دامنه نوسان ۵ درصدی به معاملات گواهی سپرده سکه
طبق اطلاعیه شرکت بورس کالای ایران، از روز چهارشنبه 5 بهمن‌، دامنه نوسان مثبت و منفی 5 درصد به عنوان دامنه نوسان معاملات گواهی سپرده کالایی تمام سکه طرح جدید اعمال خواهد شد.
فروش ۴۵۰ هزار ربع سکه امروز در بورس+ شرایط
450 هزار ربع سکه طلا بهار آزادی از امروز سه‌شنبه 4 بهمن 1401 به مدت 10 روز کاری از طریق بورس کالای ایران عرضه می شود.
 پیش بینی بورس فردا سه شنبه 4 بهمن 1401
بورس تهران به شیوه سنتی به نماد خودرویی خیلی وابسته است و از آن به عنوان لیدر خود استفاده می‌کند، شاید این موضوع خیلی درست نباشد اما اتفاقاتی که برای نماد گروه خودرویی ؛ مخصوصا نماد خودرو رخ می‌دهد تاثیر زیادی روی بازار سرمایه داشته است.حداقل در چند سال اخیر این طور بوده است.
بورس کالا فردا سه شنبه میزبان خودروهای وارداتی خواهد شد؟
خبرها حاکی از آن است که فردا (سه‌شنبه) برای اولین بار بورس کالا میزبان خودروهای چانگان وارداتی خواهد بود.
شرایط جدید فروش ربع سکه بورسی اعلام شد
خریداران می توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، بصورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.
 پیش بینی بورس فردا 3 بهمن 1401 / شاخص در مسیر نزولی و اصلاحی
مروز ابراهیم رئیسی برای دفاع از بودجه سال 1402 به مجلس رفت تا در مقابل نمایندگان مردم از بودجه نوشته شده برای سال 1402 دفاع کند. نکته جلسه امروز مجلس عبارت «در بودجه 1402 حمایت از بازار سرمایه مورد توجه قرار گرفته است» بیشتر مورد توجه قرار گرفت، چرا که فعالان بازار سرمایه از ابتدای انتشار لایحه بودجه سال آتی نسبت به آن واکنش‌های منفی نشان دادند و این بودجه را به زیان بازار سرمایه می‌دانستند.
زمان فروش ۴۵۰ هزار ربع سکه در بورس+ شرایط خرید و زمان تحویل
450 هزار ربع سکه طلا بهار آزادی از روز سه‌شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ به مدت ۱۰ روز کاری از طریق بورس کالای ایران عرضه می‌شود.
حذف حجم مبنا در ۴۴ نماد بازار سهام فرابورس از دوم بهمن‌ماه
بر اساس اعلام فرابورس ایران پس از بررسی‌های صورت‌گرفته در بازه زمانی اول تا 30 دی‌ماه 1401، حجم مبنا در 22 نماد بازارهای اول و دوم و 22 نماد در بازار پایه از روز یکشنبه دوم بهمن‌ماه اعمال نخواهد شد.
پیش بینی بورس فردا 2 بهمن 1401 / رخ سرخ بازار در اولین روز بهمن
بانک مرکزی در نامه‌ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرده است که مبلغ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است، لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.
چطور از بورس کالا خودرو بخریم؟
طی حدود سه ماه گذشته خودروهای مختلفی از جمله هایما، ۲۰۷، شاهین، کارا، لاماری ایما و... در بستر بورس کالا عرضه و عمدتا زیر قیمت بازار معامله شده‌اند. به همین دلیل نحوه ورود به بورس کالا از اهمیت زیادی برخوردار است.
 بورس در دی ماه ۱۴۰۱ چگونه بود؟
بورس تهران دهمین ماه خود را نیز پشت سر گذاشت و روز چهارشنبه آخرین روز معاملاتی در دی ماه ۱۴۰۱ بود
 خبر مهم درباره عرضه انواع سکه در بورس کالا
عرضه ربع سکه در بورس کالا در روزهای گذشته کلید خورد که قیمت آن در طول سه روز به ترتیب هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، هفت میلیون و ۹۰ هزار تومان و هفت میلیون و ۵۰ هزار تومان بود.
بورس سبزپوش ماند
سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات، مدیریت انرژی امیدتابان پور، بیمه کوثر و پویا زرکان آق‌دره نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بانک دی و پلیمر آریاساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
دو تغییر مهم در فرابورس
حداکثر حجم مبنا با رعایت حداکثر ارزش مبنا و همچنین حداقل ارزش هر سفارش خرید در بازار پایه فرابورس از هشتم بهمن تغییر خواهد کرد.
 4میلیون برای خریداران ربع سکه و ۳۰ میلیون برای برندگان مزایده خودرو
متقاضیانی که دوشنبه پنج‌ عدد ربع‌سکه از بورس خریدند در یک روز به سود چهار میلیونی رسیدند. خرید و فروش خودرو‌های داخلی در بورس بین شش تا ۳۰ درصد سود به همراه داشته است