شنبه, 2 تیر 1403 2024,June

جدول هزینه کارمزد خدمات بانکی

25 بهمن 1402
جدول هزینه کارمزد خدمات بانکی

کارمزد خدمات بانکی از جمله مواردی است که شاید به چشم نیاید اما اگر بررسی کنید؛ حتما رقم چشم گیری در ماه برای هر فرد و خصوصا بانک ها خواهد بود.

به گزارش بانک اول، در سال های اخیر افزایش کارمزد بانکی در فضای مجازی نیز سر و صدا به پا کرد. پولی شدن خدمات رایگان و افزایش شدید کارمزدها بعد از ۳ سال جنجال های زیادی را به همراه داشت.

در سال جاری لیستی از هزینه خدمات بانکی اعلام شد که در این گزارش به تغییرات آن پرداخته ایم.

هزینه خدمات بانکی در سال ۱۴۰۲

مهمترین خدمات بانکی که عموم مردم با آن در ارتباط هستند، به صدور کارت بانکی، اعلام باقیمانده موجودی، انتقال وجه کارت به کارت، ارسال پیامک تراکنش بانکی، اعلام گردش حساب و… خلاصه می شود.

در جدول زیر به هزینه کارمزد بانکی برای خدمات مختلف اشاره شده است.

در این جدول هزینه هر تراکنش و عملیلت بانکی آورده شده است.

مقایسه هزینه خدمات بانکی در کشورهای مختلف

هزینه‌های خدمات بانکی، به‌عنوان منبع اصلی درآمد برای کشورها، در کشورهای مختلف متفاوت است.

در ایران، مدیران بانکی ادعا می‌کنند که درآمد بانک‌های ایرانی از هزینه‌های خدمات بانکی کمتر از ۵ درصد است.

اما در بلژیک، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، مکزیک، هلند و عربستان، هزینه‌ها به‌صورت کارمزد کامل و ثابت، بدون وابستگی به مبلغ تراکنش دریافت می‌شود.

در روسیه و آرژانتین نیز، هزینه‌ها برای برخی تراکنش‌ها به‌صورت درصدی و برای برخی دیگر به‌صورت ثابت و کامل تعیین می‌شود.

اخبار مرتبط
سخنگوی آب ادامه داد: در حوزه کشاورزی برنامه تدوین شده به ذی‌نفعان منعکس شده و شرایط منابع موجود آبی برای این گروه تشریح و تبیین می‌شود، در شرایط همراهی این بخش و پیشروی بر اساس مدل تعریف شده، کمترین چالش و تنش در تأمین آب این حوزه وجود خواهد داشت.
سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در دستور کار وزارت صمت خبر داد.
معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به فعالیت روزانه سامانه کاداستر افزود : این سامانه به طور متوسط روزانه ۳۰ هزار سند تولید می‌کند و در مخزن اسناد الکترونیکی ثبتی قرار گرفته است.
پول داغ یا H پول داغ یا Hot Money به پول سرگردانی گویند که در پی دریافت سود کوتاه مدت بالا به سرعت از بازاری به بازار دیگر انتقال پیدا می‌کند. ot Money به پول سرگردانی گویند که در پی دریافت سود کوتاه مدت بالا به سرعت از بازاری به بازار دیگر انتقال پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها