دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

افزایش بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص کل بورس/ نقدینگی به بازار سهام تزریق شد

27 اسفند 1402
افزایش بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص کل بورس/ نقدینگی به بازار سهام تزریق شد

کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش معاملات خرد بورس به ۳۶۵۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش بانک اول رباب وفایی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بعد از اتمام فرصت برای فروش و خروج پول سهامداران از کارگزاری برای تعطیلات سال جدید، بازار با تقاضای نسبتا خوبی روبرو شد و در نهایت با تعادل به کار خود پایان داد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: سایه تعطیلات نوروزی بر روی تابلو‌های معاملاتی باعث شد تا امروز ارزش معاملات چندان بالا نباشد.

او می‌گوید: ارزش معاملات خرد بورس به ۳۶۵۰ میلیارد تومان رسید. خالص سفارشات با ورود ۲۸۰ میلیارد تومانی پول به بازار سرمایه همراه بود. تعداد نماد‌های مثبت ۴۷۱ و تعداد نماد‌های منفی ۲۸۵ ثبت شد. همچنین بیشترین تاثیر مثبت بر بازار توسط سهم‌های فولاد، فملی، وغدیر صورت گرفت. در نهایت هم شاخص کل با رشد ۱۱۹۹۲ واحدی به ۲۱۶۰۴۸۶ واحد رسید./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 6 اردیبهشت ماه 1403، مبلغ 2 هزار میلیارد و 200 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 793 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.
امروز به ترتیب نمادهای فولاد، فملی، شپنا و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار سرمایه گذاشتند. در مقابل نمادهای کویر و تایرا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.
محدودیت دامنه نوسان مثبت و منفی ۲ درصدی سهام شرکت های بورسی و فرابورسی و ۴ درصدی صندوق‌ها برای امروز (شنبه) تمد
توصیه اکید می‌شود تا بررسی دقیق و انتشار رسمی ابعاد این ضایعه دلخراش باید از هر گونه گمانه‌زنی در این خصوص خودداری کرد، زیرا تصمیم‌گیری براساس گمانه‌زنی می‌تواند موجب ضرر بیشتر برای اشخاصی شود که هیجانی رفتار می‌کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها