دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

روش جدید استخدام با کمک هوش مصنوعی

23 دی 1402
روش جدید استخدام با کمک هوش مصنوعی

یک کتاب جدید توضیح داده است که چگونه شرکت‌ها از فناوری برای تصمیم گیری در مورد استخدام استفاده می‌کنند.

به گزارش بانک اول به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک کتاب جدید توضیح داده است که چگونه هوش مصنوعی اکنون در اکثر شرکت‌های بزرگ برای استخدام تصمیم گیری می‌کند و با خواندن رزومه و مشاهده مصاحبه‌ها، بهترین افراد را به مدیران انسانی معرفی می‌کند.

این کتاب که «الگوریتم» نام دارد، توضیح داده است که چگونه دنیای استخدام به یک «غرب وحشی» تبدیل شده است که در آن الگوریتم‌های هوش مصنوعی تنظیم نشده بدون نظارت انسان تصمیم گیری می‌کنند.

هلکه شلمان، نویسنده کتاب، می‌گوید که هوش مصنوعی با نظارت بر همه چیز، اعم از آنچه مردم در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند تا لحن صدایشان در مصاحبه، تصمیم می‌گیرد چه کسی استخدام شود و چه کسی اخراج شود.

اکنون الگوریتم‌ها می‌توانند نه فقط افراد جدید را برای استخدام تایید کنند، بلکه به لطف نظارت مداوم در حین کار نیز می تواند تعیین کند که چه کسی باید ارتقا بگیرد یا اینکه چه کسی باید اخراج شود.

شلمان افزود که مدیرعامل ZipRecruiter چند سال پیش به او گفت که این فناوری حداقل ۷۵ درصد رزومه‌ها را می‌تواند بررسی کند، اما اکنون شاید این میزان ۱۰۰% باشد.

شلمان گفت، اگر امروز درخواست کار دهید، ناگزیر، رزومه شما مدت‌ها قبل از اینکه توسط یک انسان مدیریت شود توسط هوش مصنوعی اسکن می‌شود و توصیه‌هایی در مورد نحوه دیده شدن شما در محل کار مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه ابزارهای هوش مصنوعی مورد استفاده توسط استخدام‌کنندگان غیرقابل اعتماد است و حتی استخدام‌کنندگان نیز نمی‌دانند که ‌این ابزارها چگونه کار می‌کنند، افزود: فرآیند درخواست برای مشاغلی که توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شود پر از تبعیض است و در آن از کلمات کلیدی عجیب و غریب استفاده می‌شود.

فناوری می‌تواند بینش‌های خارق‌العاده‌ای در مورد احتمال موفقیت یک متقاضی کار ایجاد یا موفقیت را پیش‌بینی کرده و فرآیندی مملو از تبعیض ایجاد کند. به عنوان مثال، زنان یا افراد دارای معلولیت ممکن است در طول فرآیند استخدام مورد تبعیض قرار گیرند. همچنین از آنجایی که برخی افراد با ابزارهای هوش مصنوعی آشنا نیست، پاسخگویی برای آن‌ها دشوار است.

اخبار مرتبط
در این میان، عملکرد قابل‌توجه میم ‌کوین‌های محبوب مانند دوج‌کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و پپه (PEPE) نیز نشان‌دهنده پتانسیل بالای این بخش برای ارائه بازدهی بیشتر به سرمایه‌گذاران در سال جاری است.
این شرکت از مدت ها قبل مشغول آزمایش تولید عکس با هوش مصنوعی در پینت است و نسخه های اولیه Cocreator برای توسعه دهندگان و کارشناسان ویندوز از پاییز سال گذشته میلادی در دسترس بوده است. اما با معرفی رایانه های Copilot+ اکنون ویژگی به طور رسمی ارائه شده است.
دهقانی فیروزآبادی در ادامه از افتتاح و آغاز به کار مرکز ملی هوش مصنوعی تا بیستم خرداد خبر داد و گفت: بزرگترین اثر شهیدجمهور در حوزه علم و فناوری، ایستادن پای قانون جهش تولید دانش بنیان می‌دانم. او شخصاً ایستاد تا این قانون در دولت به نتیجه برسد و همه کسانی که از این قانون خبر دارند و روی آن کار کردند شهادت می‌دهند که بدون حضور آیت‌الله رئیسی این قانون به نتیجه نمی‌رسید.
کاربرانی که به خاطر فعالیت‌های مشکوک‌ یا گزارش‌های کاربران دیگر، در دسته با احتمال تخلف بالا قرار می‌گیرند حساب‌شان محدود شده و تنها قابلیت دیدن آگهی‌ها را دارند. امکان انتشار آگهی، چت یا دیدن شماره تلفن آگهی‌های دیگر از این افراد تا زمانی که هویت‌شان به صورت ویدیویی تایید شود گرفته خواهد شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها