جمعه, 31 شهریور 1402 2023,September

صعود شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی اردیبهشت

04 اردیبهشت 1402
صعود شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی اردیبهشت

به گزارش بانک اول شاخص هم‌وزن با هفت هزار و ۷۳۳ واحد افزایش به ۷۶۸ هزار و ۴۸۷ واحد و شاخص قیمت با ۵۳۴ واحد رشد به ۵۲۵ هزار و ۷۷۶ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۷ میلیارد و ۷۳۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳۰ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال معامله شد

سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) با یک هزار و ۷۵۴ واحد، همچنین توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۵۱۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۸۹۱ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۸۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۸۹ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) یک هزار و ۹۲ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (وکغدیر)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، نماد سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) و پالایش نفت تهران (شتران) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۹۸۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۳ هزار و ۴۵۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۴۸ واحد کاهش داشت و به ۲۹ هزار و ۵۹ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۱۱ میلیارد و ۹۵۴ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۵۲۶ هزار و ۹۰۲ نوبت بود.

بیمه کوثر(کوثر)، بانک دی (دی)، نفت ایرانول (شرانل)، تهیه و توزیع غذای درنا آفرین فدک(گدنا) و ایران خودرو دیزل (خاور) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، فرابورس ایران (فرابورس) و پلیمر آریا ساسول (آریا)، با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند./ایرنا

اخبار مرتبط
به نظر میرسد در هفته های آتی گزارش ماهانه و شش ماهه شرکتها در روند بازار تاثیر گذار باشد. احتمال میرود صنعت فلزات اساسی با توجه به کاهش محدودیت برق گزارش بهتری را برای ماه شهریور روانه کدال کنند.
شاخص بورس، عددی است که وضع کلی بورس و روند رشد یا افت بازار سهام را نشان می‌دهد. در بورس فقط یک شاخص وجود ندارد
بورس تهران، درحالی وارد نیمه دوم سال می‌شود که پس از یک دوره کوتاه صعودی، با افت سنگینی هم مواجه شد و بخشی از ارزش خود را از دست داد.
شاخص کل بورس امروز (۲۶ شهریور) با رشد ۹۰۵۰ واحدی نسبت به روز گذشته روی دو میلیون و ۱۳۵ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۵۱۵۴ واحدی را داشت و عدد ۷۲۳ هزار و ۱۷۶ واحد را به ثبت رساند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها