یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان تصویب شد؟

19 دی 1402
افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان تصویب شد؟

هنوز پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری تصویب نشده است.

به گزارش بانک اول  در روزهای گذشته رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان در این کمیسیون خبر داد؛ برخی رسانه‌ها این خبر را به عنوان افزایش ۲۵ درصدی حقوق‌ها در سال آینده تیتر کردند.

این در حالیست که این پیشنهاد باید در کمیسیون تلفیق بودجه، صحن مجلس و همچنین شورای نگهبان به تصویب برسد تا قابلیت اجرا داشته باشد.

سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز در این رابطه اعلام کرد: پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی کمیسیون تخصصی درباره افزایش حقوق‌ها باید در کمیسیون تلفیق، صحن مجلس و سپس در شورای نگهبان تصویب شود.

وی تاکید کرد: مسائلی که در کمیسیون‌های تخصصی مجلس تصویب می‌شود تصویب نهایی نیست.

ایلنا

اخبار مرتبط
زمان دقیق واریز حقوق تیرماه فرهنگیان بازنشسته و بازنشستگان کشوری مشخص شد.
عدم واریز یک میلیون تومان علی الحساب متناسب‌سازی است که ظاهراً قرار بود تا زمان صدور احکام متناسب‌سازی و اجرایی شدن آن، هر ماه به حساب همه بازنشستگان واریز شود. قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری، سه میلیون تومان به عنوان علی الحسابِ سه ماه اول سال به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شد اما در تیرماه علیرغم انتظار بازنشستگان، دیگری خبری از پرداخت نشد.
برخی بازنشستگان در روزهای اخیر اعلام کردند که حقوق تیرماه خود را در موعد مقرر دریافت نکرده‌اند پیگیری‌ها نشان داد که در این ماه نیز مطابق ماه‌های قبل؛ پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از 20 تیر ماه آغاز شده است و با پرداخت حقوق همکاران بازنشسته این سازمان در تاریخ یکم مرداد ماه خاتمه می‌یابد.
احمد اسفندیاری با اشاره به پرداخت وام قرض‌الحسنه از سوی سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان اظهار کرد: طی سنوات گذشته این سازمان بر اساس یک برنامه‌ریزی مدون این وام را به بازنشستگان خود پرداخت کرده است. وی تصریح کرد: بنا برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال مبلغ وام قرض الحسنه به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از 20 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها