دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

سومین رکوردشکنی بهای جهانی طلا در یک ماه اخیر

09 فروردین 1403
 سومین رکوردشکنی بهای جهانی طلا در یک ماه اخیر

بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی دقایقی پیش با ثبت ۲ هزار و ۲۱۲ دلار و ۸۰ سنت، ضمن رسیدن به رکورد تاریخی جدید، سومین رکوردشکنی خود در یک ماه اخیر را به ثبت رساند.

به گزارش بانک اول  بهای هر اونس طلا در بازارها جهانی امروز پنجشنبه ۹ فروردین بار دیگر وارد کانال ۲۲۰۰ دلاری شد و به رکورد تاریخی جدیدی رسید. حوالی ساعت ۱۵ امروز به وقت تهران، بهای هر اونس طلا به ۲ هزار و ۲۱۲ دلار و ۸۰ سنت رسید که بالاترین رکورد تاریخی فلز زرد به شمار می رود.

رکوردشکنی قبلی طلا، درست یک هفته پیش رخ داد جایی که این فلز گران بها برای اولین بار کانال ۲۲۰۰ دلاری را فتح کرد و به ۲ هزار و ۲۰۷ دلار به ازای هر اونس رسید. روند صعودی بهای طلا در بازارهای جهانی از حدود ۶ ماه پیش آغاز شد؛ جایی که این فلز پس از کاهش قیمت و رسیدن به حدود ۱۸۲۰ دلار به ازای هر اونس، روند صعودی را آغاز کرد و طی دو ماه به بیش از ۲ هزار و ۲۰ دلار رسید. پس از آن به مدت حدود ۳ ماه بهای طلا در بازارهای جهانی در حوالی همین رقم در نوسان بود. درست یک ماه پیش رشد جهشی بهای طلای جهانی آغاز شد تا جایی که بهای هر اونس طلا از حدود ۲ هزار و ۴۰ دلار در روز پجنشبه ۱۰ اسفند به رکورد تاریخی امروز خود رسید. افزایش حدود ۱۷۰ دلاری بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی، رشد حدود ۸.۵ درصدی را طی تنها یک ماه نشان می‌دهد.

انتشار داده های ضعیف از اقتصاد آمریکا و تضعیف شاخص جهانی دلار در اثر این اطلاعات، یکی از مهمترین عوامل جهش بهای طلا در بازارهای جهانی بوده است.

رکوردشکنی ها پی در پی بهای جهانی طلا، بازار داخلی فلز زرد را هم تحت تاثیر قرار داده به گونه ای که قیمت هر سکه طرح جدید از حدود ۳۴ میلیون تومان در روز ۱۰ اسفند سال گذشته، به حدود ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در روز جاری رسانده است. همچنین بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در روز ۱۰ اسفند به ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در روز جاری رسیده است./ایرنا

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها