دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

برای انتشار ابزارهای هوش مصنوعی مجوز بگیرید

14 اسفند 1402
برای انتشار ابزارهای هوش مصنوعی مجوز بگیرید

هند از شرکت‌های فناوری خواست پیش از انتشار عمومی ابزارهای هوش مصنوعی که نامطمئن یا آزمایشی هستند، مجوز بگیرند و درباره احتمال ارائه پاسخ‌های نادرست توسط آنها به سوالات کاربران، هشدار دهند.

به گزارش بانک اول  وزارت فناوری اطلاعات هند در توصیه‌ای که جمعه گذشته برای پلتفرم‌ها صادر کرد، اعلام کرد استفاده از چنین ابزارهایی از جمله هوش مصنوعی مولد و قابل دسترس کردن آنها برای کاربران در اینترنت هندی، باید با اجازه صریح دولت هند انجام شود.

کشورها در سراسر جهان به دنبال تهیه مقرراتی برای ساماندهی هوش مصنوعی هستند. هند، مقررات برای شرکت‌های شبکه اجتماعی را که به این کشور آسیای جنوبی به عنوان یک بازار رشد برتر چشم دوخته اند، سخت‌گیرانه‌تر کرده است.

این توصیه یک هفته پس از آن صادر شد که یک وزیر هندی از ابزار هوش مصنوعی جمنای گوگل به دلیل یک پاسخ مبنی بر این که نارندرا مودی، نخست وزیر هند، از سوی برخی به اجرای سیاست‌هایی که به عنوان فاشیستی توصیف شده، متهم شده است، انتقاد کرد.

گوگل روز بعد اعلام کرد به سرعت به این مسئله رسیدگی کرده و این ابزار ممکن است همیشه به خصوص برای رویدادها و موضوعات سیاسی جاری قابل اطمینان نباشد.

راجیو چاندراسخار، معاون وزیر فناوری اطلاعات هند در پستی در شبکه اجتماعی ایکس در پاسخ به بیانیه گوگل، اعلام کرد: ایمنی و اعتماد، الزام قانون پلتفرم‌ها است. توجیه غیرقابل اطمینان، از قانون مستنثی نمی‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، در این توصیه همچنین از پلتفرم‌ها خواسته شد مطمئن شوند ابزارهای هوش مصنوعی، یکپارچگی فرآیند انتخاباتی را تهدید نمی‌کنند. انتخابات عمومی هند قرار است تابستان امسال برگزار شود و انتظار می‌رود حزب ناسیونالیست هندو، اکثریت قاطع را کسب کند./ایسنا

اخبار مرتبط
در این میان، عملکرد قابل‌توجه میم ‌کوین‌های محبوب مانند دوج‌کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و پپه (PEPE) نیز نشان‌دهنده پتانسیل بالای این بخش برای ارائه بازدهی بیشتر به سرمایه‌گذاران در سال جاری است.
این شرکت از مدت ها قبل مشغول آزمایش تولید عکس با هوش مصنوعی در پینت است و نسخه های اولیه Cocreator برای توسعه دهندگان و کارشناسان ویندوز از پاییز سال گذشته میلادی در دسترس بوده است. اما با معرفی رایانه های Copilot+ اکنون ویژگی به طور رسمی ارائه شده است.
دهقانی فیروزآبادی در ادامه از افتتاح و آغاز به کار مرکز ملی هوش مصنوعی تا بیستم خرداد خبر داد و گفت: بزرگترین اثر شهیدجمهور در حوزه علم و فناوری، ایستادن پای قانون جهش تولید دانش بنیان می‌دانم. او شخصاً ایستاد تا این قانون در دولت به نتیجه برسد و همه کسانی که از این قانون خبر دارند و روی آن کار کردند شهادت می‌دهند که بدون حضور آیت‌الله رئیسی این قانون به نتیجه نمی‌رسید.
کاربرانی که به خاطر فعالیت‌های مشکوک‌ یا گزارش‌های کاربران دیگر، در دسته با احتمال تخلف بالا قرار می‌گیرند حساب‌شان محدود شده و تنها قابلیت دیدن آگهی‌ها را دارند. امکان انتشار آگهی، چت یا دیدن شماره تلفن آگهی‌های دیگر از این افراد تا زمانی که هویت‌شان به صورت ویدیویی تایید شود گرفته خواهد شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها