دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

بیت‌کوین رکورد دو ماهه را شکست

30 مرداد 1401
بیت‌کوین رکورد دو ماهه را شکست

به گزارش بانک اول  به نقل از کوین، شاخص ترس و طمع بیت‌کوین در روز گذشته (۸ جولای) به عدد ۲۰ رسید که این رقم بالاترین جایگاهی محسوب می‌شود که بیت‌کوین در دو ماه گذشته به آن رسیده است.

طبق یادداشتی که توسط شرکت تحقیقاتی و تحلیلی داده‌های بلاک چین آرکین ریسرچ (Arcane Research) در ۵ جولای منتشر شد، این شاخص پس از گذراندن مدت زمان طولانی در سطح ترس شدید به سطح ترس نزدیک‌تر می‌شود.

این پلتفرم اعلام کرد که احساسات در بازار کریپتو بعد چندین ماه کاهش یافته است و در این هفته شاهد بهبود جزئی هستیم.

شاخص ترس و طمع اندازه‌گیری روحیه سرمایه‌گذار است که در بازارهای متعارف استفاده می‌شود همچنین تعدادی از عناصر ازجمله نوسانات، تکانه و تقاضا را در نظر می‌گیرد. به‌طور خاص، هدف آن تعیین این است که آیا معامله‌گران بیش از حد خوش‌بین هستند که با «طمع» نشان داده می‌شود و یا احساسات آنان نزولی است که با «ترس» به نمایش گذاشته می‌شود البته تعدادی از معیارهای دیگر مانند روند آن در رسانه‌های اجتماعی و عبارات جستجوی گوگل را نیز در نظر می‌گیرد.

این شاخص ممکن است از صفر، نشان دهنده ترس شدید تا ۱۰۰ نشان دهنده طمع شدید متفاوت باشد.

طبق تحقیقات آرکین، نوسانات هفت روزه بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح خود از ابتدای آوریل رسیده اگرچه نوسانات ۳۰ روزه همچنان بالا بوده است. با این وجود، کارشناسان اظهار کردند: مشاهده جولای نسبتا بدون حادثه پس از سه ماهه سنگین در بازار ارزهای دیجیتال و آغاز تابستان شوکه‌کننده نخواهند بود.

با عملکرد بانک‌های مرکزی و حملات متوالی کریپتوهای پرطرفدار احساسات در سه ماهه دوم کاهش یافتند و بزرگترین سکه دیجیتال جهان بیش از ۶۰ درصد ارزش خود را از دست داد.

در ۶ جولای، بیت‌کوین برای مدت کوتاهی از آستانه ۲۰ هزار دلار بالاتر رفت سپس به زیر آن سقوط کرد. با این حال، از آن زمان، دارایی دیجیتال پرچمدار تا ۲۲ هزار دلار در ساعات اولیه معاملات در هشتم جولای صعود کرد.

بیت‌کوین روز گذشته برای اولین بار در سه هفته گذشته از سطح ۲۲ هزار دلار عبور کرد زیرا بازارهای سنتی همچنین بازارهای ارزهای دیجیتال به اطمینان داده شده توسط فدرال رزرو ایالات‌متحده مبنی بر اینکه نگرانی در مورد رکود نامناسب است پاسخ مثبت دادند.

در نتیجه، بیت‌کوین می‌تواند در مسیر رسیدن به بالاترین سود هفتگی خود در ۹ ماه گذشته باشد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۹۵۲.۸۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۶۶ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۳.۱۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۹ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۸۵.۹۶ میلیارد دلار است که ۳۵.۳۸ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۸۱ میلیارد دلار است که ۶.۷۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۷۸.۲۸ میلیارد دلار است که ۹۱.۰۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۴۵ صبح به وقت شرقی)

 این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۱ هزار و ۵۵۴.۴۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۹۴ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: هزار و ۲۱۳.۶۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۳.۰۶ درصد کاهش

 ۳- بایننس کوین

قیمت: ۲۴۱.۶۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۶۱ درصد کاهش

۴- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۴ دلار 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۵- سولانا

قیمت: ۳۸.۳۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۰ درصد کاهش

۶- کاردانو

قیمت: ۰.۴۷۱۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۷۷ درصد کاهش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۳۴۱۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۳.۲۰ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۷.۱۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۰۵ درصد کاهش

۹ - یو اس دی کوین

قیمت: یک دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد کاهش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۹۱۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۵۰ درصد کاهش

اخبار مرتبط
هر دستگاه استخراج بیت‌کوین (ماینر) به طور متوسط توان مصرفی به‌اندازه پنج یخچال ۲۰ فوت و چهار کولر آبی دارد و به همین دلیل استخراج‌های غیرمجاز به دلیل ایجاد اختلال در شبکه توزیع، می‌تواند باعث بروز آسیب به وسایل برقی شهروندان شود.
پلتفرم‌هایی مانند اوپن‌سی (OpenSea) و نیفتی گیتوی (Nifty Gateway) امکان خریدوفروش NFTها را فراهم می‌کنند. وظیفه شما برای کسب درآمد این است که روندهای بازار را بررسی کنید تا بتوانید NFTهای خود را با بهترین قیمت بخرید و به بهترین قیمت به فروش برسانید.
بازار ارز دیجیتال در سال‌های اخیر به دلیل داشتن فرصت‌های زیاد برای کسب سود، بسیار محبوب شده است. سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هر چند در کلیات بسیار شبیه سرمایه‌گذاری در بازارهایی مانند سهام یا فارکس است اما تفاوت‌هایی هم با آن‌ها دارد.
مبادله ریپل روشی متمرکز است که کمک می‌کند تا تراکنش‌های برون مرزی را سریع‌تر و با کارمزد کمتر انجام دهید. در این مطلب نگاه دقیق‌تری به ریپل خواهیم داشت و نحوه عملکرد آن را توضیح می‌دهیم. ریپل سابقه‌ای طولانی در بین ارز‌های دیجیتال دارد و حتی ۴ تا ۵ سال قبل از بیت کوین پیشی گرفته است. با این حال، علیرغم تاریخچه آن، بسیاری از کاربران هنوز ریپل و XRP و نحوه ارتباط این دو را با هم اشتباه می‌گیرند

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: