دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

پیش بینی قیمت سکه / اثر حمله تروریستی کرمان در بازار سکه

14 دی 1402
 پیش بینی قیمت سکه / اثر حمله تروریستی کرمان در بازار سکه

بنابر ادعای معامله‌گران پس از حمله تروریستی روز قبل گلزار شهدای کرمان قیمت دلار و سکه در معاملات پشت‌خطی صعودی شد.

به گزارش بانک اول بررسی قیمت سکه امامی در روز چهارشنبه حکایت از آن دارد که بازار سکه تهران دیروز دو نیمه متفاوت را تجربه کرد. در نیمه اول معاملات سه‌شنبه قیمت سکه به واسطه ریزش قیمت طلای جهانی در سراشیبی افتاد و سکه نه‌تنها مرز ۳۰ میلیون تومان را از دست داد بلکه تا پله هشتم کانال ۲۹ میلیون تومان هم پایین آمد.

در نیمه دوم اما کرمان به رنگ خون درآمد و ایران عزادار شد. پس از حمله تروریستی روز قبل گلزار شهدای کرمان قیمت دلار و سکه در معاملات پشت خطی صعودی شد. بنابر ادعای دسته‌ای از معامله‌گران قیمت دلار به مرز ۵۰ هزارو ۸۰۰ تومان نفوذ کرد و سکه امامی کانال ۳۰ میلیون تومان را که در نیمه اول روز از دست داده بود پس گرفت.

همچنین قیمت سکه امامی در معاملات‌پشت خطی چهارشنبه شب هم در مرز ۳۰ میلیون تومان به کار خود پایان داد. همین اتفاق باعث شد برخی از سکه‌بازان پیش‌بینی کنند که قیمت سکه امامی در روز پنجشنبه در مرز ۳۰ میلیون تومان معامله خواهد شد. البته برخی هم می‌گویند امروز تب هیجانی رشد قیمت‌ها کاسته خواهد شد و بازار ساز بار دیگر سد راه معامله‌گران افزایشی خواهد ایستاد.

تکنیکالیست‌ها معتقدند سکه امامی در حال حاضر مرز ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. به‌عقیده این دسته سکه امامی به سقف کانال نزولی رسیده و مقاومت ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان سقف کانال یاد شده است. از سوی دیگر محدوده ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز نزدیک‌ترین حمایت سکه امامی است.

اخبار مرتبط
قیمت سکه پارسیان امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در انواع سوت با عیار ۷۵۰ را در جدول زیر مشاهده کنید . یکی از تفاوت‌های سکهٔ پارسیان با سکهٔ بهار آزادی در عیار آن‌ها است ، سکه‌های بهار آزادی عیار ۲۲ یا ۹۰۰ دارند؛ اما سکه‌های پارسیان از عیار کمتری برخوردار هستند و با عیار ۱۸ یا ۷۵۰ به فروش می‌رسند.
سوت واحد اندازه گیری جرم طلا بوده و یک گرم =۱۰۰۰ میلی‌گرم = ۱۰۰۰ سوت است، لذا هر سوت برابر است با یک هزارم گرم.
یازدهمین حراج سکه طلا روز دوشنبه 17 اردیبهشت ماه 1403 برگزار شد و از مجموع 29 هزار و 263 قطعه ربع سکه ثبت سفارش شده، 14 هزار و 934 قطعه با میانگین قیمت 13 میلیون و 970 هزار تومان به متقاضیان تخصیص داده شد.
قیمت سکه پارسیان، امروز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، در مقادیر ۵۰ صوت تا ۱گرم، به ثبت رسید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها