چهارشنبه, 8 آذر 1402 2023,November

بورس اوراق بهادار

پیش‌بینی بورس فردا یک‌شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲
پس از مدت‌ها باز هم شاهد این موضوع هستیم که گروه سیمانی جز ۷ گروه برتر بازار سرمایه از منظر ارزش معاملاتی قرار گرفته است. ارزش معاملات این گروه در روز جاری بیش از ۱۳۱ میلیارد تومان است که البته با توجه به ارزش کم معاملات در کل بازار این رقم قابل قبول است. گروه خودرویی همچنان در صدر این جدول قرار دارد و بیش از ۲۷۱ میلیارد تومان ارزش معاملاتی را به خود گرفته است.
روز منفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری
در بازدهی‌های ثبت شده از صندوق‌های سرمایه گذاری، صندوق‌های سهامی و مختلط تقریبا روز منفی‌ای را پشت سر گذاشتند.
چراغ بورس سبز شد
شاخص کل هم وزن نیز با رشد بیش از ۴۶۱۱ واحدی روی ۷۰۵ هزار و ۶۳۱ واحد ایستاد. در این بازار بیش از ۳۲۰ هزار معامله به ارزشی بالغ بر ۴۹ هزار و ۷۰۷ میلیارد ریال انجام شد.
پرداخت سود سهام سال ۱۴۰۰ بانک کارآفرین
بانک اول - بانک کارآفرین سود سهام سهامداران حقیقی و حقوقی خود را پرداخت می کند.
سهامداران وبملت بخوانند / سود سهامداران واریز شده است؟
بانک اول - شرکت بانک ملت پیرو اخبار منتشر شده در پایگاه خبری پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی بانک مبنی بر واریز سود سهام سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۰ شفاف سازی نمود. سود سهامداران واریز شده است؟
سود سنواتی سهامداران بانک کارآفرین با سجام پرداخت شد
بانک اول - سود سنواتی سهامدارن بانک کارآفرین که در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کرده اند، به حساب بانکی اعلام شده واریز شد.
خبر مهم برای سهامداران بانک ملت
بانک اول - بانک ملت در اطلاعیه‌ای در مورد افزایش هزینه اکچوئری در صورت‌های مالی منتهی به شهریور ماه ۱۴۰۰توضیحاتی ارائه کرد.
چرا سود بانک ملت کم شد؟
بانک اول - سود خالص هر سهم بانک ملت در شش ماه نخست امسال ۱۴۷ ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ بیش از ۵۶ درصد کمتر شده است.
سکه های شما ضامن بانکی می شود
بانک اول - به‌دنبال پذیرش خزانه بانک آینده، به‌عنوان انبار بورس کالا، موجبات ارائه محصولِ «گواهی سپرده طلا» از سوی بورس کالا به فعالان بازار سرمایه، فراهم شده است.
بازار سرمایه میزبان بانک ها می‌شود/ بانک‌ها مجوز فعالیت بورسی گرفتند
بانک اول - کارشناس بازار سرمایه گفت: بانک‌ها می‌توانند بدون ارتکاب به تخلفی، اقدام به خرید سهام و سرمایه گذاری در بازار بورس کنند.
صدور مجوز افزایش سرمایه یک بانک بورسی
بانک اول - مجوز افزایش سرمایه بانک دی که در بورس حضور دارد، از سوی بانک مرکزی اعلام شد.
بیشترین جذب سپرده توسط بانک ملت با وفادارى به نرخ هاى مصوب بانک مرکزى
بانک اول - در چند سال گذشته یکی از مشکلات نظام بانکی کشور پرداخت سود غیر واقعی و بالاتر از نرخ های تعیین شده توسط بانک مرکزی به سپرده گذاران و عدم رعایت بخشنامه های پول و اعتبار بوده است ، که به یکی از معضلات اقتصاد کشور تبدیل شده است که بسیارى از اقتصاددانان آن را ریشه مشکلات امروز اقتصاد مى دانند.
بانک خاورمیانه ۳۰۴ ریال سود محقق کرد
بانک اول - بانک خاورمیانه با انتشار صورت‌های مالی دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۸ (حسابرسی نشده) اعلام کرد: به ازای هر سهم ۳۰۴ ریال سود محقق کرده است.
کاهش وام‌دهی یک بانک زیان‌ده / زیان انباشته «بانک پارسیان» ۲ برابر سرمایه‌اش شد
بانک اول - بانک پارسیان در مهر ماه امسال میزان تسهیلات بانکی را نسبت به ماه قبل ۲۸ درصد کاهش داده است. گزارش عملکرد شش ماهه نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک طی این دوره با رشد ۴۱ درصد به بیش از ۴٫۷ هزار میلیارد تومان و معادل دو برابر سرمایه‌اش رسیده است
بانک صادرات در نیمه سال ۹۸ برای هر سهم ۳ ریال سود شناسایی کرد
بانک اول - بانک صادرات در نیمه سال ۹۸ برای هر سهم ۳ ریال سود شناسایی کرد این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته به هر سهم ۵۴ ریال زیان تعلق گرفته بود .
تحقق سود ۷۸ ریالی بانک کارآفرین
بانک اول - بانک کارآفرین با انتشار صورت‌های مالی دوره ۳۱ شهریور ماه ۹۸ «حسابرسی نشده» اعلام کرد به ازای هر سهم ۱۷۸ ریال سود محقق کرده است.
بانک قرض‌الحسنه رسالت ۱۹۰ ریال سود ساخت
بانک اول - بانک قرض‌الحسنه رسالت با انتشار صورت‌های مالی دوره ۳۱ شهریور ماه ۹۸ «حسابرسی نشده» اعلام کرد به ازای هر سهم ۱۹۰ ریال سود ساخته است.
اعتباری ملل ۲۲۰ ریال سود ساخت
بانک اول - اعتباری ملل با انتشار صورت‌های مالی دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۸ (حسابرسی نشده) اعلام کرد: به ازای هر سهم ۲۲۰ ریال سود محقق کرده است.
سود خالص بانک صادرات ۵۲.۷ میلیارد تومان شد
بانک اول - عملکرد شش ماهه بانک صادرات ایران نشان می‌دهد که این بانک در دوره مالی شش ماهه نخست امسال ۵۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان سود خالص به دست آورده است.
سود و زیان ۱۷ بانک بورسی در بازار سهام
حداکثر بازدهی مثبت و منفی سهام ۱۷ بانک بورسی و فرابورسی طی ماه گذشته با سود و زیان ۷.۲ و ۳.۵ درصدی همراه بود !
افزایش انگیزه سهامداری با دو تصمیم سازمان بورس
کارشناس بازار سرمایه در پایان بیان کرد: با این اقدام علاوه بر تشویق سهامداران خرد و حقیقی به سرمایه‌گذاری بلندمدت، منابع مالی ناشی از سود توزیع شده ناشران، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری تزریق می‌شود و با توجه به ماهیت این شرکت‌ها، تزریق زود هنگام منابع و سرمایه‌گذاری مجدد آنها موجب رونق بیشتر بازار سرمایه می‌شود.
فراز و نشیب بی‌ثمر شاخص‌ کل بورس تهران
بازار سهام در روند معاملات روز گذشته شاهد افزایش تراز اندک شاخص کل و رشد تراز شاخص کل هم‌وزن بود. دیروز روند معاملات در لحظات ابتدایی با رشد تراز شاخص‌ کل و هم‌وزن همراه بود که در نیمه معاملات اندکی آرام گرفت ولی در نیمه دوم معاملات بار دیگر شاهد ریزش شاخص‌ها و پس از آن ثباتی نسبی تا انتهای معاملات بودیم. با وجود تشدید روند خروجی جریان پول حقیقی از موقعیت‌های سهامی، بازار سهام روز دوشنبه تنها 7 درصد ریزش ارزش معاملات خرد داشت
پیش‌بینی بورس فردا ۷ آذر ۱۴۰۲ / نوساناتی برای شاخص کل بورس که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شد
در خصوص شاخص بورس باید این طور گفت که چند روزی است که اهالی بازار طنزی برای آن ساخته‌اند و گفته می‌شود که بازار نوسان دارد؛ اما با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شود. این در حالی است که شاخص از اواخر تیر سال جاری وارد محدوده ۲ میلیون واحدی شد و برای پنجمین ماه متوالی است که در همین محدوده‌ها قرار دارد. ارزش معاملات به همراه ارزش بازار چند ماه است که بدون تغییر خاصی در محدوده‌های ثابتی قرار گرفته‌اند و بازار به رویه سکون خود ادامه می‌دهد.
شاخص بورس بالا رفت
به نظر می‌رسد بازار بورس در مسیر خطی ماه‌های گذشته حرکت می‌کند؛ به طوری که در نیمی از روزهای هفته مثبت و در نیم دیگر منفی می‌شود. برآورد کلی تحلیل‌گران این است که کانال دو میلیون واحد به تدریج به محدوده‌ حمایتی معتبری تبدیل شده است.
بورس، هفته را کاهشی آغاز کرد
امروز شاخص کل ۲۳۱۴ واحد کاهش یافت و در عدد دو میلیون و ۲۰ هزار و ۱۷ واحد ایستاد. این در حالی است که در ساعات اولیه نماگر بازار سرمایه رو به بالا بود اما در ادامه با مقداری فشار فروش مواجه شد و نهایتا منفی به کار خود پایان داد.
واریز  583 میلیارد تومان سود سنواتی سهام‌داران
بر اساس اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، 23 ناشر بورسی، سود سنواتی 963 هزار و 123 سهامدار و سود جاری را به میزان 583 میلیارد و 183 میلیون تومان برای ذینفعان واریز کردند.
فعلا انتظاری از بازار بورس نداشته باشید /حال بورس خراب است
ا توجه به اینکه در معاملات سهام پول از یک خریدار به فروشنده منتقل می‌شود و این گردش مالی ادامه دارد، بنابراین پول جدیدی وارد بورس نمی‌شود، اما در شرایط پرریسک وارد صندوق‌های درآمد ثابت می‌شود. وقتی سرمایه‌گذاری در بازار بدهی افزایش یابد، انتشار اوراق روی جریان نقدینگی بازار سهام تاثیر چندانی نخواهد داشت و این موضوع به ثبات بیشتر بازار کمک می‌کند، اما وقتی این دو بازار به صورت متعادل رشد نکرده باشند، جریان آنها نوسانی می‌شود.
چراغ بورس قرمز ماند
بازار سرمایه امروز (۲۹ آبان‌ماه) روند نزولی روزهای گذشته خود را ادامه داد و شاخص بورس با کاهش ۸۳۲۵ واحدی روی دو میلیون و ۱۷ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۳۲۶۰ واحدی به ۷۰۰ هزار و ۵۳۴ واحد رسید.
کاهش 9786 واحدی شاخص بورس در اولین روز هفته
همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند، اما میزان کاهش‌ها زیر یک درصد بوده است. شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با معیار وزنی ـ ارزشی 51 صدم درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 3 صدم درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور 58 صدم درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 67 صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 31 صدم درصد افت کرد.
هشدار به بورس‌بازان؛ چگونه حساب بورسی را امن‌تر کنیم؟
وظیفه امنیت حساب بورسی و حفظ اطلاعات حساب کاربری برعهده خود شخص است. همچنین شما نمی‌توانید ثابت کنید که خرید و فروش یا نقل و انتقالی در حساب‌تان انجام شده که توسط شما صورت نگرفته است. پس بهتر است جهت حفظ امنیت حساب بورسی‌تان از رمز عبور یا نام کاربری‌ای استفاده کنید که شبیه به هم نبوده و به راحتی قابل حدس زدن نباشند. در کنار آن بهتر است اگر ثبت نام شما توسط بازاریاب یا شخص دیگری انجام شده، بلافاصله بعد از وارد شدن، کلمه عبور را تغییر دهید.
پایان هفته بورس با چراغ قرمز
بازار سرمایه امروز (۲۴ آبان‌ماه) روند نزولی خود را ادامه داد و با کاهش ۷۱۹۱ واحدی به دو میلیون و ۳۸ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت شش واحدی روی ۷۰۲ هزار و ۱۴۰ واحد ایستاد.
پیش‌بینی بورس فردا 24 آبان 1402 / بازاری که دیگر توان حفظ ارزش معاملاتی خود را ندارد
حجت‌الله عبدالملکی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که اخیراً با سازمان بورس و اوراق بهادار امضا کردیم، کمیته مشترکی برای تبدیل پروژه‌های بزرگ و اوراق بهادار شکل خواهد گرفت که مردم بتوانند با سرمایه‌های اندک در بورس سرمایه‌گذاری کنند.
ورق بورس برگشت
بازار سرمایه امروز (۲۳ آبان‌ماه) روند نزولی نسبت به روز گذشته داشت و شاخص کل بورس با کاهش ۹۷۸۵ واحدی روی دو میلیون و ۴۶ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۳۳۴۲ واحدی به ۷۰۲ هزار و ۲۸۷ واحد رسید.
جزئیات عرضه ۲۶ ملک سازمان خصوصی‌سازی در بورس کالا
متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص املاک سازمان خصوصی می‌توانند به بخش بازار املاک و مستغلات سایت بورس کالا‌ مراجعه و پیوست هر یک از املاک را مشاهده کنند.
 زمان مناسب برای فروش سهام چه موقعی است؟
وقتی که بازار سهام در وضعیت نامساعد قرار می‌گیرد، ممکن است وسوسه‌ی فروش و دور شدن از بازار به سرتان بزند. مشاهده‌ی هفتگی کاهش ارزش سرمایه‌گذاری‌تان ممکن است سخت باشد و خروج از بازار حتی با ضرر کردن هم می‌تواند برای شما خوشایند باشد،