دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

وام خود اشتغالی را از کدام بانک ها بگیریم ؟

24 خرداد 1401
وام خود اشتغالی را از کدام بانک ها بگیریم ؟

به گزارش بانک اول وام‌ اشتغال در حال حاضر به مشاغل خویش‌فرمایی و کارآفرینی تعلق می‌گیرد. وام خوداشتغالی هم به دو دسته گروه مشاغل خانگی و مشاغل روستایی تقسیم می‎‌شود. براساس این دسته‌بندی برخی از بانک‌ها تسهیلات خوداشتغالی به مشتریان خود می‌دهند.

بانک ملت: این بانک به کسانی که از طرف بسیج سازندگی معرفی شده باشند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام می‌دهد. متقاضیان دریافت این وام، باید معرفی نامه‌ای از بسیج سازندگی به شعبه بانکی مورد نظر ارائه بدهند که در آن نوع تسهیلات مشخص شده باشد.

وام ۱۰۰ میلیون تومانی خوداشتغالی به صورت قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد یا مرابحه با کارمزد ۱۸ درصد به متقاضیان ارائه می‌شود.

بانک سپه: این بانک با سود چهار درصد و با بازپرداخت ۸۴ ماهه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام می‌دهد. اقساط ماهانه این وام یک میلیون و ۳۶۶ هزار تومان تمام می‌شود.

بانک مسکن: این بانک به متقاضیان دریافت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون با بازپرداخت ۸۴ ماه و سود چهار درصد تسهیلات ارائه می‌کند. اقساط این تسهیلات هم یک میلیون و ۳۶۶ هزار تومان تمام می‌شود.

بانک ملی: این بانک تا سقف ۱۰۰ میلیون با بازپرداخت ۸۴ ماهه وام می‌دهد. سود این وام چهار درصد است و اقساط آن یک میلیون ۳۶۶ هزار تومان تعیین شده است.

بانک سامان: بانک سامان در طرح ویژه دارندگان دستگاه کارتخوان، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۳۶ ماهه وام می‌دهد. سود این وام ۲۱ درصد است و اقساط آن هفت میلیون و ۵۳۵ هزار تومان برآورد می‌شود.

بانک سینا: وام ۵۰ میلیون تومانی خوداشتغالی بانک سینا به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و به خصوص زنان سرپرست خانوار با نرخ کارمزد چهار درصد داده می‌شود. مدت زمان بازپرداخت این وام هفت ساله است. اقساط آن نیز ۶۸۳ هزار تومان برای هر فرد تمام می‌شود.

شرایط دریافت وام خوداشتغالی چیست؟

 متقاضیان برای دریافت تسهیلات از بانک مورد نظر علاوه بر سپرده‌گذاری باید ضامن رسمی مورد تایید بانک معرفی کنند که سند یک ملک را به بانک ارائه دهد. اما دریافت این وام چه شرایط دیگری را دارد؟

_ متقاضیان این وام باید بی‌کار باشند و از هیچ نهاد دیگری هم وام خوداشتغالی دریافت نکرده باشند.

_ ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت نظام ‌وظیفه برای آقایان الزامی است.

_ شرط سنی دریافت این وام ۱۵ تا ۵۰ سال است.

اخبار مرتبط
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه خدمات رفاهی و معیشتی این صندوق همچنان ادامه خواهد داشت، یادآور شد: این تفاهم نامه هفته گذشته با بانک صادرات ایران منعقد شده تا در سال ۱۴۰۳ بتوانیم در راستای حمایت از معیشت بازنشستگان عزیز تسهیلات بهتری را ارائه کنیم.
دریافت این وام از بانک رسالت با سفته نیز امکان‌پذیر بوده و به همین دلیل این وام به عنوان یکی از پرمتقاضی‌ترین تسهیلات بانکی شناخته می‌شود.
در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، فرآیند ثبت‌نام برای وام اجاره مسکن در سال گذشته از تاریخ ۲۶ خرداد آغاز و تا ۳۰ آذر ادامه یافت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها