شنبه, 2 تیر 1403 2024,June

کپی ۳۰۰ کارت بانکی توسط یک سوپرمارکت در کرج

06 فروردین 1403
کپی ۳۰۰ کارت بانکی توسط یک سوپرمارکت در کرج

فرمانده انتظامی البرز از شناسایی و دستگیری اعضای باند سه نفره کلاهبرداری اسکیمری با اعتراف به ۲۵ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز در گوهردشت خبر داد.

به گزارش بانک اول به نقل از ایسنا، سردار حمید هداوند روز دوشنبه ششم فروردین با اعلام این خبر بیان کرد: به دنبال مراجعه تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام این موضوع که در یک بازه زمانی مشخص از کارت بانکی آنها پول برداشت شده است، تیمی ویژه از کارشناسان پلیس فتا استان بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در تحقیقات ابتدایی با توجه به اینکه کارت بانکی مالباختگان در اختیار خود آنها بوده و برداشت به صورت کشیدن از پوز بانکی صورت گرفته بود، گرفتاری آنها در دام کلاهبرداران اسکیمری برای ماموران محرز شد.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در ادامه با بررسی تراکنش‌های صورت گرفته مشخص شد که همه مالباختگان به صورت مشترک از یک سوپرمارکت در منطقه گوهردشت در آن بازه زمانی خرید داشته‌اند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی متصدی سوپرمارکت شناسایی و دستگیر و در تحقیقات صورت گرفته از وی مشخص شد که به واسطه یکی از دوستان خارج از کشورش دستگاه اسکیمر تهیه و اطلاعات بیش از ۳۰۰  کارت بانکی مشتریان خود را در یک بازه زمانی چند روزه کپی برداری کرده است.

سردار هداوند ادامه داد: در خصوص این پرونده دو متهم دیگر در یکی از استان‌های شمالی کشور که وجوه کلاهبرداری شده را تبدیل به طلا و سکه می‌کردند،  شناسایی دستگیر شدند.

وی گفت: ارزش کلاهبرداری صورت گرفته توسط این باند اسکیمری بیش از ۲۵  میلیارد ریال برآورد می‌شود.

سردار هداوند در پایان با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شده و تلاش پلیس برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد، به شهروندان توصیه کرد در هنگام خرید از در اختیار گذاشتن رمز کارت بانکی به متصدیان و فروشندگان خودداری کنند.

اخبار مرتبط
سخنگوی آب ادامه داد: در حوزه کشاورزی برنامه تدوین شده به ذی‌نفعان منعکس شده و شرایط منابع موجود آبی برای این گروه تشریح و تبیین می‌شود، در شرایط همراهی این بخش و پیشروی بر اساس مدل تعریف شده، کمترین چالش و تنش در تأمین آب این حوزه وجود خواهد داشت.
سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در دستور کار وزارت صمت خبر داد.
معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به فعالیت روزانه سامانه کاداستر افزود : این سامانه به طور متوسط روزانه ۳۰ هزار سند تولید می‌کند و در مخزن اسناد الکترونیکی ثبتی قرار گرفته است.
پول داغ یا H پول داغ یا Hot Money به پول سرگردانی گویند که در پی دریافت سود کوتاه مدت بالا به سرعت از بازاری به بازار دیگر انتقال پیدا می‌کند. ot Money به پول سرگردانی گویند که در پی دریافت سود کوتاه مدت بالا به سرعت از بازاری به بازار دیگر انتقال پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها