دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

دریافت وام روی سند خودرو با سفته و بدون ضامن ! + میزان سود و مدت زمان بازپرداخت

09 اسفند 1402
دریافت وام روی سند خودرو با سفته و بدون ضامن ! + میزان سود و مدت زمان بازپرداخت

وام روی سند خودرو با سفته در زمان‌های اضطراری یا در مواقعی که به سرعت نیاز به وام دارید، گزینه‌ای مناسب است. وام بر روی سند خودرو به همراه سفته ضمانتی، یکی از تسهیلات مالی است که امکان دریافت آن بدون نیاز به داشتن چک یا تضمینات دیگر میسر است.

جزئیات وام روی سند خودرو با سفته

بین متقاضیان وام، دریافت وام روی سند خودرو با سفته به عنوان یکی از پرتقاضاترین و رایج‌ترین وام‌ها می‌باشد. این روش امکان دریافت وام بین ۶۰ تا ۷۰٪ ارزش فعلی خودرو را به شما می‌دهد. توجه داشته باشید فقط با ارائه سند خودرو و تهیه چک یا سفته به عنوان ضمانت، می‌توانید این وام را دریافت کنید.
با دریافت این وام، شما مجاز به استفاده از خودروی شخصی خود هستید. زیرا فقط سند خودرو به عنوان ضمانت نزد بانک قرار داده می‌شود و پس از پرداخت وام، سند به شما باز پس داده خواهد شد. این وام، بسته به موارد مختلفی از جمله نوع خودرو، مبلغ درخواستی، مدت زمان بازپرداخت و سایر عوامل، شرایط متفاوتی دارد.
با وجود سرعت در اخذ وام، این روش نیازمند دقت و توجه به جزئیات است. مطمئن شوید که شرایط و نرخ بهره را به دقت مطالعه کرده‌ و قبل از امضای هرگونه قرارداد، همه جوانب را به دقت مورد بررسی قرار داده‌اید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت اقساط را دارید و در موقعیتی قرار نمی‌گیرید که بتواند به وضعیت مالی شما آسیبی بزند.

شرایط دریافت وام روی سند خودرو با سفته

شرایط دریافت تسهیلات بانکی بر روی سند خودرو با سفته به شرح زیر است:

 1. حداکثر عمر خودرو
  عمر خودروی کارکرده نباید بیشتر از 7 سال باشد.
 2. حداکثر کارکرد قابل‌قبول
  کارکرد ماشین باید کمتر از 100,000 کیلومتر باشد.
 3. درصد وام از ارزش کارشناسی
  بانک قادر است تا حداکثر 70 درصد از ارزش کارشناسی خودرو را به عنوان وام اعطا کند.
 4. مدت بازپرداخت
  مدت بازپرداخت وام حداکثر 36 ماه است و بازپرداخت به صورت هر دو ماه یک‌بار انجام می‌شود.
 5. هزینه‌های کارشناسی و شماره‌گذاری
  هزینه‌های کارشناسی و شماره‌گذاری بر عهده مشتری است.
 6. نحوه تنظیم سند خودرو
  سند ماشین با قرارداد فروش اقساطی یا اجاره ‌به‌ شرط‌ تملیک تنظیم می‌شود.
 7. بیمه‌نامه بدنه
  بیمه‌نامه بدنه به نفع شرکت لیزینگ صادر می‌شود.
 8. اعتبارسنجی متقاضی
  بانک اقدام به اعتبارسنجی متقاضی وام می‌کند تا اطمینان حاصل کند که متقاضی قادر به پرداخت اقساط وام هست یا خیر.

مزایای وام روی سند خودرو با سفته

وام روی سند خودرو با سفته، یکی از بهترین تهسیلات بانکی و پرطرفدارترین وام های موجود در سامانه بانکی کشور میباشد، از این جهت که شما میتوانید سند خودرو را به عنوان ضمانت به بانک ارائه دهید و دیگر نیازی به ضامن رسمی و اداری ندارید! در ادامه مزایای این وام را برای شما کاربران عزیز آورده ایم.

 • سرعت در اخذ وام
 • عدم نیاز به داشتن چک، سپرده و ضامن رسمی
 • افزایش امکان دریافت وام برای افراد با امتیاز اعتباری ضعیف
 • امکان استفاده از خودرو در طول دوره بازپرداخت
 • عدم انتقال مالکیت سند خودرو.

چه بانک‌هایی وام روی سند خودرو با سفته ارائه می‌دهند؟

اکنون، تمامی بانک‌های خصوصی و دولتی مجاز به ارائه وام روی سند خودرو با سفته می‌باشند. متقاضیان این وام می‌توانند با ارائه سند مالکیت خودرو به هر بانکی که در آن حساب دارند، مراجعه کرده و وام خود را دریافت کنند بدون احتیاج به ضامن رسمی.
در انتخاب بانک برای دریافت این وام، نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. برخی از بانک‌های دولتی مانند بانک ملی، بانک کشاورزی، بانک ملت و بانک صادرات، شرایط ارائه وام را بر روی سند خودرو راحت‌تر می‌کنند. این بانک‌ها عموماً مبلغ وام را به سرعت و به شکل فوری به حساب متقاضیان واریز می‌کنند، که این موضوع برای خریداران خودرو اهمیت بسیاری دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وام روی سند خودرو با سفته

از مدارک مورد نظر جهت دریافت وام با سند خودرو با سفته، میتوان به موارد زیر اشاره کرد، لذا پیش از هرگونه اقدام بانکی، با آماده سازی مدارک ذیل جهت دریافت این نوع تسهیلات اقدام کنید.

 1. مالک خودرو یا شخصی که وکالت‌نامه خودرو را دارد باید حضور داشته باشد
 2. ارائه کارت شناسایی معتبر
 3. ارائه سند کمپانی یا مدارک مربوط به خودرو
 4. ارائه سند‌های قطعی غیر منقول مربوط به خودرو
 5. ارائه برگه‌های مربوط به خودرو و کارت خودرو
 6. ارائه بیمه نامه شخص ثالث و بدنه خودرو
 7. ارائه عکس‌های مربوط به خودرو
 8. ارائه گواهی اشتغال یا مدارک مربوط به درآمد
 9. ارائه اجاره‌نامه یا سند مالکیت منزل و محل کار
 10. ارائه سفته به عنوان ضمانت

زمان بازپرداخت و میزان سود وام روی سند خودرو با سفته

بانک‌ها معمولاً شرایطی را برای بازپرداخت وام روی سند خودرو به همراه سفته تعیین می‌کنند که ظرف مدت چهار سال یا 36 ماهه باید تسویه شود. این مدت زمانی است که متقاضی موظف است مبلغ وام را به صورت کامل پرداخت کند.
این فرآیند به این صورت است که با اخذ وام، سند خودرو به عنوان وثیقه در اختیار بانک قرار داده می‌شود. در صورتی که متقاضی نتواند مبلغ وام را به صورت کامل بازپرداخت کند، سند خودرو به نام بانک ثبت خواهد شد. بنابراین، وام‌گیرنده باید توجه داشته باشد که مسئولیت تسویه وام به عهده وی می‌باشد تا وام به‌طور کامل بازپرداخت شود.

اخبار مرتبط
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه خدمات رفاهی و معیشتی این صندوق همچنان ادامه خواهد داشت، یادآور شد: این تفاهم نامه هفته گذشته با بانک صادرات ایران منعقد شده تا در سال ۱۴۰۳ بتوانیم در راستای حمایت از معیشت بازنشستگان عزیز تسهیلات بهتری را ارائه کنیم.
دریافت این وام از بانک رسالت با سفته نیز امکان‌پذیر بوده و به همین دلیل این وام به عنوان یکی از پرمتقاضی‌ترین تسهیلات بانکی شناخته می‌شود.
در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، فرآیند ثبت‌نام برای وام اجاره مسکن در سال گذشته از تاریخ ۲۶ خرداد آغاز و تا ۳۰ آذر ادامه یافت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها