دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

میزان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد به ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

24 خرداد 1401
 میزان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد به ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش بانک اول  حجت الله مهدیاندرباره افزایش تسهیلات اشتغال زایی گفت: از سال ۹۵ تا ۹۸ میزان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد، به ۱۰۰میلیارد تومان رسید.

وی افزود: از سال ۹۶ به بعد، جهش اساسی در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی از سوی بانک توسعه تعاون را شاهد بودیم و میزان این تسهیلات  به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) با یک رشد چشمگیر به ۸۰۰ میلیارد تومان رسید.

مهدیان با بیان اینکه بانک توسعه تعاون به عنوان «یا‌ور اشتغال» از سوی بانک مرکزی معرفی شده است، تصریح کرد: امسال تعهد داریم که ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در اختیار مددجویان کمیته امداد امام قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه اشتغال زایی در کشور نیاز به کار جهادی دارد، ادامه داد: بانک توسعه تعاون به عنوان جوان‌ترین بانک دولتی، از سال ۹۷ به عنوان بانک عامل در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اقدامات مهمی انجام داده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود: در فاز چهارم این طرح، ۲۶ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستاییان و عشایر عزیز کشور پرداخت شده است و میزان تعهد بانک توسعه تعاون ۴۰ هزار میلیارد ریال است.

وی  با بیان اینکه اعطای تسهیلات به تولید کنندگان و کارآفرینان جزو اولویت‌های این نهاد مالی است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های تولیدی و کارآفرینی پرداخت شده است و تا پایان سال این رقم به ۲۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 

اخبار مرتبط
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه خدمات رفاهی و معیشتی این صندوق همچنان ادامه خواهد داشت، یادآور شد: این تفاهم نامه هفته گذشته با بانک صادرات ایران منعقد شده تا در سال ۱۴۰۳ بتوانیم در راستای حمایت از معیشت بازنشستگان عزیز تسهیلات بهتری را ارائه کنیم.
دریافت این وام از بانک رسالت با سفته نیز امکان‌پذیر بوده و به همین دلیل این وام به عنوان یکی از پرمتقاضی‌ترین تسهیلات بانکی شناخته می‌شود.
در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، فرآیند ثبت‌نام برای وام اجاره مسکن در سال گذشته از تاریخ ۲۶ خرداد آغاز و تا ۳۰ آذر ادامه یافت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها