چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

جهش بورس در نخستین روز هفته

12 اسفند 1402
جهش بورس در نخستین روز هفته

امروز شاخص کل بورس بیش از ۳۱ هزار واحد افزایش یافت و به رقم دو میلیون و ۸۶ هزار واحد رسید.

به گزارش بانک اول پس از ریزش هفته‌های اخیر بازار سرمایه، این بازار طی دو روز کاری اخیر لباس سبز پوشیده است.

چهارشنبه گذشته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۸۷۲۲ واحد رشد کرد و امروز نیز با افزایش ۳۱ هزار و ۷۶۴ واحد در عدد دو میلیون و ۸۶ هزار و ۵۹۱ واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۱۰ هزار و ۵۲۵ واحد مواجه شد.

تعداد معاملات بورس در روز شنبه بیش از ۴۰۴ هزار فقره بود که ارزش آن به ۷۸۷۴ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار بورس ـ شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

فولاد، شپنا، شبندر و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به شستا، فولاد، وبملت و خودرو اشاره کرد.

فرابورس ایران در روز شنبه ۳۲۸ واحد افزایش پیدا کرد و شاخص کل آن به ۲۴ هزار و ۷۷۸ واحد رسید.

امروز در فرابورس بیش از ۳۱۸ هزار معامله به ارزش ۵۳ هزار و ۴۵۴ میلیارد تومان انجام شد.

آریا، خاور، هرمز و وسپهر بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس داشتند که همگی سبز شدند. هم‌چنین آردینه، بیوتیک، فنر و خاور به ترتیب از نمادهای پرتراکنش بودند که بجز بیوتیک سایر نمادها مثبت به کار خود پایان دادند./ایسنا

اخبار مرتبط
ماد‌های فملی، شبندر، فایرا، جم، سدشت، کویر و خزامیا از نماد‌های تاثیر گذار مثبت بر شاخص کل بورس بودند. اما نماد‌های پارسان، فولاد، کگل، شپدیس و بوعلی با تاثیر منفی از افزایش بیشتر شاخص کل ممانعت کرد.
خبر جالب امروز را مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن مطرح کرد که قرار است بخش املاک پلتفرم‌های دیوار و شیپور مسدود شوند. گفته می‌شود با توجه به مصوبه شورای عالی مسکن برای انتشار آگهی در سکوهای اینترنتی باید احراز هویت مالک و کد پستی انجام شود و اگر این سکوها تا هفته آینده این بخش وب‌سرویس را انجام ندهند، بخش املاک آنها با مجوز شورای امنیت و دستگاه‌های امنیتی مسدود خواهد شد.
گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «ارفع» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «کاما» و «فولاد» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «خاور»، «فزر» و «کرمان» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.
تا اسفند سال ۱۴۰۰، ۴۰۰ هزار نفر از مردم و طرفداران اقدام برای افزایش سرمایه کردند و از محل افزایش سرمایه و با بورسی شدن سلب حق تقدم انجام شد و در سال ۱۴۰۱ سه مرتبه تلاش شد از طریق عرضه به بخش‌های خصوصی و تعاونی فرآیند مالکیت انجام شود که مشکلی برای مراجع آسیایی صورت نگیرد و مالکیت باشگاه‌ها برای این مراجع مشخص شود، اما با توجه به پابان مهلت‌ای افی سی در انتهای سال گذشته از طریق مشارکت کنسرسیومی از بانک‌های غیر دولتی و کنسرسیومی از ذیل پتروشیمی امروز صبح در فرابورس محقق شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها