یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

شرایط بانک ها برای پرداخت وام کسب و کار ۱۵۰ میلیونی

06 اردیبهشت 1403
شرایط بانک ها برای پرداخت وام کسب و کار ۱۵۰ میلیونی

مبلغ وام کسب و کار یا خود اشتغالی از نیمه‌دوم سال ۱۴۰۲ افزایش پیدا کرد، و امکان دارد امسال هم با همان رقم قبلی به متقاضیان پرداخت شود.

 

به گزارش بانک اول، کسانی‌که برای وام خود اشتغالی اقدام می‌کنند، کسانی هستند که می‌خواهند برای خودشان کسب و کاری راه بیندازند.

کارمزد این وام مثل بقیه وام‌های قرض‌الحسنه دیگر چهاردرصد است و طبقه ابلاغیه بانک مرکزی، فقط به مشاغلی پرداخت می‌شود که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آنها را تایید کرده باشد.

درحال‌حاضر بانک‌های ملی، صادرات، سپه، ملت، مسکن، کشاورزی، پست بانک و رفاه کارگران به عنوان بانک‌های عامل پرداخت وام خود اشتغالی به متقاضیان معرفی شده است.

اما نکته مهمی که متقاضیان باید بدانند این است که هر بانکی برای پرداخت وام خود اشتغالی شرایط خاص خودش را تعریف کرده است.

  • برای گرفتن وام خود اشتغالی از بانک مسکن باید حتماً از کمیته امداد، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی‌نامه بگیرید.
  • برای دریافت وام از بانک سپه باید معرفی‌نامه کمیته امداد داشته باشید.
  • بانک ملی برای پرداخت وام خود اشتغالی از متقاضی معرفی‌نامه کمیته امداد، سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را می‌خواهد.
  • اگر در بانک ملت حساب قرض‌الحسنه دارید برای دریافت وام خوداشتغالی باید از سازمان بهزیستی معرفی‌نامه ببرید.
  • بانک صادرات نیز برای پرداخت این وام از متقاضی معرفی‌نامه از کمیته امداد می‌خواهد.
  • کسانی‌که می‌خواهند از پست بانک وام خود اشتغالی ۱۵۰ میلیون تومانی دریافت کنند، باید حتماً از کمیته امداد معرفی‌‌نامه بگیرند.
  • شرایط پرداخت وام خود اشتغالی در بانک رفاه کارگران کمی متفاوت است؛ چون این بانک فقط به بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی و مستمری‌بگیران این بانک وام می‌پردازد.
  • بانک کشاورزی معرفی‌نامه نمی‌خواهد ولی برای دریافت وام از این بانک، باید به نزدیک‌ترین شعبه مکانی که می‌خواهید کسب وکار خود را راه بیاندازید، بروید و درخواست وام بدهید.

با این اوصاف فقط کسانی‌که می‌خواهند برای خودشان شغلی دست‌وپا کنند، با داشتن معرفی‌نامه نهاد مورد نظر بانک عامل می‌توانند برای دریافت این وام اقدام کنند.

متقاضیان چک‌برگشتی و وام عقب‌افتاده هم نباید داشته باشند، چون وام خود اشتغالی به مشتری‌های بدحساب پرداخت نمی‌شود.

اگر موفق به دریافت این وام شوید، ‌باید در هفت سال این وام را با سود چهار درصد به بانک برگردانید. یعنی ماهی دو میلیون و ۵۰ هزار تومان.

اخبار مرتبط
بانک تجارت در طرح پویا تا سقف وام ۳۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌کند. نرخ سود این وام ۲۳ درصد و سقف مدت زمان بازپرداخت اقساط آن ۳۶ ماه تعیین شده است.
بانک صادرات در طرح تسهیلاتی تیمچه به اشخاص حقوقی که حساب سپرده قرض الحسنه با حداقل زمان خواب سه ماه در این بانک دارند تا 250 درصد میزان سپرده و بین 250 میلیون تومان تا سه میلیارد تومان، وام با نرخ سود 23 درصدی می‌پردازد. حداقل میزان سپرده‌گذاری برای دریافت این وام 100 میلیون تومان تعیین شده است اما حساب سپرده وام‌گیرنده پس از دریافت وام مسدود نمی‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه ثبت‌نام جهت دریافت وام اشاره‌شده گفت: بازنشستگان در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف می‌توانند با مراجعه به سایت کانون بازنشستگان اقدام به ثبت‌نام برای دریافت وام ۳۰میلیون‌ تومانی کنند.
مبلغ وام قرض الحسنه بانک پارسیان 40 میلیون تومان است و نرخ سودی ندارد. البته بانک چهار درصد کارمزد از این وام دریافت می‌کند. حداکثر زمان بازپرداخت این وام 24 ماه است و وام گیرنده در صورت اتخاذ 40 میلیون تومان وام، ملزم به پرداخت ماهانه یک میلیون و 818 هزار تومان قسط به بانک است و همچنین مجموع رقم سود و وام این تسهیلات 42 میلیون و 420 هزار تومان است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها