یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

نحوه ثبت نام وام ازدواج 1403/ وام ازدواج چند ضامن می‌خواهد؟

18 فروردین 1403
نحوه ثبت نام وام ازدواج 1403/ وام ازدواج چند ضامن می‌خواهد؟

هفته گذشته بانک مرکزی بندهای مرتبط با قانون بودجه سال ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به شبکه بانکی ابلاغ کرد؛ که بر این اساس مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ با افزایش ۶۰ درصدی به ۷۰۰ و ۷۵۰ میلیون تومان رسیده است.

وبه گزارش بانک اول ام ازدواج که در سال گذشته برای زوج‌های زیر ۲۵ و زوجه‌های زیر ۲۳ سال، ۲۲۰ میلیون تومان و برای سایر زوج‌ها ۱۸۰ میلیون تومان بود طبق مصوبه جدید، مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ حدود ۶۰ درصد افزایش یافت.

هفته گذشته بانک مرکزی بندهای مرتبط با قانون بودجه سال ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. بر این اساس تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها بعد از ۰۱‏/۰۱‏/۱۳۹۹ بوده است مبلغ سه میلیارد (۳،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال و با دوره بازپرداخت ده ساله است؛ همچنین تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج‌های زیر بیست و پنج سال و زوجه‌های زیر بیست و سه سال مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون (۳،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال خواهد بود.

وام ازدواج چند ضامن می‌خواهد؟

 محمدرضا جمشیدی دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی، در این خصوص گفت : بانک مرکزی به شکل رسمی و در دستورالعمل خود اعلام کرده که بانک‌ها موظف هستند برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج یک ضامن را قبول کنند، اما گاهی ممکن است متقاضیان فردی را به عنوان ضامن معرفی کنند که بر اساس ارزشیابی بانک، فرد صلاحیت کافی برای ضامن شدن را نداشته باشد بر این اساس بانک اعلام می‌کند که فرد ضامن دیگری را هم معرفی کند.

 این که بانک مطرح می‌کند دو ضامن برای تسهیلات قرض‌الحسنه نیاز است موارد استثنایی است که توجیهاتی مانند این دارد که گاهی ضامن اول که فرد معرفی می‌کند توان بازپرداخت ضعیفی دارد که در اینجا ممکن است بانک‌ها برخلاف مصوبه بانک مرکزی اعلام کنند که متقاضی یک نفر دیگر را هم معرفی کند تا دو نفر ضامن شوند.

 ثبت‌نام وام ازدواج ۱۴۰۳

ثبت‌نام وام ازدواج در دو مرحله انجام می‌شود، از این مراحل می‌توانیم به ثبت‌نام اینترنتی و مراجعه حضوری به بانک اشاره کنیم. تمامی زوجینی که قصد درخواست وام ازدواج را دارند ابتدا باید درخواست خود را از طریق  سامانه وام ازدواج  ثبت کنند، برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا وارد سامانه ثبت نام وام ازدواج به نشانی ve.cbi.ir شوید.

گزینه سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را انتخاب کنید.

در صفحه جدید روی گزینه وام ازدواج کلیک  کنید.

سپس فیلدهای موجود را بادقت پر کنید.

پس از پر کردن فیلدها روی گزینه ادامه کلیک کنید و سایر فیلدها اعم از انتخاب بانک و شعبه را پر کنید.

در نهایت یک کد ده‌رقمی برای شماره موبایل متقاضی ارسال می‌شود. (در نگهداری این کد دقت داشته باشید زیرا برای ادامه  مراحل ثبت‌نام به این کد احتیاج دارید)

سپس با مراجعه حضوری به بانک و تهیه مدارک موردنیاز روند ثبت‌نام وام ازدواج خود را تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که از ثبت‌نام اینترنتی تا مراجعه به بانک فقط ۴۵ روز کاری فرصت دارید، در صورت  عدم مراجعه به بانک، ثبت‌نام متقاضی باطل می‌شود و فرصت وام به شخص دیگری داده خواهد شد.

قسط وام ازدواج ۱۴۰۳ چقدر است؟

قسط وام برای زوجینی که وام ۳۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند ماهانه: ۲،۲۷۲،۲۷۳ تومان و قسط وام برای زوجینی که وام ۳۵۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند ماهانه: ۳،۱۸۱۸۱۸ تومان است.

اخبار مرتبط
بانک تجارت در طرح پویا تا سقف وام ۳۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌کند. نرخ سود این وام ۲۳ درصد و سقف مدت زمان بازپرداخت اقساط آن ۳۶ ماه تعیین شده است.
بانک صادرات در طرح تسهیلاتی تیمچه به اشخاص حقوقی که حساب سپرده قرض الحسنه با حداقل زمان خواب سه ماه در این بانک دارند تا 250 درصد میزان سپرده و بین 250 میلیون تومان تا سه میلیارد تومان، وام با نرخ سود 23 درصدی می‌پردازد. حداقل میزان سپرده‌گذاری برای دریافت این وام 100 میلیون تومان تعیین شده است اما حساب سپرده وام‌گیرنده پس از دریافت وام مسدود نمی‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه ثبت‌نام جهت دریافت وام اشاره‌شده گفت: بازنشستگان در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف می‌توانند با مراجعه به سایت کانون بازنشستگان اقدام به ثبت‌نام برای دریافت وام ۳۰میلیون‌ تومانی کنند.
مبلغ وام قرض الحسنه بانک پارسیان 40 میلیون تومان است و نرخ سودی ندارد. البته بانک چهار درصد کارمزد از این وام دریافت می‌کند. حداکثر زمان بازپرداخت این وام 24 ماه است و وام گیرنده در صورت اتخاذ 40 میلیون تومان وام، ملزم به پرداخت ماهانه یک میلیون و 818 هزار تومان قسط به بانک است و همچنین مجموع رقم سود و وام این تسهیلات 42 میلیون و 420 هزار تومان است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
سیدمصطفی مرتضوی
ارسال شده در : شنبه 18 فروردین 1403

باسلام قسط وام ازدواج ۳۰۰میلیون تومانی ۱۰ساله 2.727.273تومان صحیح است که اشتباها درج شده۲.۲۷۲.۲۷۳لطفا اصلاح بفرمایید، باتشکر

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها