پنجشنبه, 3 خرداد 1403 2024,May

فوری / کاهش ناگهانی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

20 اسفند 1402
فوری / کاهش ناگهانی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

برخی از بازنشستگان مدعی شدند که حقوقشان در اسفندماه یک میلیون تومان کاهش یافته است .

به گزارش بانک اول ، واریز حقوق اسفندماه بازنشستگان از امروز آغاز و تا بیست و هفتم ادامه دارد .

بازنشستگان تامین اجتماعی می گویند که امروز حقوق های آنها در حالی واریز شده است که یک میلیون کسر واریزی دارند.

می گویند : فرقی نمی کند که ۷میلیون حقوق باشد یا ۳۰میلیون،از همه یک میلیون کم شده است.

تاکید دارند : این یک میلیون از همه کسر شده اما در فیش، حقوق کامل نوشته شده است و خبری از علت این کسر پول نیست. 

حقوق اسفند ماه بازنشستگان در شرایطی واریز شد که بدون اطلاع و کسب اجازه آنها مبلغ یک میلیون تومان از حساب آنها کسر گردیده است. اخیرا پیامک‌هایی از سوی کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با متن زیر برای بازنشستگان و مستمری بگیران ارسال شده بود.

متن پیامک چنین است:

بازنشسته محترم

سلام

احتراما؛ کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور با هدف تقویت توان مالی بازنشستگان گرامی، فرایند ایجاد شرکت تعاونی بازنشستگان و سرمایه گذاری در سهام شرکت‌های ارزشمند را دردست اقدام دارد . فرایند مزبور از طریق شرکت در مزایده با اعطای حداکثر 15 میلیون تومان آورده نقدی قابل کسر از مستمری اسفند ماه محقق خواهد شد.

درصورت عدم موافقت با عضویت در شرکت تعاونی در حال تشکیل و سرمایه گذاری عنوان شده عدد 11 را به شماره 9207772026 پیامک فرمایید .

کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور

این پیام در شرایطی اتفاق می افتد که اولا کانون عالی بازنشستگان حق ایجاد هیچ گونه نهاد سرمایه‌گذاری را ندارد !

این اقدام کانون عالی بازنشستگان خلاف اساسنامه و بدون اعلام نظر کانون های بازنشستگی که مبتنی برآگاهی رسانی به همه بازنشستگان و کسب تکلیف از آنها است کانون های بازنشستگی و از جمله کانون عالی برابر اساسنامه؛ حق ایجاد تعاونی سرمایه گذاری و یا هر گونه تعاونی دیگری را ندارند !

کانون از انجام وظایف خود نیز عاجز است چه شده است که از بالا و بدون هیچ نظر خواهی و خلاف اساسنامه اقدام به ایجاد تعاونی بازنشستگان آنهم در حوزه سرمایه گذاری و قصد ورود در مناسبات بورسی را با سوء استفاده از اعتبار نمایندگی صنفی بازنشستگان را در دستور کار خود قرار داده است ؟

این ترفند سرمایه گذاری می تواند با ایجاد لایه ای از سرمایه‌داران که الان هم در کسوت بازنشستگی در بین مدیران این نهاد صنفی وجود دارند با اعتبار یک تشکل صنفی سوء استفاده های کلان ببار آورد و همین اندک حقوق بازنشستگان را هم به یغما ببرد .

کانون عالی بازنشستگان به جای مبارزه جدی با خصوصی سازی و دستور العمل دولتی مبنی بر ضرب الاجل واگذاری منابع شستا و بانک رفاه کارگران ، تسهیل گر این اقدام غیر قانونی شده اند .

اخبار مرتبط
در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش دستمزد بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.
در ماه اردیبهشت هم همین روال آغاز شد تا اینکه در روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت وقفه‌ای چند ساعته در پرداخت حقوق‌ها ایجاد شد که همین امر روال واریزی‌ها را نسبت به ماه‌های گذشته متفاوت کرد. او تاکید کرد: در حال حاضر پرداخت حقوق بازنشستگان عزیز به حالت عادی بازگشته و قول می‌دهیم تا پایان روز ۳۱ اردیبهشت حقوق همه بازنشستگان واریز گردد.
دیوان عدالت اداری شکایت بازنشستگان درباره افزایش حقوق را رد کرد.
حق اولاد و عائله‌مندی بازنشستگان کشوری و لشگری با حقوق اردیبهشت پرداخت می‌شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها