شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

عمومی

امسال چقدر عیدی می‌گیریم؟
میزان پرداختی عیدی کارمندان نباید از ۶۰ روز دستمزد کمتر و از ۹۰ روز دستمزد بیشتر باشد.
حق اولاد ۶۰۰ هزار و حق عائله مندی ۳۰۰ هزار تومان
رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: سال آینده حق اولاد و عائله مندی به ترتیب ۶۰۰ هزار و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.
پیامک ارسال شده به نام سازمان تامین اجتماعی جعلی و دروغ است
در پی ارسال پیامکی جعلی با سوءاستفاده از نام سازمان تأمین‌اجتماعی در ظهر روز پنجشنبه سیزدهم بهمن ماه به تعدادی از مردم، سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد این پیامک ارتباطی با سازمان نداشته و موضوع از اساس جعلی و دروغ‌پردازی است.
کدام کارمندان ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه می‌گیرند؟
هیات وزیران سقف فوق‌العاده ویژه کارمندان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ابلاغ کرد.
لیست کالاهای مشمول تخفیف ۲۵ درصدی در طرح فجر تا فطر اعلام شد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران کالاهایی که مشمول تخفیف ۲۵ درصدی در طرح فجر تا فطر هستند را اعلام کرد.
نحوه خرید ۱۰ قلم کالای اساسی در کالابرگ الکترونیکی
مردم می‌توانند یا کالابرگ‌ الکترونیکی را انتخاب کنند یا یارانه نقدی را و قیمت‌ها براساس نرخ شهریور سال ۱۴۰۰ است. دولت بنا دارد برای کالاهای اساسی از ارز نیمایی استفاده کند و افزایش قیمت در این زمینه معنا ندارد.
نرخ مالیات بر خانه‌ها و خودروهای لوکس در سال آینده مشخص شد
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ درباره مالیات خودروهای لوکس گفت: در لایحه دولت آمده که انواع خودرو سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی در اختیار مالکین اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که قیمت روز خودروی آن ها بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است، نسبت به مازاد این مبلغ مشمول مالیات سالیانه خودرو به نرخ یک درصد می شوند؛ کمیسیون تلفیق این رقم را به ۳ میلیارد تومان ارزش خودرو افزایش داد.
استخدام جدید 3420 نفر در وزارت نفت + جزییات
مدیرکل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت از جذب ۳۴۲۰ نفر در وزارت نفت خبر داد.
سود ۴۳ درصدی خریداران پژو پارس و اوراق گواهی سکه در بورس
خودرو در بورس می‌تواند بین شش تا ۳۵ درصد سودآوری داشته باشد. خرید ارز سهمیه‌ای با احتمال کسب منفعت ۵.۵ میلیونی در یک روز روبرو است و بازدهی ۴۳ درصدی در قرعه‌کشی محصولات ایرانخودرو محتمل به‌نظر می‌رسد
۲ ملاک تعیین دستمزد کارگران چیست؟
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی درباره دستمزد سال آینده کارگران گفت:منتظرتصمیم کمیته دستمزد برای شورای عالی کار هستیم,کارگران به دنبال اجرای قانون هستند.
معافیت مالیاتی برای خوش‌حساب‌ها
مودیان خوش حساب از معافیت‌ها بهره‌مند می‌شوند و افرادی که کتمان درآمد دارند، جریمه شده و مشمول معافیت‌ها نخواهند شد
 پاسخ برخی ابهامات طرح کالابرگ الکترونیک
خانواده‌هایی که در دهک یک تا 9 معیشتی قرار گرفته‌اند و تاکنون یارانه دریافت می‌کردند، مشمول طرح کالابرگ الکترونیک به‌حساب می‌آیند.
کارمزدهای خدمات بانکی افزایش می یابد؟
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به اینکه افزایش کارمزد خدمات بانکی مانند سنوات اخیر در شورای مربوطه بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد، گفت: از سال آینده ارائه تسهیلات خرد به مردم مجازی خواهد شد.
حقوق کارمندان سال آینده ۳۰ درصد اضافه می‌شود؟
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از افزایش ۳۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال آینده خبر داد.
آغاز اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در ۳ استان دیگر
مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی از آغاز اجرای این طرح از امروز در ۳ استان دیگر خبر داد.
آیا نوادگان دختری از مستمری اجداد برخوردار می‌شوند؟
برقراری مستمری بازماندگان متوفی نیز یکی از تعهدات بلندمدت این سازمان اجتماعی - اقتصادی است که براساس ماده «۳» قانون با فوت بیمه‌شده به خانواده و بازماندگان واجد شرایط پرداخت می‌شود. اما شرایط برخورداری از این مستمری چیست؟
سامانه ثبت نام افراد بیکار و جویای کار راه‌اندازی شد + آدرس سایت
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور؛ صافی گفت: در گام بعدی، افرادی که اطلاعات آنها در سامانه ثبت شده است به دو گروه تقسیم می‌شوند کسانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و کسانی که مدارک فنی و حرفه‌ای دارند. این دو گروه برای ۴ مدل اشتغال دولتی (جذب ۳ درصدی)، خصوصی، کارفرمایی و خویش فرمایی معرفی خواهند شد.
میزان افزایش حقوق معلمان در سال 1402 اعلام شد
معاون برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش گفت: حقوق همه معلمان شاغل طی سال آینده ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.
نرخ جدید سود بین بانکی اعلام شد + جدول
ممکن است بانک‌ها در دوره‌های مالی کوتاه‌مدت روزانه یا هفتگی با کسری یا مازاد نقدینگی روبرو شوند. اگر بانکی دچار کسری نقدینگی شود، باید از طریق وام گرفتن آن را جبران کند
برداشت زودتر از موعد سپرده بانکی چقدر ضرر دارد؟
نرخ شکست یکی از مهمترین اصطلاحات است که خیلی از مشتریان بانکی و مردم چیزی درباره‌اش نمی‌دانند.
جزئیات برخورداری از غرامت دستمزد دوران بیماری
غرامت دستمزد یک بیمه‌شده که بر اثر حادثه یا بیماری حرفه‌ای قادر به کار نبوده یا بر اثر بیماری عادی در بیمارستان بستری شود از نخستین روز، محاسبه و پرداخت می‌شود.
 چطور از کپی شدن کارت بانکی‌مان جلوگیری کنیم؟ + آموزش تصویری
روش کلاهبرداری اسکیمر یعنی کپی کردن کارت شما، توجه کنید که در این روش صرفا اطلاعات کارت شما نیست که کپی می‌شود بلکه خود کارتتان به صورت فیزیکی می‌شود .
افتتاح حساب وکالتی چگونه است؟
حساب وکالتی راهکاری است برای این که وجه مورد نیاز برای خریدها، مستقیماً از حساب بانکی شما برداشت شود.
باغ ویلا و باغ‌شهر مجوز ندارد
جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در محدوده شهرها فقط با جهاد کشاورزی نیست و سایر دستگاه‌ها نیز تکلیف دارند بر اساس قانون از این عمل جلوگیری به عمل آورند.
این افراد دو بار ارث می‌برند
پس از فوت شخص تمام اموال، حقوق و دیون او به کسانی می‌‌رسد که از وی ارث می‌برند. موضوع ارث‌بری یک امر کاملا غیر ارادی است و شخص لازم نیست تا به اراده خود کاری انجام دهد تا پس از او اموالش به وراث او منتقل گردد.
پاسخ به ۳۰ سؤال در مورد طرح کالابرگ الکترونیکی
بر اساس طرح کالابرگ الکترونیکی، خانوارها می‌توانند به اعتبار یارانه یک ماه زودتر کالاهای اساسی را خریداری کنند. این امر ضمن حمایت از سبد غذایی خانوار است.
کالابرگ الکترونیک شامل چه کالاهایی می‌شود؟
۱۰ قلم کالای اساسی با هدف اعلام اولویت‌های اقلام غذایی در طرح کالابرگ الکترونیکی ثبت شده است که خانوارها می‌توانند بر اساس نیاز، مقدار کمتر یا بیشتری از کالاهای اساسی را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار خریداری کنند.
اینترنت بدون فیلتر برای این افراد فعال می شود
معاون حقوقی وزارت علوم در نامه ای از روسای دانشگاه ها و پژوهشگاه ها خواست لیست اعضای هیئت علمی خود را برای دسترسی به اینترنت باز به این معاونت ارسال کنند.
این خانواده ها کارت  خرید ۳ میلیون تومانی می گیرند
توزیع کارت خرید ۳ میلیونی بین زنان سرپرست خانواده به زودی آغاز خواهد شد.
شرایط پذیرش صورتحساب‏‌های صادره مودیان ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی اعلام شد
ادارات امور مالیاتی مکلف اند اظهار نامه‌های مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم سال ۱۴۰۱ شرکت‏‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس را که نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی از طریق سامانه مودیان اقدام نکرده اند حداکثر تا پایان بهمن ماه سال رسیدگی کنند، به نحوی که برگ‏‌های مطالبه مالیات و جرایم متعلق موضوع ماده ۲۲ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان در این مهلت صادر شود. ضمناً فهرست اشخاص یادشده از طریق مرکز تنظیم مقررات به ادارات کل امور مالیاتی اعلام خواهد شد.
کدام ویلاها از مالیات معاف شدند؟
تمام اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف هستند که با رعایت قوانین مالیاتی، مالیات سالانه مربوط به هریک از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه هر سال پرداخت کنند.
 حقوق سال آینده کارگران همانند کارمندان ۲۰ درصد زیاد می شود؟
دومین جلسه شورای عالی کار در زمینه تعیین دستمزد ۱۴۰۲ کارگران دیروز عصر برگزار شد.
جزئیات برنامه مالیات از تراکنش‌های بانکی اعلام شد
کلیه وجوهی که به حساب واریز می‌شود، به عنوان فروش صاحب حساب تلقی می‌شود. در این راستا مطابق احکام یاد شده کلیه واریزی‌ها به حساب فروش (صرف‌نظر از نحوه واریز به حساب) به منزله فروش صاحب حساب در نظر گرفته می‌شود.
 مشاهده میزان اعتبار و اقلام کالایی مصوب طرح کالابرگ الکترونیکی + کد دستوری
در این طرح اعتبار روی کدملی افراد درنظر گرفته شده است. به عبارتی افراد می‌توانند با همه کارت‌های بانکی که متعلق به سرپرست خانوار است از اعتبارشان در فروشگاه‌های مجاز استفاده کنند.
آیا قولنامه دستی اعتبار دارد؟
اعتبار قولنامه دستی یکی موارد حقوقی مهم است که افراد دررابطه‌با آن سؤال می‌کنند. در این‌ رابطه باید گفت قولنامه دستی، قراردادی است که اگر تمام شرایط قانونی در آن لحاظ شود، طبق ماده ۱۰ قانون مدنی، می‌تواند بین افراد منعقد شود و دارای اعتبار است؛ اما دارای شرایطی دارد.
سورپرایز جلسه امروز شورای عالی کار | تکلیف افزایش حقوق‌ کارگران چه شد؟
نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره مزد منطقه‌ای گفت: این مرکز گزارش خود را ارائه کرد اما در حال حاضر شرایط برای مزد منطقه ای فراهم نیست. دولت باید به فکر بسته های حمایتی برای کارگران باشد.
جدول کارمزد جدید خدمات بانکی
طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی در سال ۱۴۰۱، کارمزد خدمات بانکی شامل این اپ‌های واسطه‌ای یا بانکی هم می‌شود و از اواخر شهریور ماه سال ۱۴۰۱ این کارمزدها در اپلیکیشن‌های موبایلی نیز بروز شد. به این ترتیب کارمزدها در حوزه خدمات الکترونیک و پرداخت‌سازها با افزایش ۲۰ درصدی مواجه شده است.
جزئیات خرید از طریق حساب وکالتی مشتریان سایپا
متقاضیان خرید خودرو از سایپا که حائز شرایط بوده اند و پیامک انتقال وجه از سوی بانک برای آن‌ها ارسال شده است روز یکشنبه ۲ بهمن جهت تکمیل ثبت نام به سایت فروش سایپا مراجعه کنند.
چگونه کالابرگ الکترونیک بگیریم؟
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حذف یارانه نقدی و تبدیل آن به کالابرگ منوط به استقبال مردم است و اگر استقبال خوب باشد، طرح استفاده از کارت یارانه جایگزین یارانه نقدی می‌شود.
ساعت پایان کار صنوف پایتخت تا پایان سال اعلام شد
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ اعلام کرد که ساعات کاری مجاز صنوف در پایتخت تا پایان امسال، ساعت ۲۴ بوده و فعالیت پس از این ساعت غیرمجاز است.
 با کالابرگ چه کالا‌هایی می‌توان خرید؟
در طرح کالابرگ الکترونیک خرید موادغذایی که حدود ۱۰ قلم کالا و مشمول ارز ۴۲۰۰ بودند را در سبد کالا قیمت گذاری کردیم که پایه قیمت گذاری آن شهریور ۱۴۰۰ بود.
جزییات طرح کالابرگ الکترونیکی  اعلام شد/کالا برگ جایگزین یارانه می شود؟
اگر استقبال مردم از این طرح گسترده باشد حتماً این طرح جایگزین یارانه نقدی می‌شود.
طرح کالا برگ الکترونیک آغاز شد / چگونگی خرید کالا در قالب این طرح
در طرح کالابرگ الکترونیکی امکان خرید اعتباری ۱۰ قلم کالای اساسی تا سقف مبلغ یارانه خانوار یک ماه زودتر از تاریخ واریز نقدی، فراهم شده است.
اینترنت در کدام مناطق قطع می‌شود؟
براساس آخرین تصمیمات اخذ شده قرار است اینترنت در روزهای برگزاری کنکور به صورت نقطه‌ای قطع شود و کسانی که در این محدوده هستند، از پیش پیامی را جهت آمادگی دریافت خواهند کرد.
مهلت تسلیم اظهارنامه‌ی مالیات بر ارزش افزوده فصل پاییز تمدید شد
سازمان امور مالیاتی کشور مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم را تمدید کرد سازمان امور مالیاتی کشور امروز سه شنبه اعلام کرد مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم را تمدید کرده است.