جمعه, 25 خرداد 1403 2024,June

خبر خوب برای دانشجویان؛ مبلغ وام ازدواج دانشجویی اعلام شد

02 بهمن 1402
خبر خوب برای دانشجویان؛ مبلغ وام ازدواج دانشجویی اعلام شد

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۱۷۷۴ دانشجو وام ازدواج دانشجویی را در سال ۱۴۰۲ دریافت کرده‌اند، گفت: مجموع وام‌های دریافتی دانشجویان معادل ۴۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان است.

به گزارش بانک اول  به نقل از ایسنا، حمید رئیسی درباره وام ازدواج دانشجویی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی گفت: طبق دستورالعمل صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشجویان با سپردن تعهد محضری و به شرط ازدواج در طول تحصیل می‌توانند وام ازدواج را دریافت کنند. یکی از شروط دریافت وام ازدواج دانشجویی این است که بیش از یک سال از زمان تاریخ ازدواج دانشجویان نگذشته باشد. 

وی درباره اعطای وام ازدواج به دانشجویان در سال ۱۴۰۲ گفت: ۱۷۷۴ دانشجو وام ازدواج دانشجویی را دریافت کرده‌اند و هرکدام از این افراد مبلغ ۲۵ میلیون تومان دریافت کرده‌اند که مجموع وام‌های دریافتی دانشجویان معادل ۴۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان است. 

وی درباره میزان وام شهریه دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی گفت: ابلاغ اعتبار وام شهریه از نیم‌سال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ صورت گرفته و در حال بررسی و ارسال توسط دانشگاه‌های علوم‌پزشکی به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. در صورت تحقق منابع اعتباری تا پایان سال به شماره حساب‌های اعلام شده مربوط به آموزش دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها پرداخت صورت می‌پذیرد. 

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: اگر تقویم پرتال توسط دانشگاه‌ها و دانشکده های علوم‌پزشکی ایجادشده باشد، دانشجویان می‌تواند نسبت به دریافت وام برای نیم‌سال دوم تحصیلی اقدام کنند. 

رئیسی گفت: میزان وام شهریه حدود ۵۰ تا ۱۰۰ درصد برای مقاطع مختلف تحصیلی در سال نتحصیلی جاری نسبت به گذشته افزایش یافته است. 

اخبار مرتبط
بر اساس تفاهمنامه معاونت توسعه روستایی روستایی و مناطق محروم کشور با معاونت رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، وام اشتغال ۲۰۰ میلیون‌تومانی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ با بهره بانکی چهار درصد امسال پرداخت می شود.
در سال ۱۴۰۳ مبلغ مشخصی به هر یک از زوجین در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا می‌شود. وام ازدواج باتوجه‌ به سن افراد تعیین می‌گردد
در جریان پرداخت وام مسکن روستایی در کشور قفل و متوقف نشده است اما برخی از شعب بانکی در برخی استان‌ها و شهرها مانع پرداخت تسهیلات مسکن روستایی شده اند که آمارها نشان می‌دهد روند متوقف نیست بطوریکه در ۴ ماه گذشته ٢٢ همت تسهیلات مسکن روستایی پرداخت شده‌است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: دانشجویان می‌توانند درخواست قبلی خود را رد کرده و درخواست با مبالغ جدید را با شرایطی که وجود دارد، ارائه کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
محمد رضا مسعودی
ارسال شده در : جمعه 06 بهمن 1402

وام ۱۰۰ میلیونی نیاز دارم

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها