بانک اول
پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ 24 June2021

دلار ۲۰ هزار تومانی در بورس پیش خور شده است؟

بانک اول - ارتفاع شاخص کل بورس امروز ۵ هزار واحد افزایش یافت اما این رشد سهامداران را خوشحال یا امیدوار نکرد. ضمنا با وجودی که احتمال ۲۰ هزار تومانی شدن دلار در ساعت های بعد از پایان کار بورس وجود داشت، بازار سهام سقوط شدیدی نکرد تا احتمال پیش خور شدن دلار ۲۰ هزار تومانی در بورس قوت بگیرد.

به اشتراک بگذارید:

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول، سخت است که بپذیریم قیمت کنونی سهام ها در بورس باز هم حباب دارد اما رفتار معامله گران چاره ای جز پذیرش این واقعیت باقی نمی گذارد. حتی در روزهایی که شاخص کل بازار سبز است اکثریت سهام صف فروش و قرمزپوش هستند و این نشان می دهد شاخص کل بورس با حمایت حقوقی ها از چند سهم شاخص ساز مثبت شده و کلیت بازار تمایلی به پیروی از این سهم ها ندارد.

امروز فعالان بازار سهام انتظار کاهش شاخص را داشتند و علت نیز اخبار رسیده از بازار ارز بود. دلار امروز به کانال ۲۰ هزار تومانی سقوط کرد و عکس العمل بورس قاعدتا باید ریزش شدیدتر را ایجاد می کرد اما این اتفاق نیفتاد. برخی کارشناسان معتقدند بورس دیگر به سقوط دلار به کانال ۲۰ هزار تومان و کانال های پائین تر –  مثلا تا حدود ۱۸ هزار تومان – واکنش منفی چندانی نشان نخواهد داد چرا که طی هفته ای اخیر با ریزش های پی در پی ، دلار ۲۰ هزار تومانی و حتی دلار ۱۸ هزار تومانی در بورس پیش خور شده است.

صف طویل نمادهای دارای صف فروش

فرارو از وضعیت صف های فروش بازار این گونه گزارش داده است؛ رقابت بین سه نماد کویر، بنو و سمگا در  صدر فهرست سنگین‌ترین صف‌های فروش، امروز با پیروزی کویر به پایان رسید. ارزش صف فروش کویر در ساعاتی پایانی معاملات حدود ۱۸۰ میلیارد تومان بود. پشت سر او بنو با صف فروش ۱۳۸ میلیاردی و سمگا با صف فروش ۱۲۹ میلیاردی ایستاده‌اند. غصینو، فرزین، رافزا، کزغال، گدنا، کمرجان، فرابورس، کلر و ثعمرا در بازار فرابورس و قثابت، خزر، های‌وب، سنیر، کاذر، سصفها، خنصیر، برکت، کسرا، سبهان، سدور، کطبس، کلوند، حپترو، کاما، ثنوسا، غدام و … در بازار بورس از دیگر نماد‌های دارای صف فروش سنگین با ارزش بالای ۳۰ میلیارد تومان هستند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi