یکشنبه, 27 خرداد 1403 2024,June

اولین واحدهای مسکن ملی پردیس در آستانه افتتاح

18 فروردین 1403
اولین واحدهای مسکن ملی پردیس در آستانه افتتاح

آن‌طور که مدیرعامل شرکت عمران پردیس اعلام کرده خرداد امسال ۳۵۰۰ واحد مسکونی در این شهر جدید افتتاح می‌شود که ۵۰۰ واحد آن مربوط به طرح نهضت ملی است.

به گزارش بانک اول از سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۰۴۳ واحد اقدام ملی مسکن در شهر جدید پردیس آغاز و با روی کار آمدن دولت سیزدهم با طرح نهضت ملی مسکن تلفیق شد. طبق آخرین برآوردها در حال حاضر میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه به بیش از ۶۰ درصد رسیده است.

طبق اعلام مدیرعامل شرکت عمران پردیس در صورت تأمین زیرساخت‌های آب، برق و گاز ۵۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی و ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر تا خردادماه امسال تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.

خلیل محبت‌خواه در خصوص طولانی شدن روند اجرای این تعداد واحد در شهر جدید پردیس توضیح داد: به‌دلیل توپوگرافی منطقه کار ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در پردیس طولانی شده‌است. هم اکنون ۱۸ پیمانکار در حال ساخت این واحدها هستند.

اولین واحدهای مسکن ملی پردیس در آستانه افتتاح
پروژه نهضت ملی مسکن شهر جدید پردیس

وی افزود: شرکت‌های خدمات رسان تلاش کنند تا خدمات شهر پردیس را برای واحدهای در حال ساخت به‌موقع تأمین کنند تا امکان تحویل واحدها در زمان‌بندی انجام شده وجود داشته‌باشد.

از ابتدای دولت سیزدهم حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی مهر در شهر پردیس باقیمانده بود که با حمایت‌های وزیر راه و شهرسازی و همراهی صندوق ملی مسکن حدود ۱۶ هزار واحد آنها در دو مرحله و در مهر و اسفند ۱۴۰۲ تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

در کل کشور تعداد۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام از گذشته روی دست دولت سیزدهم باقی مانده بود که این دولت تا کنون ۱۲۴ هزار واحد از این تعداد را تکمیل کرده است./ایسنا

اخبار مرتبط
در حال حاضر و آن‌طور که دبیر کارگروه بازار املاک و مستغلات گفته است بنگاه‌های معاملات املاک با مراجعه به سامانه درگاه ملی مجوزها می‌توانند حداکثر در دو هفته با داشتن پروانه تخصصی، مدرک تحصیلی دیپلم و گواهی عدم سوء پیشینه، مجوز کسب را دریافت کنند. بنگاه‌های املاک غیرمجاز نیز با مراجعه به سامانه مذکور می‌توانند مجوز دریافت کنند. در دولت سیزدهم فرآیند اخذ مجوز بنگاه‌های معاملات املاک از حدود دو سال به حدود دو هفته رسیده است.
نگاه نامزد‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، به غیر از یک نفر از کاندیداها، نسبت به «یکی از مهم‌ترین مسائل اقتصادی خانوارها، یعنی تامین مسکن» از اظهارنظر‌های آن‌ها و همچنین اعضای ستاد‌های انتخاباتی‌شان مشخص شد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان درباره تأخیر در ابلاغ این قانون، افزود: بند مرتبط با بیمه مهندسان مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفته است اما به‌دلیل اینکه با چند موضوع دیگر از مفاد برنامه هفتم مورد ابهام، شورای نگهبان بوده که به مجلس مجدد بازگشت و پس از رفع اشکالات آن موضوعات، دوباره به شورای نگهبان ارسال شد؛ پس‌از تأیید شورای نگهبان قانون بیمه مهندسان در قالب برنامه هفتم ابلاغ خواهد شد.
همچنین رضا حمیدی، مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به روند پرداخت وام مسکن روستایی گفت: از بهمن سال گذشته که سقف وام به ٣۵٠ میلیون رسید تا به امروز تقریبا ٢٨٠ هزار متقاضی برای دریافت وام به بانک عامل معرفی که ١٨٠ هزار فقره به مرحله انعقاد قرارداد رسیدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها