چهارشنبه, 30 خرداد 1403 2024,June

شاخص کل بورس سبز پوش به کار خود پایان داد

23 دی 1402
شاخص کل بورس سبز پوش به کار خود پایان داد

کارشناس بازار سرمایه گفت: در روند معاملات امروز بازار سرمایه خالص سفارشات با ورود ۳۱۹ میلیارد تومانی پول به بازار سرمایه همراه بود.

رباب وفایی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بورس هفته را نوسانی شروع کرد، هرچند در میانه‌ی بازار شاهد رنج‌های مثبت و افزایش تقاضا بودیم، اما با خاموش شدن این هیجانات بازار متعادل به کار خود پایان داد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه افزود: خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت و وتداوم رشد صندوق‌های طلا را نمی‌توان نادیده گرفت. با فروکش کردن جو خبری از تجدید ارزیابی، معاملات بیشتر مبتنی بر جریان نقدینگی و گزارش‌ها است.

او افزود: در معاملات امروز تعداد نماد‌های مثبت ۳۲۰ و تعداد نماد‌های منفی ۴۸۴ نماد ثبت شد همچنین امروز خالص سفارشات با ورود ۳۱۹ میلیارد تومانی پول به بازار سرمایه همراه بود. در نهایت ارزش معاملات خرد بورس به ۶۱۴۰ میلیارد تومان رسید و شاخص کل بورس با رشد ۹۵۵۲ واحد به دو میلیون و ۱۸۰ هزار واحد رسید./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
بازار بورس در آخرین روز کاری هفته رشد کرد؛ به طوری که شاخص کل با افزایش ۷۹۶۵ واحد به رقم دو میلیون و ۴۴ هزار واحد رسید.
اگر غیرحرفه‌ای باشید ممکن است در یکی از این موج‌های نوسان ناآگاهانه وارد بازی شوید و پول خود را از دست بدهید. نوسان‌گیری اگرچه در مقاطع و دوره‌هایی از بازار سهام، تاکتیک موفقی است، اما آمارها نشان می‌دهند که به هیچ وجه به‌عنوان یک استراتژی کسب سود در بلندمدت نمی‌تواند مطرح باشد
ارزش معاملات در روز جاری در بازار اوراق بهادار تهران به عدد 4800 میلیارد تومان رسید. سهم ارزش معاملات گروه خودرویی 156 میلیارد تومان بود و این گروه بعد از مدت‌ها دوباره جایگاه برتر ارزش معاملاتی صنایع بازار سرمایه را به خود گرفت. در این چند وقت گروه بانکی در صدر برترین گروه‌ها از نظر ارزش معاملاتی بود که در پایان معاملات امروز این گروه با ارزش معاملاتی در حدود 72 میلیارد تومانی در جایگاه ششم قرار گفت.
شاخص کل بورس امروز ۲۹ خرداد ماه با کاهش ۹ هزار و ۲۹۲ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۶ هزار واحدی قرار گرفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها