شنبه, 2 تیر 1403 2024,June

هشدار پلیس: این سه کار را فورا انجام دهید

19 بهمن 1402
هشدار پلیس: این سه کار را فورا انجام دهید

پس از آلوده شدن گوشی به بدافزارها باید انجام شود.

به گزارش بانک اول، سرهنگ داود معظمی گودرزی افزود: ضرورت توجه به منبع ارسال کننده پیام و کلیک نکردن بر روی لینک های موجود در متن پیام های دریافتی از افراد ناشناس، از مهمترین نکاتی است که شهروندان باید به آن توجه کنند.

وی ادامه داد: همچنین درخواست ارسال اطلاعات فردی در متن پیام و یا واریز مبلغی هر چند جزیی پس از کلیک بر روی لینک های موجود در پیام های دریافتی از منابع ناشناس و ارسال شده به صورت غیر منتظره از دیگر مواردی است که شهروندان باید به شدت به آن حساس باشند.

سرهنگ گودرزی با توضیح چرخه مورد استفاده مجرمان سایبری برای آلوده کردن گوشی تلفن همراه شهروندان به بدافزار و سپس برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها، گفت: هیچ سازمان رسمی و حاکمیتی، از سرشماره شخصی برای مردم پیامی ارسال نمی کند.

وی درمورد مهمترین اقداماتی که شهروندان باید پس از آلوده شدن گوشی به بدافزارها، انجام دهند، اضافه کرد: نخستین گام این است که اینترنت گوشی تلفن همراه را قطع کنید تا کلاهبردار یا هکر نتواند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند.

سرهنگ گودرزی افزود: حذف بدافزار از گوشی تلفن همراه و چک کردن نرم افزارهای گوشی دومین گام است که البته گاهی این بدافزارها به اصطلاح هیدن (مخفی) هستند که باید از قسمت تنظیمات گوشی آن را پیدا و حذف کنید.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ یادآور شد: اطلاع رسانی سریع به مخاطبان خود و یا افرادی که از سمت شما پیام نصب بدافزار را با عناوین مختلف دریافت کرده اند مرحله دیگری است که پیس از آلوده شدن گوشی به بدافزار باید انجام داد.

اخبار مرتبط
سخنگوی آب ادامه داد: در حوزه کشاورزی برنامه تدوین شده به ذی‌نفعان منعکس شده و شرایط منابع موجود آبی برای این گروه تشریح و تبیین می‌شود، در شرایط همراهی این بخش و پیشروی بر اساس مدل تعریف شده، کمترین چالش و تنش در تأمین آب این حوزه وجود خواهد داشت.
سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در دستور کار وزارت صمت خبر داد.
معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به فعالیت روزانه سامانه کاداستر افزود : این سامانه به طور متوسط روزانه ۳۰ هزار سند تولید می‌کند و در مخزن اسناد الکترونیکی ثبتی قرار گرفته است.
پول داغ یا H پول داغ یا Hot Money به پول سرگردانی گویند که در پی دریافت سود کوتاه مدت بالا به سرعت از بازاری به بازار دیگر انتقال پیدا می‌کند. ot Money به پول سرگردانی گویند که در پی دریافت سود کوتاه مدت بالا به سرعت از بازاری به بازار دیگر انتقال پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها