یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403 2024,May

زمان ثبت‌نام وام مسکن متاهلی اعلام شد

19 فروردین 1403
زمان ثبت‌نام وام مسکن متاهلی اعلام شد

رییس صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت‌ ۱۱۰ میلیارد تومان وام تحصیلی در سال گذشته به دانشجویان خبر داد.

به گزارش  بانک اول  مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه تا قبل از سال ۱۴۰۳، ۱۱۰ میلیارد تومان وام تحصیلی  پرداخت شد، گفت‌: دانشجویان تا آخر فروردین فرصت دارند تا برای وام تحصیلی ثبت‌نام کنند.
وی افزود:‌ درخواست دانشجویانی که وام تحصیلی را بعد از عید یا اواخر سال گذشته ثبت‌نام کرده‌اند، در صورت تایید، کارشناسان دانشگاه برای صندوق رفاه دانشجویان ارسال می‌شود تا مبلغ وام تا خردادماه برای دانشجویان واریز شود.
گنجی ادامه داد: ثبت‌نام وام‌های ضروری و مسکن متاهلی نیز از ابتدای اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و دانشجویان تا ۱۵ اردیبهشت فرصت دارند تا برای این وام‌ها ثبت‌نام کنند. 
وی افزود:‌ وام‌های ضروری و مسکن متاهلی دانشجویانی که در دانشگاه‌ها تایید شود، به محض اینکه بودجه را از سازمان برنامه و بودجه دریافت کنیم، پرداخت می‌شود.

اخبار مرتبط
وام مسکن ایثارگران، وامی است که به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود. از شرایط اصلی این وام، ایثارگر بودن متقاضی است، همچنین مبلغ این وام باتوجه به شهر محل زندگی متقاضی بین ۳۰۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان می‌باشد.
افرادی که شرایط دریافت وام 200 میلیون یا 5 میلیارد تومانی طرح پذیرنده بانک ملی را دارند باید جواز و پروانه کسب را به یکی از شعب این مجموعه ارائه بدهند. در صورتی که فردی این وام را در قالب قرارداد قرض الحسنه دریافت کند، آن را با کارمزد چهار درصدی می‌گیرند. اما اگر این وام در قالب قرارداد مرابحه اعطا شود، سود آن 23 درصد خواهد بود. سقف مدت زمان پرداخت اقساط این تسهیلات به 36 ماه می‌رسد.
در عین حال تمامی دارندگان حساب قرض الحسنه پس انداز نیک همانند سایر حسابهای قرض الحسنه پس انداز، تا پایان مهلت جشنواره یعنی پایان خردادماه ۱۴۰۳ می توانند در قرعه کشی ۱۰۰۱ جایزه ۲۵۰ میلیون تومانی شرکت کنند.
مبلغ وام فرزندان بازنشستگان کشوری ۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال است. کارمزد این وام ۴ درصد و مدت بازپرداخت آن ۳۶ ماهه می‌باشد. توجه داشته باشید که این وام به حساب بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده است واریز می‌گردد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها