یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403 2024,May

قیمت سکه در 2 سناریو؛ شرایط صعود قوی تر است یا نزول؟

07 فروردین 1403
قیمت سکه در 2 سناریو؛ شرایط صعود قوی تر است یا نزول؟

سکه بازان روز گذشته نظاره گر بازار شدند و کمتر کسی در موقعیت خرید قرار گرفت اما در حال حاضر پیش بینی ها در مورد قیمت سکه چگونه است؟

به گزارش بانک اول، روز گذشته روند حرکتی طلا و سکه ناهماهنگ بود؛ در حالی که بازار اونس طلا آرایش صعودی به خود گرفته بود قیمت ها در بازار داخلی ایران بر مدار ثبات بودند. بر این اساس طلای جهانی دیروز با رشد تقریبا ۱۲ دلاری به ۲۱۷۶ دلار رسید.البته در بازار امروز سه شنبه ۷ فروردین ماه اونس طلا در حدود ۲۱۷۱ معامله می شود.

نکته ی جالب معاملات دیروز ثبات سکه امامی بود. سکه بازان روز گذشته نظاره گر بازار بودند و کمتر کسی تمایل به خرید داشت.بنابراین فلز گران بهای داخلی در حدود  ۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بسته شد که در مقایسه با روز یکشنبه تغییر نکرده بود.

در شرایط کنونی سکه بازان در مورد بازار سکه سناریوهای مختلفی را مطرح می کنند.دسته ای از آنها می گویند که روند قیمت ها کماکان هیجانی است و بعد از تعطیلات و بازگشایی کامل‌ بازارها قیمت ها به حالت عادی برمی گردد.به گفته این  دسته تا زمانی که بازار به صورت رسمی و کامل فعالیت خود  را آغاز نکند احتمال نوسانی شدن قیمت ها وجود دارد.

از سوی دیگر آن طور که فنی های بازار می گویند معتقدند با توجه به قیمت فعلی سکه، سکه‌بازان امروز مرز مهم ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارند و در صورتی که  بالای این مرز ماندگار شود  احتمال تداوم رشد سکه وجود دارد.

با این حال اگر امروز سکه بازان از مرز ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کنند ممکن است سکه در گلم اول به سمت ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان  و‌ در گام دوم به سمت نیمه کانال یاد شده عقب نشینی کند.

اخبار مرتبط
قیمت سکه پارسیان امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در انواع سوت با عیار ۷۵۰ را در جدول زیر مشاهده کنید . یکی از تفاوت‌های سکهٔ پارسیان با سکهٔ بهار آزادی در عیار آن‌ها است ، سکه‌های بهار آزادی عیار ۲۲ یا ۹۰۰ دارند؛ اما سکه‌های پارسیان از عیار کمتری برخوردار هستند و با عیار ۱۸ یا ۷۵۰ به فروش می‌رسند.
سوت واحد اندازه گیری جرم طلا بوده و یک گرم =۱۰۰۰ میلی‌گرم = ۱۰۰۰ سوت است، لذا هر سوت برابر است با یک هزارم گرم.
یازدهمین حراج سکه طلا روز دوشنبه 17 اردیبهشت ماه 1403 برگزار شد و از مجموع 29 هزار و 263 قطعه ربع سکه ثبت سفارش شده، 14 هزار و 934 قطعه با میانگین قیمت 13 میلیون و 970 هزار تومان به متقاضیان تخصیص داده شد.
قیمت سکه پارسیان، امروز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، در مقادیر ۵۰ صوت تا ۱گرم، به ثبت رسید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها