چهارشنبه, 30 خرداد 1403 2024,June

قانون بازپرداخت تسهیلات قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اصلاح شد + سند

27 دی 1402
قانون بازپرداخت تسهیلات قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اصلاح شد + سند

آیین نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» در تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش بانک اول به نقل از تسنیم، اصلاح آیین نامه اجرایی ماده 20 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» طی نامه شماره 195703 در تاریخ 1402/10/25 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

هیئت وزیران در جلسه 1402.10.20 به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

آیین نامه اجرایی ماده (20) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موضوع تصویب نامه شماره 58955/ت 52080 هـ مورخ 1394.05.11 و اصلاحات بعدی آن به شرح زیر اصلاح می شود:

1. در ماده (4) عبارت «جرایم موضوع آیین نامه اجرایی وصل مطالبات غیرجاری موسسات اعتباری(ریالی و ارزی)» به عبارت «دوازده درصد(12%) جریمه» اصلاح و متن زیر به عنوان تبصره(3) به ماده مذکور اضافه می شود:

تبصره3- آن دسته از تسهیلات گیرندگانی که درخواست بهره مندی از مزایای این آیین نامه را در مهلت مقرر به بانک عامل ارائه نموده اند و تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه قرارداد الحلاقی منعقد ننموده باشند و همچنین آن دسته از تسهیلات گیرندگانی که درخواست بهره مندی از مزایای این آیین نامه را در مهلت مقرر به بانک عامل ارائه نموده و قرارداد الحاقی نیز منعقد نموده باشند و هیچ قسطی را پرداخت ننموده باشند، مشمول استفاده از مزایای این آیین نامه نخواهند بود.

2-تبصره زیر به بند(ب) ماده(5) اضافه می شود:

تبصره- آن دسته از بدهکاران موضوع بند(ب) ماده(5) این آیین نامه که حداقل پنجاه درصد (50%) از تسهیلات ارزی آنها قبل از تاریخ 1399.06.31 رفع تعهد شده باشد، معادل مبالغ رفع تعهد شده مشمول مزایای این آیین نامه هستند، مشروط بر اینکه آن بخش از مبالغ رفع تعهد نشده را ابتدا به صورت ارزی و یا معادل ریالی آن به نرخ مرکز مبادله ارز و طلا(اعلامی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) تسویه نمایند.

3-در ماده (23) عبارت«جرایم موضوع آیین نامه اجرایی وصول مطالبات غیرجاری موسسات اعتباری(ریالی و ارزی) » به عبارت «دوازده درصد (12%) جریمه» اصلاح و تبصره زیر به ماده مذکور اضافه می شود:

تبصره-بازپرداخت تسهیلات اعطایی(اعم از اصل، سود و وجه التزام تاخیر تادیه دین) از محل منابع جزء (د) بند (6) قانون بودجه سال 1388 کل کشور باید به صورت ارزی یا معادل ریالی آن به نرخ مرکز مبادله ارز و طلا(اعلامی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) صورت پذیرد.»

اخبار مرتبط
مهلت پذیرش پرونده های متقاضیان تا تاریخ 1403/03/10 است. متقاضیان پس از ثبت درخواست دریافت مشوق مذکور به صورت مکتوب، نسبت به تحویل اسناد و مدارک مربوطه به دفتر خدمات ارزی و مالی سازمان توسعه تجارت ایران اقدام کنند.
طرح کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت به شما کمک می‌کند تا سقف 60درصد از ارزش سهام عدالت خود را، به ‌عنوان وام دریافت کنید. البته این مبلغ به‌صورت نقدی پرداخت نمی‌شود، بلکه شما یک کارت اعتباری در دست خواهید داشت و با مراجعه به برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، می‌توانید به میزانی که وام برایتان در دسترس قرار گرفته، خرید کنید
آن دسته افراد واجد شرایطی که به دریافت وام 100 میلیون تومانی علاقمندند بهتر است با در دست داشتن مدارک مربوط به حساب جاری خود، به شعبه‌ای که در آن سپرده دارند مراجعه کنند تا به تکمیل فرم قرارداد تسهیلات بپردازند. لازم به ذکر است که به منظور دریافت این وام باید ضامن رسمی داشت و ضمنا وام گیرنده باید حداقل 10 درصد مبلغ وام را از قبل آماده کرده و به بانک ارائه بدهد تا پایان پرداخت اقساط به عنوان تضمین دیگر مسدود شود.
متقاضیان گرامی برای ثبت درخواست وام مهربانی به صورت غیر حضوری و از طریق بام، نیاز دارند تا امضای دیجیتال خود در اپ اندروید و ios را فعالسازی کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها