پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

بیت کوین تا کجا بالا می رود؟ تحلیلگران پاسخ دادند

22 بهمن 1402
بیت کوین تا کجا بالا می رود؟ تحلیلگران پاسخ دادند

در روزهای اخیر، بیت کوین یک حرکت صعودی قابل‌توجه را تجربه کرده و با افزایش قیمت آن به کانال ۴۸ هزار دلار، توجه سرمایه‌گذاران و تحلیلگران بازار را به خود جلب کرده است.

به گزارش  بانک اول  در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمت ۴۸،۲۵۰ دلار معامله می‌شود که یک رشد ۲ درصدی نسبت به روز گذشته دارد.

نظر معامله‌گر افسانه‌ای بیت کوین

در همین راستا، جان بولینگر، معامله‌گر افسانه‌ای بیت کوین که به دلیل تخصص خود در تجزیه و تحلیل بازار مشهور است، با استناد به اندیکاتور باندهای بولینگر خود می‌گوید که بیت کوین در حال حاضر در بالای این باندها معامله می‌شود.

به گفته بولینگر، این امر حاکی از یک حرکت صعودی پایدار در کوتاه مدت است.

با این حال، بولینگر همچنین در مورد واگرایی احتمالی در آینده هشدار داده که نشان می‌دهد سرخوشی فعلی ممکن است به یک مرحله اصلاحی منجر شود.

چشم‌انداز خوش‌بینانه برای بیت کوین

به نوشته رمزارز، عوامل متعددی به ترسیم یک چشم‌انداز خوش‌بینانه برای بیت کوین کمک می‌کنند.

نکته قابل‌توجه این است که این ارز دیجیتال در برابر فشارهای مختلف داخلی و خارجی انعطاف‌پذیری نشان داده که نشان‌دهنده پتانسیل آن برای ثبت سودهای بیشتر است.

در این میان، کارشناسانی مانند سامسون مو، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Jan3، احساسات صعودی خود را ابراز کرده‌ و هدف بلندمدت ۱ میلیون دلاری را برای بیت کوین پیش‌بینی کرده‌اند.

این پیش‌بینی بلندپروازانه مبتنی بر دو تحول اساسی در اکوسیستم بیت‌کوین است: تایید ETFهای اسپات در ایالات متحده و رویداد هاوینگ آتی.

افزایش جذابیت بیت کوین

به گفته این کارشناسان، انتظار می‌رود که ETFهای اسپات، دسترسی و جذابیت بیت کوین را برای طیف وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران افزایش دهند و به طور بالقوه منجر به افزایش تقاضا شوند.

در همین حال، رویداد هاوینگ که پاداش بلاک را برای ماینرها نصف می‌کند، عرضه جدید بیت کوین را کاهش خواهد داد.

چشم‌انداز صعودی بیت کوین

با توجه به این عوامل، بیت کوین در آستانه یک بحران عرضه قرار دارد که همراه با افزایش تقاضا، می‌تواند قیمت آن را به سطوح بی‌سابقه‌ای برساند.

در همین حال، مایکل ون دی پوپ، تحلیلگر مشهور نیز بینش‌هایی را در مورد مسیر بیت کوین ارائه داده و یک چشم‌انداز صعودی را برای آن ترسیم کرده است.

طبق پست اخیر او، قیمت بیت کوین ممکن است در سطوح ۴۹ هزار تا ۵۱ هزار دلار با مقاومت مواجه شود، ولی احتمال افزایش آن تا ۵۵ هزار دلار قبل از رویداد هاوینگ وجود دارد.

اخبار مرتبط
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۳۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۹۶ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۴.۸۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۹۱ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.
از سال ۲۰۰۹ که استخراج رمز ارز ها شروع شد در هر ۱۰ دقیقه یک بلاک باز شده و تعداد ۵۰ بیت کوین به ماینرها پاداش داده میشد. این عدد هر ۴ سال سال در پدیده ای به اسم هاوینگ به نصف کاهش میابد. در حال حاضر تعداد بیت کوین در هر بلاک ۶.۲۵ است و در هاوینگ پیش رو این عدد به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش پیدا میکند.
برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است برای خود یک هدف قیمتی در نظر گرفته باشند. به عنوان مثال اگر قیمت بیت کوین به عدد X برسد، تمام دارایی بیت کوین خود را به فروش می‌رسانند.
قیمت بیت‌کوین در ایران رسما از مرز چهار میلیارد تومان عبور کرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
ییلان
ارسال شده در : پنجشنبه 26 بهمن 1402

بورس خودمون تاکجا میرود بالا خخخخخخخخ

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها