دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

آغاز پرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی بدون کارمزد از امروز

05 آذر 1402
آغاز پرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی بدون کارمزد از امروز

با رونمایی از وام قرض‌الحسنه ۳۰۰ میلیونی بدون کارمزد، پرداخت این تسهیلات در بانک رسالت آغاز شد.

به گزارش بانک اول  حسین‌زاده مدیرعامل بانک رسالت در رونمایی از وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد، اظهارداشت: خیلی از علما کارمزد وام را جایز نمیدانند؛ از 10 سال قبل سلسله اقداماتی انجام شد و این اقدامات در دو سال اخیر سرعت گرفت.

وی افزود: برای اینکه یک نهاد قرض‌الحسنه وام بدون کارمزد بپردازد، باید نهادهای هزینه ساز را شناسایی کند، مهمترین نهاد هزینه ساز شعب و ستاد بانکها هستند، با همت تمام دوستان و مسوولان بانک مرکزی، بانک بدون شعبه در رسالت پیاده سازی شد؛ 80 درصد هزینه ها کاهش یافت.

به گفته مدیرعامل بانک رسالت، هزینه های این بانک تا حدودی مدیریت شده و توانستیم وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد که نظاماتی را دارد پیاده سازی کنیم.

این موضوع ابتدا در شورای فقهی بانک مرکزی مطرح شد و بعد در بدنه بانک مرکزی مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت با ابلاغ رییس کل بانک مرکزی از 20 روز قبل در محیط پایلوت انجام شده و الان با خیال راحت آغاز همگانی شدن پرداخت وام بدون کارمزد را داریم.

اخبار مرتبط
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه خدمات رفاهی و معیشتی این صندوق همچنان ادامه خواهد داشت، یادآور شد: این تفاهم نامه هفته گذشته با بانک صادرات ایران منعقد شده تا در سال ۱۴۰۳ بتوانیم در راستای حمایت از معیشت بازنشستگان عزیز تسهیلات بهتری را ارائه کنیم.
دریافت این وام از بانک رسالت با سفته نیز امکان‌پذیر بوده و به همین دلیل این وام به عنوان یکی از پرمتقاضی‌ترین تسهیلات بانکی شناخته می‌شود.
در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، فرآیند ثبت‌نام برای وام اجاره مسکن در سال گذشته از تاریخ ۲۶ خرداد آغاز و تا ۳۰ آذر ادامه یافت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها