شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

طلا سکه ارز

آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا از فردا
محمدرضا فرزین - رئیس کل بانک مرکزی - در گفت‌وگوی تلویزیونی اخیر خود در این زمینه گفته بود که بازار مبادله ارز و طلا تا دو هفته دیگر راه‌اندازی خواهد شد و در سامانه‌ای که تحت عنوان ناخدا طراحی شده، اگر کسی بیماری در خارج از کشور دارد یا شرکت هواپیمایی و آژانس گردشگری به ارز نیاز دارد، در بازار مبادله ارز و طلا و البته تحت نظارت در قالب سامانه ناخدا نیازش تامین خواهد شد.
صعودقیمت دلار جهانی
رزش دلار آمریکا در برابر اکثر همتایان جهانی خود افزایش یافت، پس از آن که آخرین داده‌های شغلی ظاهرا باعث شد تا معامله‌گران بر این باور باشند که فدرال رزرو باید سیاست‌های پولی بیشتری را برای خنک کردن بازار کار و کاهش تورم اعمال کند.
مرکز مبادله ارز و طلا به جای بازار متشکل
بر این اساس شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اصلاح مقررات مورد اشاره به منظور ساماندهی و توسعه بازار در حوزه ارز و طلا، مرکز مبادله ارز و طلای ایران را تاسیس کرد تا معاملات ارز (اعم از اسکناس و حواله) و طلا به تشخیص رئیس کل بانک مرکزی در بسترهای الکترونیکی مورد معامله و تسویه قرار گیرد.
فعالیت شعب بانکی منتخب فروش ارز در روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن
شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت و صادرات ایران با هدف ارائه خدمت به متقاضیان دریافت ارز بابت مصارف ارزی در روزهای تعطیل ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه فعالیت می کنند.
کدام ارز جانشین دلار خواهد بود؟
کردیت سوئیس خاطرنشان کرد: در عین حال، «شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بانک‌های مرکزی بزرگ احتمالا برای محدود کردن ریسک تحریم‌ها در حال تنوع بخشیدن به دلار آمریکا هستند».
پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده/ طلا بخریم یا نه؟
این کارشناس طلا و سکه در پاسخ که آیا الان زمان مناسبی برای خرید طلاست یا نه، گفت: اتفاقات غیرقابل پیش بینی یا تحولات غیرقابل پیش بینی در دست کسی نیست که بتوانیم تاثیر آن‌ها را بر بازار ببینیم، اما جدا از این مسائل، روند بازار طلا و سکه در کوتاه مدت قابل رصد است.
چگونه حباب سکه را محاسبه کنیم؟
یک فرمول ساده برای محاسبه‌ی حباب سکه وجود دارد
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
امروز قیمت دلار کاهشی بود و به ۴۳,۱۶۲ (چهل و سه هزار و یکصد و شصت و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۸ درصدی داشته است. قیمت طلا و سکه اما بالا رفت.
سکه وکیوم‌دار و بدون وکیوم چه تفاوتی از لحاظ قیمت با هم دارند ؟
از آنجا که سکه‌های عرضه شده در بورس کالا بدون وکیوم تحویل داده می‌شوند، این سوال برای خریداران مطرح شده است که سکه وکیوم‌دار و بدون وکیوم چه تفاوتی از لحاظ قیمت با هم دارند؟
یک تغییر در معاملات ربع سکه بورسی
متقاضیان توجه داشته باشند که در این دور قیمت توسط بانک مرکزی تعیین نمی‌شود و اگر یک متقاضی قیمت ربع سکه را بالاتر از قیمتی که تعیین شده ثبت کند کالا را با آن قیمت خواهد خرید.
چگونه از بانک‌ها ارز بخریم؟
در پی بخشنامه اخیر بانک مرکزی درباره فروش ارز توسط شعب منتخب پنج بانک ملی، ملت، تجارت، سپه و صادرات، مردم می‌توانند از این بانک‌ها البته با شرایط مشخص ارز بخرند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۲/ صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۳۰۱,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و سیصد و یک هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۲۴ درصدی داشته است. قیمت دلار و طلا هم صعود کرد.
بی‌دلیل از خرید و فروش ارز خودداری نکنید
با توجه به اینکه طرح رتبه‌بندی شرکت‌های صرافی در دستور کار این بانک قرار دارد، حجم معاملات و حضور موثر در بازار ارز از مولفه‌های مهم این طرح محسوب شده و منجر به افزایش رتبه کمی و کیفی صرافی می‌گردد؛ که در ادامه صرافی‌های برتر مشمول مشوق‌های ویژه خواهند شد.
قیمت طلا،  دلار، سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۷۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۳میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
ماجرای ربع سکه های ۱۶میلیون تومانی  چیست؟
در روزهای اخیر، فروش ربع سکه با قیمت‌های عجیب و غریب در بورس کالا بسیار پرحاشیه بوده است. ماجرا از هفته گذشته و همزمان با آغاز دور دوم عرضه ربع سکه توسط بانک مرکزی در بورس کالا آغاز شد
نکاتی برای خرید ربع سکه در بورس/ مراقب قیمت باشید!
عاملات گواهی سپرده کالایی این نماد به صورت ثبت سفارش انجام می‌شود. بدین منظور دوره ثبت سفارش خرید از ساعت ۹ صبح شروع می شود و تا ساعت ۱۳ ادامه دارد. مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند
تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده سکه طلا بانک آینده
فرآیند نحوه انتقال دارایی به کلیه شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز معاملات گواهی سپرده مالایی ابلاغ شده است در صورت عدم تمایل به انتقال دارایی به نماد جدید، مشتریان باید جهت فرآیند تحویل به خزانه مراجعه و دارایی خود را تحویل بگیرند.
چرا برخی صرافی‌ها ۵هزار یورو را به مردم نمی‌فروشند؟
صرافها می‌گویند ممنوع شدن معاملات ارز صادراتی در صرافی‌ها از دیگر مشکلاتشان برای فروش ارز به مردم است چرا که ایراد وارد به خرید و فروش ارز صادراتی در صرافی‌ها قیمت کم آن بود ولی حالا که قیمت‌ها به بازار آزاد نزدیک شده است صرافی‌ها هم می‌توانند امکان معاملات ارز صادراتی را داشته باشند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۰/ صعود  قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۳۹۷,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و سیصد و نود و هفت هزار) تومان رسید که رشد ۰.۴۲ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم صعودی بود.
ادامه فروش ربع سکه در بورس کالا / متقاضیان در پیشنهاد قیمت دقت کنند
سفارش گیری خرید ربع سکه بانک مرکزی نماد (سکه 0312 ن 06)، امروز (یکشنبه) از ساعت 09:00 شروع و ساعت 13:00 تمام می شود.
سامانه بازار متشکل ارزی از دسترس خارج شد + تصویر
مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران مراجعات بسیاری در طول روز دارد به ویژه از زمانی که مردم بر اساس بخشنامه پیشین بانک مرکزی، باید برای خرید ارز در سامانه بر خط بازار متشکل ارز ثبت نام کنند.
ربع سکه‌های بورسی به شکل فیزیکی تحویل داده می‌شود
به گفته قمری وفا، تمام سکه‌ها به صورت فیزیکی تحویل داده می‌شود، مکانیزم هم برای دریافت سکه‌ها در بانک رفاه تعریف شده است و سکه‌ها تحویل داده می‌شود.
امکان تغییر ارز درخواستی برای تجار
در بخش درخواست خرید ارز چنانچه نوع ارز تخصیص یافته، درهم امارات باشد امکان ثبت درخواست خرید ارز با هر نوع ارزی مقدور است و چنانچه نوع ارز تخصیص درهم امارات نباشد، امکان ثبت درخواست به هر ارزی به غیر از درهم امارات وجود دارد.
لیست شعب منتخب بانک ملی برای خرید ارز سهمیه‌ای
روابط عمومی بانک ملی ایران اعلام کرد: در راستای تسهیل تأمین تقاضای ارز، به‌صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶)»، شعب منتخب بانک‌ملی ایران با شرایط اعلامی از سوی بانک مرکزی نسبت به فروش ارز به صورت اسکناس اقدام می‌کنند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۸/ کاهش قیمت طلا
امروز قیمت طلا در حالی ریزش داشت که قیمت سکه امامی بالا رفت و به ۲۴,۸۰۱,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و هشتصد و یک هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۱.۸۶ درصدی داشته است.
آغاز فروش ۵۰۰۰ یورو در شعب منتخب بانکی + لیست بانک ها و شرایط خرید
طبق اعلام بانک مرکزی از امروز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸، علاوه بر صرافی‌های مجاز، شعب منتخب بانک‌ها نسبت به فروش ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در سقف معادل ۵۰۰۰ یورو اقدام خواهند کرد.
عرضه ارز تا سقف ۵ هزار یورو از شنبه در پنج بانک دولتی
از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸، علاوه بر صرافی‌های مجاز، شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت، سپه و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در سقف معادل ۵۰۰۰ یورو اقدام خواهند کرد.
نرخ دلار در صرافی‌های بانکی ثابت و یورو افزایش یافت
نرخ خرید هر اسکناس یورو ۳۳ هزار و ۱۵۴ تومان و نرخ فروش آن ۳۳ هزار و ۴۵۵ تومان اعلام شد. همچنین در سامانه معاملات امروز، حواله دلار به قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته و حواله یورو ۳۱ هزار و ۶۵ تومان معامله شد.
طلای آب شده بخریم یا خیر؟
از گذشته تا کنون خرید طلا برای ایرانی‌ها راهی ایمن برای سرمایه‌گذاری بوده است
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۶/ صعود قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی سیر صعودی داشت و به ۲۳,۵۹۸,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و پانصد و نود و هشت هزار) تومان رسید که افزایش ۲.۰۹ درصدی داشته است. قیمت طلا هم بالا رفت.
رازهایی برای افزایش شانس خرید ربع سکه  از بورس
خرید ربع سکه از بورس در قالب ارواق گواهی سپرده کالایی انجام می‌شود. برای خرید سکه در قدم اول به کد بورسی نیاز است
چگونه از سامانه ناخدا ارز دولتی بخریم؟
اگر جزو آن دسته افرادی هستید که مشمول گرفتن ارز در سامانه تعیین شده‌اید، امکان گرفتن ارز تا 5 هزار دلار را دارید.
شرایط خرید ۵۰۰۰ یورو با کارت ملی چگونه است؟
قیمت فروش ۵۰۰۰ یورو مورد نظر بر مبنای نرخ سامانه بازار متشکل ارزی است. روش کشف قیمت یورو نیز در قالب ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های متفاوت و بر اساس معاملات صورت گرفته در بازار متشکل خواهد بود.
کاهش قیمت دلار در صرافی‌ها
طبق اعلام بانک مرکزی، از روز 1401/11/04 کلیه صرافی‌ها مجازند نسبت به فروش ارز به‌صورت اسکناس با نرخ منتشرشده تحت عنوان "آخرین نرخ صرافی‌ها" در سایت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران به‌آدرس www.ice.ir اقدام نمایند.
ساعت کاری بازار متشکل معاملات ارز ایران تمدید شد
ساعت کاری بازار متشکل معاملات ارز ایران تا ساعت ۱۷ امروز تمدید شد.
نسخه رئیسی برای دلار
رئیس جمهور درجلسه هیئت دولت از مسئولان دستگاه های اجرایی خواست به بانک مرکزی کمک کنند تا سیاست‌های خود را برای مدیریت بازار ارز به شکل موفق اجرا و اعمال کند.
ماجرای ربع سکه ۱۴ میلیونی چیست؟
اطلاعاتی که از عرضه روز گذشته منتشر شده نشان می‌دهد در برخی موارد سفارش‌هایی تا سقف ۱۴ میلیون‌ تومان هم به ثبت رسیده است؛ موضوعی که با توضیحاتی از سوی بانک مرکزی همراه شد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۵| شیب نزولی قیمت‌ها
در آغاز امروز قیمت سکه امامی روند نزولی داشت و به ۲۳,۳۹۶,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و سیصد و نود و شش هزار) تومان رسید که کاهش ۰.۰۲ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم پایین آمد.
 تفاوت قیمت دلار سهمیه‌ای و آزاد/ چرا دلار توافقی حذف شد؟
همزمان با حذف ارز توافقی، روز سه‌شنبه چهارم بهمن قیمت دلار سهمیه‌ای برای اولین بار در محدوده ۴۲ هزار آفتابی شد.
بدون ثبت نام در صرافی‌ها ارز را دریافت کنید
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: مردم از این به بعد می‌توانند بدون صف ارز از صرافی‌ها دریافت کنند.
شیوه جدید اعلام قیمت روزانه دلار / نرخ ارز صرافی ها در کانال ۴۲ هزار تومان
در حال حاضر آخرین نرخ دلار صرافی ها در سایت بازار متشکل ارز ایران 42 هزار و 748 تومان اعلام شده است.
افت ۱.۵ میلیون تومانی قیمت سکه/ سکه در آستانه بازگشت به کانال ۲۲ میلیون تومان
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۶۰۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خریدوفروش شد؛ همچنین امروز نیم‌سکه ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع‌ سکه ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی پنج میلیون تومان قیمت خورد.
محل تحویل ربع سکه بورسی تغییر کرد
براساس اعلام این بانک ساعت کاری خزانه بانک شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح تا 13:30 و پنج شنبه 8:30 دقیقه تا 12 است.
 طلا بخریم یا منتظر بمانیم؟
با توجه به نوسانات داغ بازار طلا، سوال بسیاری این است که آیا در حال حاضر طلا بخریم یا منتظر بمانیم؟ و قیمت طلا و سکه در آینده به چه سمت و سویی می‌رود؟
چگونه و با چه قیمتی از بورس سکه بخریم؟
دور دوم عرضه ربع سکه توسط بانک مرکزی در بورس کالا امروز آغاز می‌شود؛ با این تفاوت که قیمت توسط بانک مرکزی تعیین نخواهد شد و سازوکار بورسی دارد.
چگونه با کارت ملی دلار سهمیه ای بخریم ؟
نرخ فروش ارز با کارت ملی توسط نهاد خاصی تعیین نمی‌شود. بلکه در هر صرافی و در هر روز ممکن است متفاوت باشد
این افراد اجازه خرید سهمیه پنج هزار یورویی ندارند + قیمت و شرایط
اشخاصی که در سال جاری از سهمیه خرید ۲۰۰۰ دلاری (یا معادل آن) از صرافی‌ها استفاده کرده‌اند، فعلا نمی‌توانند براساس بخشنامه جدید از سهمیه ۵۰۰۰ یورویی استفاده کنند.